Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált anyukák, ti elengednéte...

Elvált anyukák, ti elengednétek így a gyereketeket az apjával?

Figyelt kérdés
Elvinné 3 napra nyaralni, hogy a 22 éves, friss jogsis barátnője vezetne (apukáét évekkel ezelőtt bevonták többszörös ittas vezetés miatt) kb. 80 km-re mennének. Én első körben nem engedtem el, így természetesen én vagyok a szemét, a pszihopata stb. A "kedves" volt anyósom is támad emiatt. A 13 éves gyerünknek mindegy, hogy megy-e vagy nem és meg is érti, hogy miért nem engedném.
2019. aug. 16. 13:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
18%

Tudod, akinek MEGVAN a jogosítványa, az KÉPES vezetni.

A gyakorlatot MO-on igencsak túlértékelik, sok helyen éltem, de sehol nincs ilyen, hogy egy új jogsítványos csak felügyelettel vezethet. Errefelé (NY-Európa, több ország) akinek megvan a jogositványa, az elkezd vezetni minden szülö vagy egyéb nélkül, és emgszerzi a szükséges rutint. Érdekes módon a kezdök jóformán nem csinálna balesetet (MO-on sem, kivéve, ha az okoskodó utas rákiabál), a legtöbb balesetet a 2-3 éves vezetök okozzák, akiknek megvan a rutinja és emiatt könnyelmüsködnek.


De mindettöl függetlenül ha az apának most van a láthatási hétvégéje, akkor el KELL engedni a gyereket. És egyértelmüen túlreagálod, a 80 km-re autózás nem eny NAGY UTAZÁS, hanem egy rövid táv, ezen nem kellene pörögni!

2019. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Aki azt írta, hogy én csak féltékeny vagyok a barátnőre: jó ha tudod, 13 éves a gyerekünk és mi ebből 12 éve külön vagyunk. Én hagytam el őt, nem ő engem, méghozzá a felelőtlen, sőt kártékony életmódja miatt! Piált, haverozott, tisztelet semmi, a lakás újszülött csecsemő mellett is telve volt ivócimborákkal, a cigifüstöt vágni lehetett a lakásban, hogy csak dióhéjban meséljem és ez azóta csak rosszabbodott. Azóta én rég férjnél vagyok és van egy 7 éves második gyerekem, teljesen új életem. A nagyobbik gyerekem apja a mai napig csak teher a családnak (a sajátjának is), méghozzá az alkohol problémái miatt! Folyton piál, a munkáját már elvesztette, éjjel-nappal részeg, talán egy-két nap van a héten, amikor nem. Ha a gyerek nála van, akkor is piál, nem törődik vele, haverok, ivócimborák nála folyton. A lányom amúgy utál nála lenni, a szobájába bezárkózva hallgatja, ahogy az apja részegen hőbölög. Komoly kapcsolata azóta se volt, Gondolhatod, mennyire hiányzik kedves, gyanusítgató válaszoló..
2019. aug. 16. 17:14
 13/29 A kérdező kommentje:
Mindezek ellenére nincs korlátozva a láthatásban, közös felügyeleti jog van, de nem viszi sűrűn a gyermeket. Évente úgy kétszer elgondolkodik, hogy hoppá, elveszítheti őt, olyankor kapar, megvesz neki ezt-azt, kedves vele, nem iszik annyit, érdeklődik, viszi ide-oda. Ez egy, max két hétig tart, majd megnyugszik, hogy szereti még a gyerek és folytatja tovább az önző életét, a piálást, a nem törődömséget.
2019. aug. 16. 17:33
 14/29 anonim ***** válasza:
79%

Azért hozza a szintet a fórum. Látszik, hogy azt pontozzátok le, aki intené a kérdezőt attól, hogy a gyereket elengedje. Ti ugye biztosan rábíznátok bármilyen őrültre a féltett gyereketeket?

Vagy nem? (Csak éppen sárba kell taposni a kérdezőt, ugye?)

2019. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
3%
Előhúztad az alkoholista apa kártyát, le a kalappal a kreativitásod előtt!
2019. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%
Hát én így nem engedném el! De a direkt tiltás helyett megbeszélném a gyerekkel, hogy miért tartom kockázatosnak. Ha nagyon-nagyon el akarna menni ennek ellenére is, félve-aggódva lehet, hogy elengedném. De ha csak egy kicsit is bizonytalan lenne, akkor egyfelől nem engedném, másfelől megkérném, hogy ő (is) mondja el az apjának, hogy inkább nem megy. (A leírásból az derült ki, hogy ő nem túl lelkes). Egyébként ilyen körülmények között a helyedben törekednék a közös szülői felügyelet mielőbbi megszüntetésére.
2019. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
76%

Előbb bíznék meg a 22 éves friss jogsisban, mint az ittasan vezető, ártatlanok életét veszélyeztető vadbaromban.


Egyébként nem, nem engedném el így. Ha a gyereknek meg mindegy vagy nem is akar menni, akkor meg pláne nem.

Aztán majd a bíróságon el is mondanám ha sor kerülne rá, hogy miért nem engedtem.

2019. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy nem engeded el. Ha láthatas van, el kell engedni a gyereket. Pont.
2019. aug. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Kedves 14-es válaszoló, igen, komoly a színvonal.. Vannak, akik egyből gyanaúsítgatnak és vannak, akik nem hiszik el, hogy az apa egy alkoholista. De engem ez nem bánt, mert "ki mint él, úgy ítél", szóval a negativitásuk nem rólam szól. A kedves és józanul gondolkodóknak köszönöm a válaszukat! Nem megy a kislány.
2019. aug. 17. 10:57
 20/29 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os válaszoló, pont így vagyok vele. Ha a gyerek nagyon el akarna menni, ugyan izzadva a félelemtől, de elengedném valahogy. Neki is van beleszólása.
2019. aug. 17. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!