Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy mégsem akarok beiratkozni az egyetemre, ahova felvettek?

Figyelt kérdés

Apa nagyon boldog volt és ünnepeltünk,meg már elújságolta minden ismerősnek,hogy megy a gyerek egyetemre.

De mégsem kéne beiratkozni.Egy olyan szakra vettek fel,amivel ha elhelyezkedek,a fizetésem csak nettó 130 ezer forint lenne,nem több.Ha elvégzem,egész életemben csóró leszek,amit nem akarok.Ennyi pénzből nem tudok lakásra gyűjteni,nyaralni menni,hobbira költeni,gyereket vállalni stb. Még egy sima betanított munka is jobban fizet ennél a diplománál.

Szóval szerintem jobb döntés lenne inkább hagyni az egészet.Nem akarok csóró lenni.



2019. aug. 7. 01:51
 71/95 anonim ***** válasza:
100%

Már nem hiszem el, hogy ekkora köztünk a különbség, hiszen 10 év sincs..


Egyrészt a lányokból több van felsőoktatásban, nincs lányos szak meg fiús szak, csak olyan szakok, ahol több a lány. Én jelenleg proginfón vagyok és itt kb a harmada lány az énvfolyamtársaimnak. másrészt leírtam, hogy nem csak közalkalmazott lehetsz ilyen diplomával, meg is mondtam, milyen állásokra pályázhatsz, melyik szakirányt válaszd, csak használni kéne hozzá a professiont.


Szerintem egy szűz kisfiú vagy, aki meglátta a fotókon a lánytöbbséget, hallott egy lekezelő mondatot és beijedt.


A legtöbb szakon, egyetemen utálják egymást, még a mérnökök is lenézik a közgazdászokat és fordítva, a te szakod sem ér kevesebbet. Nem csak állambácsinak dolgozhatsz ilyen diplomával, használd az oldalt, ami bizonyítja!

Közfszérában nem hivatalosan mennek az extrák, olyan pénzeket kereshetsz, olyan kapcsolatokat alakíthatsz ki, hogy csak na, csak be kell dolgoznod magad.


Szállj ki a szüleid fenekéből és menj egyetemre, mert ha továbbra is ilyen önállótlan maradsz, egyáltalán nem fognak sehova felvenni! Az élet ijesztő, de aki nem próbálkozik, az már eleve elbukott.


Ha elvégzed ezt a két félévet ezen a szakon és váltanál, februárban jelentkezhetsz máshova és elfogadtathatod a krediteidet, tanulhatsz ingyen nyelvet, szerezhetsz kapcsolatokat, informatikát tanulhatsz.. ez mi a csudáért ér nálad kevesebbet, mint egy okj(amit semmibesenéznek (pláne az egyéveseket)? A lányok miatt, mi? Félsz, hogy te leszel az egyetlen fiú, azért akarsz a vacak képzésre menni..


Vagy kövér vagy és most tűnt fel, hogy kötelező a tesi?

2019. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 A kérdező kommentje:

Szidhatod az OKJ-t,csak az a baj,hogy gépi forgácsolóként háromszorosát keresném meg annak,amit ezzel a diplomával.

Utánanéztem meg ki is írtam egy kérdést erről az üzlet-pénzügyek témakörben és adótanácsadónak jogászok meg pénzügy-számvitelt végzett emberek szoktak menni.Ha a HR-esek meglátják,hogy közigazgatási diploma,akkor szóba se fognak velem állni.


Most komolyan azt hiszed a közszféra az olyan nagy dolog?

Meg lehet nézni a közalkalmazotti bértáblát,világosan le van benne írva,hogy 129,650 forintot adnak diplomás pályakezdőnek.Hallottam is olyat,aki otthagyta és inkébb elment pénztárosnak.Tanárok közül is sokan elmennek már a gyárba,mert nem tudnak megélni.

Persze te könnyen beszélsz a mérnökinfón,neked lesz félmilliós fizetésed,ötszörösét fogod megkeresni annak,amit én.

Akkor lenne érdemes elvégezni,ha itt is olyan kormány lenne,mint Görögországban a Sziriza.Ott jól keresnek a köztisztviselők.

2019. aug. 17. 20:44
 73/95 A kérdező kommentje:

Albérlet havi 150

Kondibérlet 10

Rezsi 40

Kaja 40



Akkor hogy jöjjek ki havi 130-ból?110 ezer forintos minuszban vagyok.Hónap végére?

Vagy tartassam el magam a szüleimmel?Mert ebből bizony nem tudok a saját lábamra állni.

2019. aug. 17. 20:49
 74/95 A kérdező kommentje:
A másik meg,hogy én el akarok menekülni ebből az lrszáhból külföldre,Ausztriába,Németországba,de ez a diploma külföldön semmit se ér
2019. aug. 17. 20:55
 75/95 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Itt azt írták hogy nem tudok elmenni vele adótanácsadónak,ahhoz jogi vagy pénzügyi diploma kell

2019. aug. 18. 12:27
 76/95 A kérdező kommentje:
Nem akarok csóró lenni,csak a szüleim nem értik meg.Nem akarok.Gazdag akarok lenni,nem egy szaros kis semmitérő közalkalmazott akarok lenni.Ciki dolog közalkalmazottnak lenni
2019. aug. 18. 12:29
 77/95 A kérdező kommentje:
A szüleim miért akarnak mindenáron elküldeni?Miért enem értik meg,hogy egész életemben nyomorogni fogok és kajára se lesz elég pénzem ha ide megyek?
2019. aug. 18. 12:38
 78/95 anonim ***** válasza:
100%

Öcsi, állj már le... Kicseszett sértő, ahogy itt előadod, hogy milyen ciki közalkalmazotnak lenni. Én pl az vagyok, apám anyám is az, nagynéném, unokatesóm is. Én nem azt mondom, hogy olyan magas fizetések repkednek a közszférában, mert a igen, a bértábla egy szégyen (de nem az enyém, hanem az államé), de azért elhiheted, a többség megdolgozik a béréért, és akinek van egy kis esze, az meg tud belőle élni. És kösz, de nem eltart a jól kereső férjem, amíg én "lógatom a lábam" közalkalmazottként, hanem mindketten keresünk, mindkettőnk fizetésére szükség van.

Ha nem csak ugyanazt ismételgetnéd állandóan, hanem végre felnőtt emberként gondolkodnál, felfognad, hogy egy csomó lehetőséged van, csak ahhoz jobban meg kellene ismerned a szakodat, a leendő szakmadat, hogy mindet fel tudd térképezni, és ha pár félév után nem jön be, még mindig mehetsz másik szakra is.

2019. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 A kérdező kommentje:
Igen,az állam szégyene,de attól még meg akarok élni valamiből.Meg tudok keresni vele legalább 200 ezret?
2019. aug. 21. 01:36
 80/95 anonim ***** válasza:
100%
En annyit keresek például. Pedig a bértábla a fizetésem alapja.
2019. aug. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!