Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy mégsem akarok beiratkozni az egyetemre, ahova felvettek?

Figyelt kérdés

Apa nagyon boldog volt és ünnepeltünk,meg már elújságolta minden ismerősnek,hogy megy a gyerek egyetemre.

De mégsem kéne beiratkozni.Egy olyan szakra vettek fel,amivel ha elhelyezkedek,a fizetésem csak nettó 130 ezer forint lenne,nem több.Ha elvégzem,egész életemben csóró leszek,amit nem akarok.Ennyi pénzből nem tudok lakásra gyűjteni,nyaralni menni,hobbira költeni,gyereket vállalni stb. Még egy sima betanított munka is jobban fizet ennél a diplománál.

Szóval szerintem jobb döntés lenne inkább hagyni az egészet.Nem akarok csóró lenni.



2019. aug. 7. 01:51
 31/95 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem értelek.

Te jelentkeztél oda, nem?

És nem is nagyon kevés pont kellett a felvételhez.

Mehettél volna máshova.

2019. aug. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
39%

Jó férfi vagy, a 22es kommentem akkor is él.

Akkor nem olyan férjet kell keresni, aki nem link és biztos munkahelye van, hanem olyan feleséget, akinek nem az aranyásás a fő hobbija.

Attól ez még egy biztos egzisztencia, kiszámítható jövőképpel. Apaként sem kell napi 16 órát tolnod meg a hétvégéken. Valószínűleg nem keresel 2,5 milliót havonta mint manapság egy kőműves vagy villanyszerelő a maszekolással együtt, de nem is mész tönkre fizikailag 40 éves korodra és a gyerekeid sem fényképről látnak majd. De te tudod, neked mi a motiváció


Ha közben folyamatosan képzed magad és naprakész vagy minden ehhez kapcsolódó témával kapcsolatban, bármi lehetsz. Hétfőtől péntekig 8-4ig.

2019. aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
88%
Szerény véleményem szerint ne azért menjen valaki egyetemre, mert jól akar keresni, hanem élvezze, érdekelje, amit csinál. A többi másodlagos.
2019. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
72%

Mert öregek?


Mert butábbak?


Mert nem jó a nyelvtudásuk?


Mert nincs munkatapasztalatuk?


Mert nem feleltek valamiért a HResnek, akár a ruhájuk, családi állapotuk, elrontott válaszaik, egyéb dolgaik miatt.


Ez nem csak diplomát jelent, azon kívül rengeteg minden van, ami miatt az egyiket felveszik, a másikat meg nem.

2019. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagynéném szociális munkás lenne a végzettsége szerint, teljesen másban dolgozik versenyszférában, jó fizetésért. Az állás feltétele volt a bármilyen felsőfokú végzettség (azért, mert van egy olyan alapfeltevés, hogy aki elvégzett egy egyetemet vagy főiskolát, az biztos nem síkhülye. Most hagyjuk, hogy ez mennyire igaz vagy sem, van egy ilyen elgondolás, az a lényeg.) Nyelvvizsga mindenképpen legyen, az sem baj, ha több nyelvből, és meg lehet pályázni sok irodai munkát versenyszférában.
2019. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
88%
De ha te is tudod, hogy ez egy semmitérő diploma, akkor mi az istenért jelentkeztél ide??? Annyi ilyen kérdést olvasni itt, ezer éved volt eldönteni, hogy hova menj, erre a felvételi után pár héttel kell kitalálni, hogy ez egy szar? Why?
2019. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 A kérdező kommentje:

Én nem mondom hogy ez szar.Nekem ez tetszik és kimondottan érdekel is.De ha nem élek meg belőle akkor mit csináljak?

Én akarok saját lakást,autót,családot.Havi 130 ezerből nem fog telni ezekre.Mit kezdjek havi 130-al?Egy albérlet Pesten 150.

Arról nem én tehetek hogy nem fizetik ezt meg.

2019. aug. 8. 23:26
 38/95 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is ugyan az a kérdés, miért jelentkeztél akkor rá?? Volt bőven időd eldönteni, hogy mire jelentkezz, erre 2 héttel a felvételi után jössz rá, hogy nem lehet belőle megélni?..
2019. aug. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 A kérdező kommentje:

Jó,tanácsot kértem,nem kritizálást

Szomorú vagyok hogy nem megyek el,de valamiből meg kell élni.Az egyetlen remény az,ha kormányváltás lesz és megemelik a béreket,de erre nincs sok esély.

Vagy ha versenyszférába felvesznek,de erre mem tudom mennyi az esély

2019. aug. 8. 23:33
 40/95 anonim ***** válasza:
100%
nem jo érdektelenül végigszenvedni valamit, pl egy képzést; ha viszont érdekel, akkor mindenképpen vágj bele.
2019. aug. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!