Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjem nem engedi, hogy a...

Férjem nem engedi, hogy a gyereknek okostelefont vegyünk, igaza van?

Figyelt kérdés

7 éves a gyerek, idén megy iskolába. Rágja a fülünket, hogy okostelefont akar, mióta két óvodástársának is volt, és biztos az iskolában még többnek lenne. Az apja nem engedni, mert szerinte még felesleges, kicsi hozzá, és ha játszani akar, akkor menjen ki az udvarra, tanuláshoz meg ott vannak a tankönyvek, neki az még elég. Mondtam neki, hogy most már nem az van, mint az ő idejében, hogy suli után a grundon lógnak, meg maguknak faragják majd a sítalpakat... Teljesen le lesz maradva a gyerek, nem akarom, hogy belőle legyen az osztály lúzere, akinek egyedül nincs okostelefonja. Férjemet ez nem érdekli, szerinte pont hogy ettől lesz okos a gyerek, mert ezek a modern kütyük elbutítják. Pénzből telne rá, de ebben neki van döntő szava, és azt mondta erről nem nyit vitát, még kicsi hozzá a gyerek, majd ha idősebb lesz, kap okostelefont. Annyira fölidegesít ezzel, mert ő ezt nem érti, 42 éves és az ő idejében még más volt minden. Ti mit tennétek? Hogy győzzem meg, hogy kapjon a gyerek telefont, hisz ebbe ma már semmi ördögtől való nincs?


N/28


2019. aug. 22. 16:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
83%
Mi kulfoldon elunk.Talan szerencsenk van,de a mi iskolankban nagyon keves gyereknel latunk telefont.Az unokam 7 eves,de az osztalyukban talan egy ket gyereknek van telefonja.Technika ide vagy oda, egy ilyen idos gyereknek igenis onalloan kell jatszania, a kreativitasa,problema megoldo kepessege ezekben az evekben alakul ki,megpedig a sajat fantaziaja altal krealt jatekok segitsegevel.Ettol fuggetlenul otthon hasznalja a szamitogepet.Mar 5 evesen tudta kezelni pl a Google Map-ot,a You Tubot, online jatekokat jatszott az anyjaval,matekos feladatokat csinal a gepen, szoval nem hiszem, hogy le van maradva mas 7 eveshez kepest.Nyaron ha hazamegyunk latogatoba,a harom hasonlo koru unokatesoval nemhogy jatszani de szinte szot valtani sem lehet,mert ovis koruk ota ra vannak kattanva a telefonra.Csak ulnek egymas mellett a kanapen, nem beszelgetnek nem jatszanak csak nyomkodjak azt a sz*rt.
2019. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van a férjednek, ilyen korú gyereknek még nem való okostelefon. Könnyen elvonja a figyelmet, függőséghez vezethet a használata, és belé nevelődik a kényszer, hogy mindenre azt használja. Ami viszont nagyon jó ha van nála, az egy hagyományos, nyomógombos telefon. Így bármikor elérhet titeket ha baj van, ráadásul sokkal strapabíróbb.


Ha meg beszélgetni akar a többiekkel az interneten, leckeírás után ott a számítógép erre a célra, vagy ha sürgős, a telefonját is használhatja. Azzal meg nem szabad törődni, hogy a többi mit gondol erről, elvégre tudatlan törpékről van szó, akiknek még elképzelésük sincs az életről.

2019. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
44%

Én jövőre leszek 30 :)


Első telefonom (utolsóként az osztályban) 15 éves koromban vettem (napszámos munkával kerestem meg a rávalót).

És hiába volt mindenkinek telefonja (akkoriban az volt a menő, akinek beépített kamerája, és/vagy bővíthető memóriája volt /2005-2006/). Én vettem egy majdnem teljesen alap készüléket, de seni se cseszegetett amiatt, hogy nincs, vagy éppen majdnem nekem van a legolcsóbb telefonom az egész osztályban...


8-os ballagásomra megtehettem volna, hogy telefont kérek, de egy mikroszkópnak jobban örültem :)


Általános iskolás gyereknek -szerintem- nem való telefon, főleg alsó tagoztaban.


Otthon esetleg oda adnám az enyémet, hogy játsszon, tanuljon, fejlessze magát, de csak mértékkel.

2019. aug. 23. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonloak a problémák. Nekunk 2 lányunk van, kozel 6 és 9 évesek. A férjem mindig azt mondja,hogy mindent megkapnak, nem tudnak semmit sem értékelni. Meg hogy érettségire már repulot fognak kérni. A lányoknak vannak telefonjaik. A mi régi telefonunkat kapták meg. A kicsi kártya nélkul használja. A nagy tavaly kapott bele feltoltos kártyát, mert 1 hétre ment táborba. Az idén megigértuk a nagynak,hogy veszunk neki egy uj telefont. Nem egy méregdrága darabot veszunk neki. Csak egy sima NONAME telefont. Azért ne feszítsenek már a gyerekek ovodában meg iskolában, hiszen nekunk sincs szuper telefonunk. Kozépkategoriát használunk.

En 33, férjem 40

2019. aug. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:

A lányom harmadikban kapott telefont, mert attól a tanévtől egyedül járós lett.

Ha nem lett volna egyedül járós, nem veszek neki.

Persze van előnye is, de hátránya is bőven.

Hidd el, az iskolában nem a te gyereked lesz egyedül telefon nélkül.

Elsőben legtöbbször be sem vihetik még.

2019. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
22%
Sok őskövület mindenkit pontozgat lefele, aki nem a 2000-es években ragadt meg.:D
2019. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 Skorpió87 ***** válasza:
41%

De jó egyeseknek, akik megtehetik szülőként, hogy okos telefont vegyen a gyerekének. Én azt is korainak tartom egyáltalán, hogy telefonja van. Ha szülő lennék, csakis kamasz korában vennék, szerintem az lenne a normális, csak hát már teljesen más a világ.


Majd az lesz később is, hogy másoknak ilyen játékuk, olyan cuccuk van, külföldre mennek nyaralni, ti meg kinyithatjátok a pénztárcát, nehogy kilógjon a sorból.


Iskola függő ez is, mert lehet, hogy ha annyira menő cuccai vannak, akkor meg irigykedni fognak...Nem mindenki tehetős szülő. Én úgy gondolom egyelőre nem kell telefon, ráadásul némely osztálytársban meg sem lehet bízni, egymás cuccait ellopják, stb. NEM MINDEGY MIT VISZ BE A SULIBA!


Maradjon csak meg a közép kategória mindenben, abból még baj nem lehet!

2019. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:

Én 10 éves koromban (ötödikben) kaptam telefont, egyik utolsóként az osztályban. Meglepő, de sokat segített a helyzetemen az osztályban, be tudtam szállni a játékokba, együtt tudtunk Mariózni stb... Na meg egyre inkább egyedül közlekedtem.


Az internettől úgy 8-9 éves koromig teljesen el voltam zárva, utána néha játszhattam netes játékokkal édesanyám munkahelyén I'll nagymamám vett egy gépet, amin néha játszhattam. Na meg ötödikben már gimibe jártam, volt "infó szakkör" stb... Szóval elkerülhetetlen volt az, hogy gépezzek. :D


Egyébként volt otthon egy öreg gép, amin volt egy "házépítős játék", azon játszhattam.

Az internetet otthon 12 éves koromban köttette be édesanyám, amikor a biosz házit sem tudtam már nélküle megcsinálni.


13 évesen kaptam életem első, teljesen saját számítógépét.


19F

2019. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
93%
Én egy alsós tanító bácsi vagyok. A tavalyi évben már elegünk lett abból, hogy a szülők ÓRÁK ALATT is sokszor sms-t írtak a gyereküknek meg hívogatták teljesen felesleges, ostoba kérdésekkel őket. Szünetekben is felesleges hívogatni a gyereket. A tantestület megszavazta és az igazgató, valamint a fenntartó is elfogadta a következőt: az első óra előtt minden gyerek köteles odaadni a telefonját a tanítónak, aki az összes telefont elzárja egy szekrénybe, és tanítás végén, az 5. óra után visszaadja. Az ebédszünet és a levegőzés idején a gyerekeknél lehet a telefon. A délutáni tanulás elején ismét összeszedjük a telefonokat, és elzárjuk mindet a szekrénybe. A délutáni tanulás végén aztán minden gyerek visszakapja a telefonját. Összevont szülői értekezleten kihirdettük, volt néhány szülő, akik vergődtek, de nem értettük, hogy miért. Óra alatt miért akarja hívni valaki a gyerekét???? Színházban lévő családtagomat sem hívogatom az előadás alatt. A misén lévő családtagot sem hívogatom a mise alatt, nem írok neki sms-t. Egy 7 éves gyereknek teljesen felesleges az okostelefon. Minek? Hogy a virtuális világban lógjon napi 24 órában? Egy sima régi mobil is korai még, sajnos a szülők rontják el a gyerekeket, ők vesznek meg túl korán mindent nekik. Szerencsére a mi iskolánkban megoldottuk a problémát a fentebb elmesélt módon.
2019. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
81%
Fiaim általános iskolájában is ez van óra előtt szekrénybe egy kosárba teszik gyerekek telefont a szekrény bezárva kulcs mielőtt gyerekek haza menek megkapják.senki nem hözöngöt ezért se gyerek se szülök.
2019. aug. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!