Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nem tudja mit...

Édesanyám nem tudja mit tehetne. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Édesanyámmal elég nagy dilemmában vagyunk. Én 19 éves vagyok,a bátyám 22. Szóval,édesanyám szeretné,ha a bátyám már kirepülne úgymond a családi fészekből. Sokat olvasgattunk ezzel kapcsolatban,hogy mikor jön el ez az idő,vagy mikor ideális. A testvérem nem nagyon segít itthon semmit,mindent mi csinálunk meg helyette is,hiába kérleljük vagy fél munkát végez vagy annyit sem. Kb másfél éve saját keresete van,amiből meg tudna élni külön is. Édesanyám már célózgat rá,sőt egy nagyobb vita után mondta is neki hogy költözzön el. A bátyámnak elég sok "problémája" van,azt állitja magáról hogy depressziós,de a depressziós ember nem ilyen. Pszichológusra sem akar költeni,de egyébként egy jó kedélyű "gyerek". Igazából 4 éve volt egy 4 éves kapcsolata ami eléggé megviselte,aztán pedig akiknél próbálkozott nem igazán jött össze neki,így el is ment a kedve és már barátnőt sem keres.


Mikor édesanyám megemlítette neki hogy akkor költözzön el,azt mondta hogy emberek azért szoktak elköltözni otthonról mert van rá okuk. Pl.:házasság,barátnő,új munkahely,stb..

Félre ne értsétek édesanyám nem akarja innen kidobni minden nélkül mert igazából addig maradhat amíg csak lehet,de mégsem tudjuk mikor lesz az az ideális kor hogy már esetleg ő összepakol,és megy.


Szeretném,ha leírnátok a véleményeteket,előre is köszönöm.:)



2019. aug. 8. 23:11
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
86%

Oké 20-as, akkor lehet nem függő, hanem inkább talán játékba menekülő....


De azt hiszem, hogy ez a lényegen nem változtat: meg kell beszélni és helyre kell állítani a család egységét és nem az a megoldás, hogy megszabadulunk a problémától.

2019. aug. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon sok emberről állította a környezete, hogy "jaj de bizony biztos nem depressziós, mert az nem ilyen" aztán öngyilkos lett mert senki nem támogatta. Honnan tudod mit érez amikor egyedül van a szobájában? Persze vannak lusta emberek, de általában ennek a kedvetlenségnek és motiválatlanságnak oka van. A depressziónak nincs mindig oka, nem biztos, hogy pont a barátnője volt csak a baj. Szóval egyáltalán nem tudod mi játszódik le benne úgyhogy ne ítélkezz. A másik pedig akármit mentegetőzöl ha anyád vita során a fejéhez vágta, hogy költözzön el, akkor igenis el akarja zavarni. Az ember ugyanis akkor mondja ki amit gondol ha ideges. Te pedig anyáddal közösen ezen témázol, hogy mikor megy már el otthonról? Elég gáz. Most te azt mondod jaj egy év és megyek, de meglátom hogy mi lesz abból. Nem olyan könnyű az, főleg ebben a csodás országban. Testvérem 25 évesen költözött el, házasság miatt, én veled egyidős vagyok. Mindketten hallgattuk a "költözz el akkor" dumát és én pontosan tudom, hogy ez a legmérgezőbb dolog egy szülő-gyermek kapcsolatban. Szóval a helyetekben elgondolkoznék.
2019. aug. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
94%

kérdező, és vajon 20 évesen hogy oldod meg az elköltözést, önfenntartást?


diplomád még nem lehet, de talán szakmád sem.


ha még tanulsz, hogy fogsz dolgozni? miből fizeted az albit, a rezsit, ami alsó hangon is 150 ezernél kezdődik Bp.-en, vidéken sem sokkal olcsóbb.


ha a pasidhoz költözöl, az ám nem teljesen olyan, mintha egyedül lennél, mert ketten viselitek a terheket, éppen ezért nem fair a facér bátyót csesztetni ezért.

2019. aug. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ez a kérdés "Édesanyám nem tudja mit tehetne. Szerintetek?" Mármint mit tehetne, hogy elköltözzön? Mit tehetne bátyáddal?

Értek mindent de akkor ne kezdj visszahátrálni, hogy te csak arra voltál kíváncsi mikor van ideje kiköltözni.. látom nem tetszik, hogy nem olyan válaszokat kaptál mint amire számítottál.

2019. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
91%
Valamint tényleg hiba volt kiírni, hogyha betörik a fejed ha nem kapsz igazat..
2019. aug. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
83%

Az sem kizárt, hogy a kérdező valójában az anya...


Társadalmi stigma van azokon az anyákon, akik hasonlóan viselkednek, mert lám, tőlünk is megkapta.


Ha viszont a húginak adja ki magát, akkor könnyebben feltehető az a kérdés, hogyan szabaduljon meg a fiától.

2019. aug. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
98%

Mondasz valamit előttem szóló :)


Nekem az ütött szöget a fejembe, hogy vajon 2019-ben hány 19 éves ragaszkodik az "édesanya" megszólításhoz, és kéri ki magának olyan vehemenciával, mint a kérdező veletek szemben a sima, de semmivel sem silányabb "anya/anyád" szót?


Az "édesanya" bár nagyon szép, de a mai tizenévesek körében anakronisztikusnak ható, ritka szóhasználat.

Ellenben egy-két generációval ezelőtt még bevettebbnek számított...

2019. aug. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Elég komoly problémái vannak.

És igenis játékfüggő,régen pedig szerencsejáték fuggo volt,konkretan 100ezreket dobott ki az ablakon.

Es nem,nem hatralok meg ha mar feltettem egy kerdest,es nem,nem az anyuka vagyok ahogy valaki leirta.

De leirom en reszletesebben is ha ez kell.

Szoval,a sok visszautasitas utan es a 4 eves kapcsolat utan mar nem akar baratnot szerezni,igy egyedul van. Amit lehet megbeszelek vele,minden teren. Szoval igenis foglalkozunk vele nincs egyaltalan magara hagyva. Folyamatosan titkolozik,mert ti ugy gondoljatok hogy szegeny 22 eves gyereket kiakarjuk itthonrol dobni. 2015ben 180ezer ft os tartozast csinalt,es mar annyira elege lett hogy szolt a szuleimnek akik kifizettek neki amit kesobb visszafizetett nekik. 2018 ban elment dolgozni,lett sajat bankkartyaja amin szepen minuszba is ment 300ezer ft tal. Amit 1 evig kb titkolt. Mindkh is voltak problemai a szerencsejatekkal. Mostmar ez megszunt. Anyam kitalalta hogy jo 40 ezer ft ot ad a kozosbe,de hogy tudjon gyujteni adjon meg 30 at,azt beleteszi 1 dobozba es ha ugy gondolja hogy el akar menni az ott lesz akarmire. Azon felul hogy tenyleg semmit nem segit itthon,semmifele formaban(apank is ilyen lusta,ez nem depresszio) mar nagyon regota igy ezt anyam megelegelte es mondta neki hogyha nem segit nekunk akkor akar el is koltozhet es akkor megtudja mi mennyit dolgozunk helyette.

A szuleink elvaltak a neveloapankkal elunk es anyankkal. A neveloapamnak is elege van mar hogy mindent ugy hagy(vilany,tv,gep ,stb) de o nem szol bele,mert ezt anyammal megbeszeltek. Azt se tartja helyesnek hogy lassan 24 eves es meg mindug o mossa a piszkos boxereit(csak egy pelda)

Szoval kerlek benneteket olyanrol ne irjatok amirol ninca fogalmatok,nem gondoltam hogy ezt ennyire ki kell fejteni ne haragudjatok.:)

2019. aug. 9. 00:47
 29/42 A kérdező kommentje:

Még kiegeszitenem azzal,hogy sokszor ultunk le vele ezekrol beszelni hosszu orakat beszeltunk errol,en is vele kulon hogy miert erzi hogy depresszios es probalok neki segiteni ott ahol tudok.


Az edesanya kifejezet pedig azert hasznalom mert 2 batyam van a legidosebb 29 eves es edesanyam is igy szolitotta az anyukajat a batyam pedig atvette,ugy a kisebb batyamra ragadt es onnan ram,szoval nem ,nem az anyuka vagyok,es azert ragaszkodom ehhez es azert kerek segitseget itt mert nagyon szoros a kapcsolatunk.

2019. aug. 9. 00:50
 30/42 A kérdező kommentje:
És egyébkent meg mai napig edesanyanak szolitom akarhol vagyunk,mindenki furcsalja:D
2019. aug. 9. 00:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!