Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy mégsem akarok beiratkozni az egyetemre, ahova felvettek?

Figyelt kérdés

Apa nagyon boldog volt és ünnepeltünk,meg már elújságolta minden ismerősnek,hogy megy a gyerek egyetemre.

De mégsem kéne beiratkozni.Egy olyan szakra vettek fel,amivel ha elhelyezkedek,a fizetésem csak nettó 130 ezer forint lenne,nem több.Ha elvégzem,egész életemben csóró leszek,amit nem akarok.Ennyi pénzből nem tudok lakásra gyűjteni,nyaralni menni,hobbira költeni,gyereket vállalni stb. Még egy sima betanított munka is jobban fizet ennél a diplománál.

Szóval szerintem jobb döntés lenne inkább hagyni az egészet.Nem akarok csóró lenni.



2019. aug. 7. 01:51
 81/95 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam ki a bértáblábol hogy 130 ezret adnak diplomával

Hogy kapok meg 200-at?

2019. aug. 23. 13:04
 82/95 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te hogyan, azt nem tudom, nekem van pótlékom is, és két EU-s pályázatban is benne vagyok, az egyiket havonta fizetik, a másikat háromhavonta,olyankor 300 körül viszek haza. Persze ez némi plusz munkát jelent, de szeretem csinálni (leszámítva az adminisztrációt, azt utálom, de muszáj).

Nyitott szemmel kell járni, is fel lehet tornászni a fizetést, ha az ember ért ahhoz, amit csinál, és dolgozni is hajlandó.

2019. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 A kérdező kommentje:
Ez akkor is kevés.Én Németországba akarok költözni,de ott meg semmit se ér ez a diploma.Utálom Orbánt,minek dolgozzak neki
2019. aug. 25. 11:52
 84/95 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy egyáltalán minek jelentkeztél erre az egyetemre. De tényleg, minek? Miért nem mentél jogra, közgázra vagy bármi hasznosabbra? Amúgy meg, ha nem akarsz egyetemre menni, igazad van, csinálj egy okj-s tanfolyamot, feküdj rá valamelyik nyelvre és pár év múlva elhúzhatod a csíkot külföldre. De nem kell itt rinyálni oldalakon keresztül. Én nem a bérek miatt lettem tanár, hanem a gyerekek miatt. Hidd el, a felsőfokú nyelvtudásommal én is mehetnék jobban fizető helyekre.

Amúgy közalkalmazottként első sorban az embereket szolgálod, nem orbánt (direkt a kisbetű).

2019. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:
100%
Na így viszont tényleg én se értem, hogy egyáltalán minek jelentkeztél ide, ha te a közalkalmazotti létet orbán szolgálataként azonosítod. Azt azért igazán tudhattad már a jelentkezés előtt, hogy ezzel a végzettséggel leginkább közalkalmazottként szoktak elhelyezkedni, ez még a felvi.hu-n is fent van a szak leírásában. Mondjuk nekem végülis mindegy, csinálj, amit akarsz, csak nem ártott volna előbb gondolkodni.
2019. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 A kérdező kommentje:
Nem elsőnek jelöltem meg
2019. aug. 28. 00:15
 87/95 A kérdező kommentje:

Miért,külföldre felvesznek ezzel valahova?

Persze ha adnának jó fizetést akkor elmennék.De 130 ezer nettóból nem tudom magamat sem eltartani nemhogy egy családot.

Németbe 430 a Minilálbér és 120-ból megvan az albérlet

2019. aug. 28. 00:17
 88/95 A kérdező kommentje:
Vagy a legjobb amit tehetek hogy belépek egy ellenzéki pártba és elkergetem Orbánt.Aztán akkor lesz majd 400 ezres fizetésem ha majd MSZP kormány lesz
2019. aug. 28. 12:57
 89/95 anonim ***** válasza:
100%

#88 te tényleg nagyon hülye vagy.

Jelentkezel, felvesznek, aztán megbánod.

A szüleiddel nem mersz beszélni, itt siránkozol.

Most meg belépnél egy széteső én lévő pártba...😂

Tanulj ki egy rendes szakmát, a forradalmár sem az

2019. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
100%
"elkergetem Orbánt.Aztán akkor lesz majd 400 ezres fizetésem ha majd MSZP kormány lesz" Te ezt komolyan elhiszed? 😂 Nézzük mi a te igazi bajod: Jó volna a sok pénz, csak tenni ne kelljen érte, meg dolgozni ne kelljen.. Azt hiszed németben kolbászból van a kerítés? Főleg ilyen munkamorállal? Álmodj, királylány...
2019. aug. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!