Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha van itt tanár végzettségű...

Ha van itt tanár végzettségű szülő, mit szólnátok, ha a gyereketek ezt tenné?

Figyelt kérdés

Bejelenti a 18 éves, 12. osztályba járó, érettségi előtt álló gyereked, hogy az egyik tanárával jár és összebútoroznak.


Tanárként és szülőként te mit tennél?



2019. aug. 26. 19:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, mondhattad volna, hogy mit akarsz hallani, nem fáradztottam volna magam, hogy leírjam a véleményem
2019. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

12-es, OMG, el vagy tájolva, ha azt gondolod, hogy ez arról szól, én mit akarok hallani.


A ti véleményeteket.


Csak épp nem gondoltam volna, hogy egy olyen szitu egy emberen kívül (10-es) a többieknek belefér.

2019. aug. 26. 20:45
 13/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem az első a világtörténelemben, főleg, ha fiatal, kezdő a tanár. Mondjuk, 24 éves. Alig van korban távolság, és félig-meddig még ő is az iskolapadban érzi magát.

Kiskorú veszélyeztetéséről nem lehet szó, ha betöltötted a 18. életévedet.

Viszont hivatali visszaélésről, alárendelt, függő viszonyban lévő diákkal szemben elkövetett bűncselekmény miatt elővehetik.

Várjátok ki az érettségit, és utána akár nyíltan, kézen fogva mehettek bárhová.

2019. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Egyik fél sem én vagyok.


Mondtam, hogy korkülönbség több mint 10 év, tehát nem 24 évesről van szó, hanem 30-hoz közeli.


És azt gondolom, ebben az esetben indifferens, ha 24 évesen elkezd egy szakmát, akkor nem lehet a fiatal korára fogni, ha annak a szakmának a szabályait megsérti.

2019. aug. 26. 20:51
 15/31 anonim ***** válasza:
88%

17-18 éves korban már nem ritka, akkor már nem gyerek, hanem ifjú. A legtöbb lány 17-18 évesenmár javában éli a felnőtt életét. Ne álszenteskedjünk, mert ez 50 éve is így volt. Egyetemen, főiskolán meg főleg elég gyakran elő fordul.

Akkor van baj, ha a tanárbácsi nem szerelmes, hanem szédíti a lányokat, egyik kiránduláson titokban ezzel flörtöl, a másikon azzal.

2019. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező!

Mindig az élethelyzet minőségétől függ.

Ha bemutatkozik a szülőknek, áldását kéri,

ha nem másodikban kezdődik, hanem, mondjuk,

az érettségi évében, az is más.

Igen is, létezik ilyen szerelem.

2019. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
# 17 te tanárként diplomáztál, tényleg?
2019. aug. 26. 20:59
 18/31 anonim ***** válasza:
83%

“Csak épp nem gondoltam volna, hogy egy olyen szitu egy emberen kívül (10-es) a többieknek belefér.”


Igazad van, szomorú, hogy én az általam helyes nevelésben részesített gyermekem döntéseit tiszteletben tartanám...szégyellem is magam, hogy nem verném meg, mint a 10-es, mert szerinted és szerinte ezek szerint az a normális,



Röhelyes, hogy 15-17 éves néha nem is csak tinihisztivel, hanem komoly gondokkal kérdést kiíróknak az a válasz, hogy költözzenek el, meg menjenek dolgozni, mert olyankor, amikor nem kapnak enni, meg megverik őket, akkor elég felnőttek 16 évesen is.

De amikor jogilag is azok, akkor az a helyes ugyanazon névtelen nethuszárok helyett, hogy nem hagyjuk elköltözni és belepofázunk kivel akar élni, meg megverjük.


Ha normálisan nevelted a gyereked és bízik benned, akkor a “csúnya tanárbácsi” nem tudja kihasználni, meg érzelmileg manipulálni, mivel azt a gyerek elmondta volna. Ebből következően, ha úgy dönt, hogy összeköltöznek, akkor az az ő és a pasi közös (remélhetőleg felelős) döntése. Miért kéne nekem ebbe beleszólni? Mit érnék el vele, ha hisztiznék és tiltakoznék? Hogy megutál a gyerekem.... és elveszti a bizalmát bennem.

Pasi is nyilván szereti a lányt, ha kiteszi magát egy pletykás tanári kar utálatának és rosszallásának.

2019. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

# 19 a röhejes az, hogy ezt a szót nem tudod helyesen leírni (vö. röhelyes).


kértem, hogy csak tanárok írjanak erre a kérdésre.


te az vagy? a helyesírásodból ítélve kétlem.

2019. aug. 26. 21:05
 20/31 A kérdező kommentje:

"Az biztos sem a lányom sem a tanár nem köszöni meg amit kapna."


10-es sehol nem írta, hogy megverné őket! Szerintem nem fizikai erőszakra gondolt, mert éppen a kizsákmányolástól, kihasználástól védené a lányát.

2019. aug. 26. 21:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!