Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetne a beteg barátnőm,...

Mit tehetne a beteg barátnőm, aki ilyen kiszolgáltatott helyzetben van?

Figyelt kérdés

Sajnos egy visszafordíthatatlan tüdőbetegsége van, ápolást igényel, mert saját maga oxigén nélkül 100 métert sem tud megtenni (néha oxigénnel sem). A kórházban egyre gyakrabban van, de ez sokkal inkább pszichésen is közrejátszik. Évek óta külön élt, toxikus szülei voltak, az apja alkoholista volt, aki miután kirúgta az anyja el is felejtette, hogy él a lánya. Az anyja pedig egy nagyon toxikus személy, aki folyamatosan bántotta. Rossz családi háttere van és otthonról csak menekülni tudott. Most viszont vissza kell mennie és az anyjára szorul. De nem bírja, így is van elég baja, tüdőtranszplantációra vár, és ettől csak rosszabb.

Próbálom motiválni, hogy felejtse el az anyját, mert fél abban a házban lenni a régi emlékek miatt, meg mert már egyszer elszakadt. Próbálom nyugtatni, hogy csináltasson ajtózárat, az a szoba legyen az övé, zárja ki az anyját. és csak akkor lépjenek interakcióba, ha nagyon muszáj.

Alig eszik, pedig a transzplantációhoz ennie kellene, ha nem megy el, akkor hamarosan meg fog halni.

Engem ez nagyon bánt, de én is saját életet élek, felnőtt emberek vagyunk, nem vállalhatom érte a felelősséget, viszont valamilyen megoldás csak van!

Rossz nézni, ahogyan szenved. Hiába mondom neki, hogy igényeljen pszichológust, vagy pszichiátert szupportív terápiára, ő már azt is elutasítja, mondván mit segítene az?

Megköszönnék minden tanácsot, csak van valamilyen megoldás a helyzet könnyítésére.

Köszi előre is.

25/L


2019. jún. 27. 16:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Amilyen betegségben szenved, olyan betegséggel élők egyesületét próbálj keresni, hátha tudnának segíteni.

Nagyon sajnálom, hogy ez h aelyzet vele.

2019. jún. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

“Próbálom motiválni, hogy felejtse el az anyját, mert fél abban a házban lenni a régi emlékek miatt, meg mert már egyszer elszakadt. Próbálom nyugtatni, hogy csináltasson ajtózárat, az a szoba legyen az övé, zárja ki az anyját. és csak akkor lépjenek interakcióba, ha nagyon muszáj.”


Mármint ápoltassa, szolgáltassa ki magát a magatehetetlen barátnőd az anyjával, de a többi időben zárja ki? 😂 Az igen. Hát szerintem ilyen gondolkodással te vagy toxikus. Viszályt szítasz egy amúgy is feszült viszonyban, aztán meg hátradősz, hogy te viszont nem tudsz neki segíteni, mert hát ott a saját életed. Klassz egyéniségre utal minden szavad.

2019. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne nevess ameddig nem te vagy ebben a helyzetben. Épp elég szomorú az, ami van. Ő nem kéri, hogy az anyja törődjön vele, de nincs más megoldás, vagy marad az öngyilkosság. Így vagy úgy “gondoskodna” róla. (Ja és magának fizet mindent). Szóval vagy elviseli és megpróbál eltávolodni picit, vagy nem tudom
2019. jún. 27. 17:31
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Nincsen valami bennlakós intézet? Persze csak normálisak jöhetnek szóba. Ez így tényleg kilátástalan. Tényleg jó lenne, ha beleegyezne a pszichológusba, akivel legalább meg tudnák beszélni a lehetőségeit, nem lenne egyedül aproblémáival.
2019. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Akkor mi lenne, ha nem élne az anyja?

Tegye most ugyanazt.

Ez így szerintem is ultragáz, hogy ápolja, gondozza az anyja, de gyűlölik egymást. Nem hiszem, hogy javítana az állapotán.

2019. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne anyja, akkor az egész életét a kórházban töltené. :(

Az ápoló megfizethetetlen.

2019. jún. 27. 17:50
 7/23 anonim ***** válasza:
57%

Barátnőm anyukája kezd szenilis lenni, a gyerekei pedig messze laknak. Hozzá ingyen jár ki egy gondozónő naponta.

Önkormányzatnál kérdezzetek rá!

2019. jún. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Mihago ***** válasza:
19%
Vegyél neki CBD olajat. Nagyon sokat segít a szorongáson, pánikbetegségen. Magyarországon is legális, boltokban lehet kapni. Csak keress rá.
2019. jún. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

Engem ez nagyon bánt,DE én is saját életet élek.


Na ettől a mondatodtól kb hányingerem lett. Nekem ha a párom beteg,magatehetetlen lenne és TÉNYLEG szeretem,mindenképp magamhoz veszem. De te nem. Hagyod szenvedni,kiszolgáltatottnak maradni,ráadásul meg pszichológussal traktálod aztán vállba veregeted magad,hogy te mindent megteszel.


Na ennyire számíthat ez a lany rád. Gratulálok!

2019. jún. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Neked mániád a toxikus kifejezés?
2019. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!