Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nem tudja mit...

Édesanyám nem tudja mit tehetne. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Édesanyámmal elég nagy dilemmában vagyunk. Én 19 éves vagyok,a bátyám 22. Szóval,édesanyám szeretné,ha a bátyám már kirepülne úgymond a családi fészekből. Sokat olvasgattunk ezzel kapcsolatban,hogy mikor jön el ez az idő,vagy mikor ideális. A testvérem nem nagyon segít itthon semmit,mindent mi csinálunk meg helyette is,hiába kérleljük vagy fél munkát végez vagy annyit sem. Kb másfél éve saját keresete van,amiből meg tudna élni külön is. Édesanyám már célózgat rá,sőt egy nagyobb vita után mondta is neki hogy költözzön el. A bátyámnak elég sok "problémája" van,azt állitja magáról hogy depressziós,de a depressziós ember nem ilyen. Pszichológusra sem akar költeni,de egyébként egy jó kedélyű "gyerek". Igazából 4 éve volt egy 4 éves kapcsolata ami eléggé megviselte,aztán pedig akiknél próbálkozott nem igazán jött össze neki,így el is ment a kedve és már barátnőt sem keres.


Mikor édesanyám megemlítette neki hogy akkor költözzön el,azt mondta hogy emberek azért szoktak elköltözni otthonról mert van rá okuk. Pl.:házasság,barátnő,új munkahely,stb..

Félre ne értsétek édesanyám nem akarja innen kidobni minden nélkül mert igazából addig maradhat amíg csak lehet,de mégsem tudjuk mikor lesz az az ideális kor hogy már esetleg ő összepakol,és megy.


Szeretném,ha leírnátok a véleményeteket,előre is köszönöm.:)



2019. aug. 8. 23:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
96%

lassan 24 éves?


a kérdésben még csak 22.


figy., amit írtál az csak még inkább megerősíti, amit eddig is mondtunk: a tesódnak komoly problémái vannak.


a címkézést hagyjuk, nem vagy szakember, hogy eldöntsd, hogy játékfüggő-e.


az a lényeg, hogy a deviáns karrierbe való menekülés nem véletlen, segítségre van szüksége, nem pedig arra, h. lapátra tegyétek.

2019. aug. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
86%
Az baj hogy bátyád lusta ,és mivel otthon lakik és tudja mert nem hülye hogy ha sokáig nem rak rendet ti úgy is megcsináljátok ,elköltözni magától nem fog ez biztos .
2019. aug. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
95%

Már bocs, de mindentől függetlenül neked mi a fac közöd van hozzá? Uszítod anyádat a tesód ellen, duruzsolsz a fülébe, meg tervezgeted hogy dobjátok ki? Ilyen tesóm lenne úgy kenném szájba, elmenne a kedve a sutyorgástól, manipulálástól.

A tesód elköltözése rá meg a szüleitekre tartozik, bár apádról nem esett szó, de rád semmiképp.

2019. aug. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
35%

Érdekes, hogy itt mindenki a szegény gyerek pártján áll, hát nem szabad kirakni, hadd játékgépezze el a komplett fizetését, anyukája dolga az, hogy kiszolgálja.

A Felnőtt párkapcsolatok témakörben már azt is lerohanják, hogy "mamahotelezik", aki 18 évesen még a szüleivel él.

A nagykorút, ha nem vesz részt felsőoktatásban vagy szakképzésben, a szülője nem köteles semmilyen formában eltartani, ő szívességi lakáshasználó státuszban lakik az ingatlanban, ezt a státuszt az ingatlan tulajdonosa vagy haszonélvezője bármikor felmondhatja és felszólíthatja a távozásra. Különösen, ha egy diagnosztizálatlan kvázi mentális betegségre hivatkozva mereszti a seggét otthon.

Egyébként a törvény értelmében 25 év feletti gyermek tartására a szülő csak rendkívüli esetben kötelezhető.

2019. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%
(az utolsó mondatot csak a jövőre nézve írtam, mert az volt a kérdés, hogy mikor kell neki kirepülni. Ez nem pont kirepülés, de ez a szabályozás)
2019. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

# 34


épp, hogy nem mereszti a seggét,hanem eljr dolgozni és pénzt keres.


ha már ennyire jössz a felnőttséggel, hogy a saját fizuját mire költi, az ő dolga.


aki meg úgy gondolkozik, mint te, hogy x kor fölött a gyerek kvázi hajléktalan, és csak szívességi lakáshasználó, az remélem, sosem lesz szülő.


én a gyerekekre, a felnőtt gyerekekre is úgy tekintek, h. az ő otthonuk is a házunk, a mi közös otthonunk, nem pedig vmi. megtűrt személyek az én házamban.

2019. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy én látom, valamiért Te akarod kitenni a bátyádat.
2019. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, szerintem várd meg, míg annyi idős leszel, mint a bátyád most (tehát 3 év még), és röppenjetek ki együtt a szülői házból.
2019. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
33%

De, amikor otthon van, mereszti. A kérdező maga írta, hogy nem segít semmit a háztartásban. Én ezt seggmeresztésnek hívom, sajnálom. Az, hogy dolgozik, nem valami őrületes teljesítmény, hanem alap. És hogyha nagykorúként, kereső felnőttként a szülői házban lakik, akkor nehogy már oké legyen, hogy úgy viselkedik, mint egy dacos kamasz. Ha a játékgéphez vagy mihez eléggé felnőtt, akkor a háztartáshoz is legyen az.

A személyeskedés pedig csak szimplán vicces, de köszönöm, jót mosolyogtam.

2019. aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
16%

34, 39-es hozzászólás: öröm volt olvasni.

A kb 90 % szerint jó, ahogy ez a felnőtt ember él. Felnőtt, egészséges embernek az a jó, hogy otthon van és persze gyerek státuszban!??

Hát fityiszt az orrára. Emelje fel a fenekét és kezdjen el felelősségteljesen élni.

...és anya vagyok. Mindenem a gyerekem, de nem hiszem, hogy a majomszeretet a hasznára válna.

Menjen, méresse meg magát az életben, önállósódjon végre....és szerezze meg azt a magabiztosságot, ami segíti, hogy párt találjon magának és "életben maradjon".

Vagy a nőknek az anyuci pici fiacskája kell?!

Vagy egy olyan szerencsétlen, aki egy tányért nem képes arrébb rakni????


Komolyan, az itt válaszoló hölgyek szívesen választanák maguknak párnak ezt a fiatalembert?

Ha igen, dobják be magukat, hátha elköltözik otthonról....nekik még jó szórakozást a gyerekhez.

2019. aug. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!