Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjem nem engedi, hogy a...

Férjem nem engedi, hogy a gyereknek okostelefont vegyünk, igaza van?

Figyelt kérdés

7 éves a gyerek, idén megy iskolába. Rágja a fülünket, hogy okostelefont akar, mióta két óvodástársának is volt, és biztos az iskolában még többnek lenne. Az apja nem engedni, mert szerinte még felesleges, kicsi hozzá, és ha játszani akar, akkor menjen ki az udvarra, tanuláshoz meg ott vannak a tankönyvek, neki az még elég. Mondtam neki, hogy most már nem az van, mint az ő idejében, hogy suli után a grundon lógnak, meg maguknak faragják majd a sítalpakat... Teljesen le lesz maradva a gyerek, nem akarom, hogy belőle legyen az osztály lúzere, akinek egyedül nincs okostelefonja. Férjemet ez nem érdekli, szerinte pont hogy ettől lesz okos a gyerek, mert ezek a modern kütyük elbutítják. Pénzből telne rá, de ebben neki van döntő szava, és azt mondta erről nem nyit vitát, még kicsi hozzá a gyerek, majd ha idősebb lesz, kap okostelefont. Annyira fölidegesít ezzel, mert ő ezt nem érti, 42 éves és az ő idejében még más volt minden. Ti mit tennétek? Hogy győzzem meg, hogy kapjon a gyerek telefont, hisz ebbe ma már semmi ördögtől való nincs?


N/28


2019. aug. 22. 16:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell minden gyereket egy kalap alá venni, biztosan vannak olyanok, akik felelősségteljesen tudnak bánni egy telefonnal! Én is értelmes gyerek voltam. Lehet a Kérdező gyereke is sokkal értelmesebb és bölcsebb, mint társai. Meg nevelés kérdése is. ,,Minek egy 7 évesnek okostelefon?" Hát nem is tudom...én már a számítógép előtt ültem 7-8 évesen, nem egész nap, de legalább megtanultam MAGAMTÓL az alapokat, a wordot, hasonlókat, és nem az iskolában hallottam róla először, hanem feltaláltam magam, életrevaló lettem már akkor. Anyáék a mai napig nem tudnak hozzányúlni, nem értik mi hogy van (mondjuk nem is akarják érteni). Az uncsiméknak már ovisan volt tablet, okostelefon, mert ha a nagy kapott, akkor a kicsit se lehetett kihagyni, mégsem egész nap azt bújták és sokat tudtunk együtt is játszani; ők nappal ki vannak küldve az udvarra, hogy futkározzanak, játszanak kint, és csak este kaphatják meg ezeket az eszközöket.
2019. aug. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos pont ezért tart ott a világ, ahol, mert nehogy leszólják a többiek a KISgyereket, hogy nincs okostelefonja. Inkább a szülők megveszik, mint hogy meghúznák a határt. Már baba korban sokan a kezébe adják, nem törődve a következményekkel.

A ti döntésetek, de én nem vennék, max simát, telefonálásra, ha szükségét érzed.

2019. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
84%
Hidd el, ha a gyerek az osztály lúzere, az nem a telefon miatt van.
2019. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 Argloss ***** válasza:
48%

Érdemes már fiatal korban megtanítani a gyereket arra, hogy az okostelefon nem csak egy játékszer, hanem nagyszerű eszköz a tanuláshoz is. Nem tiltani kell, hanem arra nevelni, hogy megfelelően használja ezeket az eszközöket. Teszem azt nem egész nap azt nyomkodni, beszélgetés közben nem a telefonunkat nézzük stb.

Persze egyszerűbb tiltani, de ebből a hozzáállásból lesznek a tinianyukák is. Viszont az a hozzáállás sem jó, hogy csak azért szeretnéd, mert másoknak is van.

Ha első körben nem is kap sajátot érdemes lenne megismertetni vele a fejlesztő jellegű játékokat. Matematika tanulásban sokat tud segíteni némelyik játékos matekos applikáció. Szókincs fejlesztésére is vannak játékok, meg akár nyelvekkel is kicsit ismerkedhetne.

2019. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
84%

Vennék neki egy hagyományosat, hogy el tudjon érni, ha nagyon szükséges.


Aha... Anya, vegyél gumicukrot? Vagy lehet olyan, ami nem ér rá suli végéig? Ha baj van, szól az iskola.


Kérdező, semmi értelme. Órán nem veheti elő, szünetben pedig intézze a pisilést, egyen, szaladgáljon.

2019. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
73%
Az nem árt ha van telefonja, ha bármi van el tudjátok érni egymást. De az okostelefon teljesen felesleges egy 7 évesnek, főleg úgy, hogy hordja magával egész nap. Legyen egy "butább" telefonja amiel tud telefonálni meg vegyetek neki otthonra egy tabletet amin tud internetezni és játszani. Nyilván tanítsátok meg neki, hogy mit szabad és mit nem, hogyan legyen biztonságban, legyen egy pár órás időkeret amíg használhatja. Ez bőven elég neki, mégis csak tud a többiekkel játszani otthontól és részt venni a dolgokban, de nem fogja egész nap a telefont nyomkodni a felügyeletetek nélkül.
2019. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek a férjeddel! A gyerek “mindent” akar! Ti szülők döntitek el mit lehet, mit nem! A szabály nindkét szülőtől meg kell egyezzen! A lányom 8 éves és kért a szülinapjára de nemet mondtunk egyhangúan! Az ő osztályában még senkinek sincs telefonja, csak tablet a legtöbbnek.. De ha lenne se vennénk neki. Ha kútba ugranak ő is beugrik?
2019. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
30%
Az én lányom most megy ötödikbe, ovis ballagásra kapta az első okostelefonját, mert azon a nyáron ment élete első ottalvós táborába, és szerettem volna, ha el tud érni. Általános első két évében még egyáltalán nem volt fontos a telefon közösségi szempontból. Sokaknak nem volt, akinek pedig volt, az sokszor nem is hordta magával, mert a tanárok csak a nap nagyrészében nem engedték használni. Harmadiktól már volt némi értelme a telefonnak, egyre többeknek lett, akkor mar vágyódott rá az, akinek nem volt, de még ritkán kommunikált a társaival rajta, csak a távolabbi barátaival volt valódi szerepe a kapcsolattartásban, negyedik elején volt a nagy robbanás, amikor megalakultak a sulis viber-csopik, youtube-csatornák, brawlstars-oztak orrba-szájba egymással, és már nekünk szülőknek is írogat meg linkelget serényen. Szóval ha a férjed most ragaszkodik ahhoz, hogy most ne kapjon telefont, beszéljétrk meg, hogy harmadikra kapjon. Addig nem marad ki semmi bepótolhatatlanból.
2019. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
82%
Én 28 éves vagyok, mint a kérdező, de a mi időnkben még bizony a grundon játszottunk és mobilunk sem volt, csak nokia általános iskola végén.
2019. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
77%

Most komolyan. 7 éves gyerek aki most megy suliba, se olvasni, se írni, se számolni nem tud még (rendesen). Tisztelet a kivételnek, én a környezetemben ezt látom. Akkor meg minek neki okostelefon?

Esetleg kapjon egy "butát" amin el tud titeket érni, de ha baj van, gondolom úgyis az osztályfőnök értesít titeket. Utazni meg úgysem egyedül utazik egy ekkora gyerek. Férjednek van igaza.

2019. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!