Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjem nem engedi, hogy a...

Férjem nem engedi, hogy a gyereknek okostelefont vegyünk, igaza van?

Figyelt kérdés

7 éves a gyerek, idén megy iskolába. Rágja a fülünket, hogy okostelefont akar, mióta két óvodástársának is volt, és biztos az iskolában még többnek lenne. Az apja nem engedni, mert szerinte még felesleges, kicsi hozzá, és ha játszani akar, akkor menjen ki az udvarra, tanuláshoz meg ott vannak a tankönyvek, neki az még elég. Mondtam neki, hogy most már nem az van, mint az ő idejében, hogy suli után a grundon lógnak, meg maguknak faragják majd a sítalpakat... Teljesen le lesz maradva a gyerek, nem akarom, hogy belőle legyen az osztály lúzere, akinek egyedül nincs okostelefonja. Férjemet ez nem érdekli, szerinte pont hogy ettől lesz okos a gyerek, mert ezek a modern kütyük elbutítják. Pénzből telne rá, de ebben neki van döntő szava, és azt mondta erről nem nyit vitát, még kicsi hozzá a gyerek, majd ha idősebb lesz, kap okostelefont. Annyira fölidegesít ezzel, mert ő ezt nem érti, 42 éves és az ő idejében még más volt minden. Ti mit tennétek? Hogy győzzem meg, hogy kapjon a gyerek telefont, hisz ebbe ma már semmi ördögtől való nincs?


N/28


2019. aug. 22. 16:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem 2. osztályig várhatsz.
2019. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
55%

Kamaszként írom ezt.

Én másodikban vettem (saját, összegyűjtött karácsonyi/szülinapi pénzből) az első okostelóm. Egy kis Sony volt, nem nagyon lehetett vele semmit se csinálni telefonáláson meg az alap dolgokon kívűl, de azért büszke voltam. Szerintem hagyd, hogy összegyűjtse maga a pénzt rá, segítsen be a házimunkában és hasonlók. Tualjdonkeppen így is te fizeted, csak meg fogja becsülni.

Szerintem nem feltétlenül rossz dolog, de egyelőre ne engedd hogy iskolába vigye, korlátozd, hogy mennyi időt lehet tölteni rajta, és nagyon ellenőrizd, hogy mit csinál.

Talán ezekkel a feltételekkel a férjed is megenyhül.

2019. aug. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen le lesz maradva a gyerek, nem akarom, hogy belőle legyen az osztály lúzere, akinek egyedül nincs okostelefon. - na pont emiatt a hülye felfogás miatt van annyi kicsinek tök fölöslegesen okostelefonja, tabletje. Nem kell nekik.
2019. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
97%

"Rágja a fülünket, hogy okostelefont akar, mióta két óvodástársának is volt"


Na bumm, a gyerekek mindig ezt csinálják.


Régen is ez volt, akkor is mindig volt valakinek valami. Bburago, távirányítós autó, tamagochi, számítógép. Ettől még nem rohantak a szülők nekünk is megvenni az első szembe jövő hülyeséget.


Amúgy én az iskolákban konkrétan megtiltanám az okostelefon használatot. Ha baj van, akkor lehet értesíteni az iskolát egyenesben, de nem az kellene legyen az első amit a gyerek elővesz kicsengetéskor.

2019. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy le leszek pontozva, de pont azt látom, hogy felszáll a cicababa-mama a kisgyerekkel, nyomja a műkörmével a telefont, aztán ha visít a gyerek odaadja annak is ő meg elő vesz egy másikat, addig se kell foglalkozni vele.


A kisebbségieknél még kritikusabb ott általában a kicsi Rikárdó addig üvölt, visít, míg nem nyomhatja a Candy Crusht. Csak elég nevetséges mikor azt látom, hogy egy babakocsiban ülő pulya irányít.


Illetve ahogy írták, ha valaki írni, olvasni nem tud, annak minek is kell okostelefon.

2019. aug. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 Andi80018 ***** válasza:
88%
Szerinted a gyerek, aki még nem is tud írni-olvasni, a játékon kívül mire tudja hasznosítani a telefont? Így is nehéz, főleg egy elsős gyereket a tanulásra összpontosítani, nem még, ha nyomkodja a telót. Meg mikor használná, mert a suliban nem kultiválják, az tuti, a tanító nénik egyből fognak nektek szólni, hogy ne vigye be. Nálunk volt pénz egy-két gyereknél, és szóltak, hogy ne vigyék be, elveszik, nem vállalják a felelősséget. Elég fura, hogy te ezzel méred a "rajságot", az a gyerek béna, akinek nincs. Egyáltalán nincs rá szüksége. Inkább a könyvtárba vidd el, jobban jársz. :-)
2019. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is a férjednek van igaza..a mai gyerekek csak a laptopot meg a telefont nyomják és idióta játékokon játszanak..én sem szánok a gyerekemnek virtuális világot majd talán 3-4.es korába kap telefont addig biztos hogy nem.. egy gyerek szerintem legyen gyerek sarazzon ugráljon pocsojába epitsen az erdőbe bungit bicozon focizon játszon a barátaival..
2019. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
88%

Testvérem 8 éves van telefonja, xboxa, mindene, csak normális élete nincs.🙁

Ha xbozik vagy nyomkodja a telefont teljesen kikapcsol az agya, szólok neki például, hogy megyek el boltba, látszólag érti bologat, 10-20 perc múlva telefonon hív, hogy hova mentem, ugyanezt a szülőkkel is lejátsza. Ha munkában vagyunk is folyamatosan hívogat minket. Ha nem játszhat fenyegetőzik, hisztizok, toporzékol. Talán heti összesen 2-3 órát játszik a kütyük nélkül, nem érdekli semmi és senki.

2019. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
97%

Én rádiótávirányítású autóért rágtam a szüleim fülét. Nem kaptam. Na bumm, felnőttem anélkül is.

Itt aki nyer, az a gyártó, meg a forgalmazó. A gyerek nem. Nem attól lesz programozó, hogy megtanul kezelni egy érintőképernyős eszközt, amin még félrenyomni se tud semmit, annyira bolondbiztos. Az okostelefonok nagyjából az automata mosógép szintjén vannak, két óra alatt bárki meg tudja tanulni a kezelését. Nem attól lesz hátrányban, ha ezt kapja már a bölcsőben, csörgő helyett.

2019. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
71%
Lányom most megy 3. Osztályba de nincs és nem is kell még neki okos telefon sőt semmilyen telefon mert én hozom meg én viszem majd továbbra is suliba ,ha gond van majd hív tanár vagy az iskola,a nagyobb fiaim is csak 5. Vagy 6 .osztálytól kaptak okostelefont mert egyedül jöttek haza suliból és messziről.
2019. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!