Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleid mióta kezelnek...

A szüleid mióta kezelnek felnőttként, mit tettél le az asztalra amivel meggyőzted őket, hogy a kapcsolatotok egy új szakaszba ért ahol már egyenrangú felek vagytok?

Figyelt kérdés
2019. aug. 26. 16:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

Apám meghalt mielőtt "felnőttem" volna a szemében.


25 évesen sem kezelt felnőttként. Igaz gyerekként sem, csak simán a csicskásaként aki azért létezik mert ő "megcsinálta" és legfőbb feladatom, hogy neki ugráljak.


Anyámnál 20-25 éves koromban folyamatosan alakult át aztán elkezdtem dolgozni, tényleg felnőttem, megértem, felnőttként is kezel többnyire. Bár így is megvannak a "viszel valamit ha mész?" meg "elmegyek veled" dolgok, de ilyenkor közlöm, hogy megoldom magam.

2019. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%
Elég szomorú ha egy szülő nem kezeli egyenrangú félként a gyerekét csak mert gyerek. Nálunk soha nem volt ilyen, nem volt "én mondom meg mit csinálj én vagyok a felnőtt". Már középiskolát is én választhattam, nagyjából minden döntésemet önállóan hoztam meg 13-14 éves korom óta. Nem kellett semmit letenni az asztalra, elég volt a mentalitásom, hogy elég érett voltam ehhez. Középiskolában már teljesen el volt engedve a kezem, édesanyám maximálisan bízott a saját nevelésében és abban, hogy ami értéket meg kellett kapnom azt megkaptam gyerekkoromban. A véleményem mindig számított, mindig ugyan annyit ért mint bármelyik felnőtt véleménye. Szomorúnak tartom ahol ez nincs így és le kell tenni valamit az asztalra ahhoz, hogy egyenrangú félként kezeljenek.
2019. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor otthagytam az egyetemet 19 évesen (mert nem szerettem) és meg sem beszéltem velük előtte.

Kiabáltak, hogy "Mégis most mihez fogok kezdeni?", erre azt feleltem, hogy "Azt fogom csinálni, mint minden normális ember, elmegyek dolgozni."

Jött a válasz, hogy "Na persze!"


Beadtam a jelentkezésemet, elmentem interjúzni, felvettek. Azóta megnyugodtak, hogy nem lesz belőlem hajléktalan és teljesen felnőttként kezelnek.

Ez 15 éve volt.

2019. aug. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából mióta fix állásom és jövedelmem van.

Ameddig egyetemre jártam addig mindenbe beleszóltak, még 23-24 évesen is. Elvárták, hogy mindenben önálló legyek, kivéve abban amiben ők úgy gondolták, hogy inkább ők döntik el. Apám 27 évesen is megkérdezte, hogy meddig kívánok este kimaradni, miközben 19 éves korom óta nem lakunk együtt és jó ideje el is látom magam. Ha bármiolyat mondtam vagy tettem ami nekik nem tetzsett, akkior megfenyegettek, hogy megvonják tőlem a pénzt.

Fura megoldás...

A véleményem soha nem érdekelte őket, a mai napig sem érdekli őket, pedig végzett jogász vagyok, komoly munkával. Vaszínűleg soha nem is fogja őket érdekelni, hogy mit mondok vagy tanácsolok, csak csinálják a hülyeségeket tovább...

2019. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!