Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjem nem engedi, hogy a...

Férjem nem engedi, hogy a gyereknek okostelefont vegyünk, igaza van?

Figyelt kérdés

7 éves a gyerek, idén megy iskolába. Rágja a fülünket, hogy okostelefont akar, mióta két óvodástársának is volt, és biztos az iskolában még többnek lenne. Az apja nem engedni, mert szerinte még felesleges, kicsi hozzá, és ha játszani akar, akkor menjen ki az udvarra, tanuláshoz meg ott vannak a tankönyvek, neki az még elég. Mondtam neki, hogy most már nem az van, mint az ő idejében, hogy suli után a grundon lógnak, meg maguknak faragják majd a sítalpakat... Teljesen le lesz maradva a gyerek, nem akarom, hogy belőle legyen az osztály lúzere, akinek egyedül nincs okostelefonja. Férjemet ez nem érdekli, szerinte pont hogy ettől lesz okos a gyerek, mert ezek a modern kütyük elbutítják. Pénzből telne rá, de ebben neki van döntő szava, és azt mondta erről nem nyit vitát, még kicsi hozzá a gyerek, majd ha idősebb lesz, kap okostelefont. Annyira fölidegesít ezzel, mert ő ezt nem érti, 42 éves és az ő idejében még más volt minden. Ti mit tennétek? Hogy győzzem meg, hogy kapjon a gyerek telefont, hisz ebbe ma már semmi ördögtől való nincs?


N/28


2019. aug. 22. 16:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom, én is azt mondom mindkettőtöknek igaza van. Megértem tökéletesen a férjed, de téged is.


Én még emlékszem, hogy hogy szétaláztak pár csóró lányt, mert kínai ruhákban járt és nem volt neki olyan sok jó cucca, mint a többieknek. Szóval én is tartanék ettől

2019. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a 7 éves unokaöcsémnek csak azért van telefonja,mert cukorbeteg és egy alkalmazás segítségevel tudják a szülei nézni,hogy hogy áll a gyerek cukorszintje amikor suliban van.Ilyen speckó esetekben vennék,de amúgy egy 7 eves gyerek kezebe nem való telefon!!! Én 10 evesen kaptam először gombosat!


27/N

2019. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
70%

Szerencsére legalább egyikőtöknek van esze.

Te meg próbálj meg és szerezz valahogy, mert agy nélkül nehéz lesz a gyereknevelés további része.

2019. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nincs szüksége ennyi idősen még okostelefonra. És ezzel nem Téged akarlak bántani, egyszerűen én már több példát is láttam ezzel kapcsolatban. A férjemmel nemrég házasodtunk össze, még nincs gyerekünk, de mindketten a te férjeddel azonos véleményen vagyunk. A páromnak gimnáziumban vettek a szülei először okostelefont, pedig az édesapja vállalkozó, bármikor megtehette volna. És a gyereknek ez nagy hasznára vált hosszútávon. Ne az levegjen a szemed előtt, hogy lúzernek fogják gondolni, mert ez nem így lesz. A gyerekek szimpátia alapján barátkoznak, nem az alapján, hogy kinek milyen telefonja van. Az már rosszabb lenne, ha a gyereketek szünetekben, később akár órán is a telefonját bújná. Egyébként is, áltlaános iskolában még nem engedik a tanítók sem, hogy a gyereknél telefon legyen, eltetetik a táskába, és csak hazafelé menet veheti elő. Emellett veszélyes is, ha valaki látja, hogy a hétéves kisgyereknél drága telefon van, és elveszik tőle. Nekem az a személyes példám van, amit az öcsémnél láttam. Neki körülbelül akkor vettek telefont, tévét, számítógépet a szüleink, amikor nekem is, de én hat évvel idősebb vagyok nála. Most ott tart, hogy nyolcéves kora óta alig tanul, csak ha a szüleim elkobozzák minden elektronikus eszközét, csúnyán beszél, nem tisztel minket és ki tudja, nagyobb korában mibe fog még belekeveredni emiatt.

Szülőként nehéz lehet belátni és véghezvinni, de az a feladata az embernek, hogy emgvédje a gyermekét, még ha ez azt is jelenti, hogy bizonyos dolgokat tiltania kell. Először a gyerek meg fog sértődni, meg fog haragudni, de később megérti majd, hogy ez az ő érdekében volt, és a saját gyerekeit is így neveli.

2019. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
83%

" 42 éves és az ő idejében még más volt minden."


Én 23 vagyok, de nem vennék egy 7 éves gyereknek okostelefont. Minek????

Hogy a szünetben rohangálás helyett a telefon felett görnyedjen? Hogy figyelés helyett játszon?

Semmi értelme.

9-10 évesen kapna legkorábban.

2019. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
90%
A lányom 9 éves, most megy harmadik osztályba. Nincsen semmilyen telefonja és nem is lesz még egy jó darabig. Itthon gépezhet az asztali gépen (szeret robloxozni és minecraftozni) és hasznos dolgokra is használjuk a gépet (duolingózunk például és mindenfélét kikeresünk rajta). De semmi szükség arra, hogy a telefont nyomkodja, iskolában pláne nincs rá szüksége, én hozom-viszem. Minél később kezdi a telefonozást annál jobb. A kreativitása nem a telefontól fejlődik majd. Amúgy tudtommal nincs az osztálytársainak, vagy nem viszik be.
2019. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
83%

" Mégis hogy fogja megtanulni a gyereked használni ezeket a modern eszközöket? "


Úgy, ahogy minden nem értelmi fogyatékos, olvasni tudó megtanulja egy-két nap alatt. Jesszus, nem kell ehhez atomfizika!

2019. aug. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
85%

"Én még emlékszem, hogy hogy szétaláztak pár csóró lányt, mert kínai ruhákban járt és nem volt neki olyan sok jó cucca, mint a többieknek. Szóval én is tartanék ettől"


És akkor mi, a felnőttek, inkább ne neveljük úgy a gyereket, ahogy jónak látjuk, hanem csicskuljunk be 7 éves kis seggdugóknak, mert jujj, cikiznek?

2019. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
77%
A férjednek van igaza
2019. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
97%

Tiszában vagyok vele, hogy változnak az idők. Én csak középiskolában kaptam telefont (anyukámét, mert ő újat kapott). A fiam már általános iskolás korában kapott, mikor már egyedül is közlekedett. A lányom is fog majd kapni, de de nem 7 évesen. Látom, hogy megyünk lejjebb életkorban, de ha így haladunk, 10 év múlva az 1-2 éves gyerekeknek is kell majd, hogy nézzék rajta a Teletabikat.

Az érvek nagyon szupik:

-hogy elérjen titeket (hova is megy egyedül?)

-hogy tanuljon rajta (végülis, ha nincs számítógép...)

-a társainak van (az iskolába nem is lehet vinni/használni)

és még olvastam itt nagyon jókat...

A 6 éves lányom is megnéz egy mesét nagy ritkán, de erre odaadjuk a miénket és nem veszünk még neki.

De ez mindenkinek a saját döntése!

2019. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!