Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha van itt tanár végzettségű...

Ha van itt tanár végzettségű szülő, mit szólnátok, ha a gyereketek ezt tenné?

Figyelt kérdés

Bejelenti a 18 éves, 12. osztályba járó, érettségi előtt álló gyereked, hogy az egyik tanárával jár és összebútoroznak.


Tanárként és szülőként te mit tennél?



2019. aug. 26. 19:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
79%
Tanár végzettségű szülő vagyok. Nem zavarna, ha 18 évesen, az érettségi évében összejönne egy 24-28 éves tanárral, ha tényleg szeretik egymást. Az baj lenne, ha a tanár az osztályban tanít, azaz őt is tanítja mert ez így nem etikus, de maga a viszony nem zavarna annyira.
2019. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt nem tettem hozzá, hogy nagyobb korkülönbséggel igen.
2019. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
72%
Erettsegi es ballagas utan kezdtem el beszelgetni az egyik tanarommal, mar elotte is ereztem amig diak voltam, hogy van valami a levegoben, de soha nem csinalt vagy mondott semmi felreerthetot. Itt csak beszelgetesig jutott a dolog, eltelt egy ev es utana melyult el a kapcsolatunk. Azt mondta, hogy erettsegi utan, akarhogy is nezte, kozelebb voltam meg a gimihez, mint a felnottkorhoz. Neki nem fert bele iskolaido alatt. 12 ev volt koztunk.
2019. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
#23 és még együtt vagytok? szülők, barátok, párod kollégái mit szóltak?
2019. aug. 27. 12:38
 25/31 anonim ***** válasza:
85%

#23as vagyok

Nem, nem vagyunk egyutt, nem is volt hosszutavu a dolog, meg tulajdonkeppen komoly sem. En megmondom oszinten szegyeltem magam, nem segitett az a magyarazat, hogy "o is egy ember". A baratok tudtak rola, es nagyon izginek talaltak a dolgot. Boven mas lett volna a helyzet, ha csak ugy siman megismerem, mint egy ember aki egyebkent tanar es nem azaltal, hogy tanitott.

Nem gondolnam, hogy hosszutavu lesz a dolog a lanyodnal sem.

2019. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Te miért szégyellted magad?


Szüleid végül megtudták ezt a kapcsolatodat? Nem írtad, hogy ők hogy viszonyultak hozzá?


Az exed még ugyanazon a munkahelyén van, nem lett botrány?


köszi

2019. aug. 27. 13:12
 27/31 anonim ***** válasza:
86%

Nem írtad le pontosan az élethelyzetet.

Általánosságban nem lehet ilyen kényes kérdésről véleményt mondani.

Nem kiskorúról van szó, hanem feltehetően 18 éves

lányról és a nála kb. 10 évvel idősebb tanáráról.

Arról sem írtál, hogyan alakult ki a kapcsolatuk: a lány kezdeményezett, vagy a tanár. Nem mindegy.

Történt már köztük komolyabb, vagy még csak udvarol?

Leültek a szülőkkel megbeszélni, vagy véletlenül derült ki a kapcsolatuk?

A tanárnak voltak-e már hasonló kapcsolatai a tanítványaival?

Kiírtál egy felszínesen megfogalmazott, sztereotip kérdést, és most azt várod, hogy a részleteket nem ismerve, mindenki ássa el a tanárt és ítélje el a lányt is, szórjon rájuk átkot.

Volt rá példa a pályafutásomon. Az utolsó évben, a téli sítáborban szerettek egymásba a kollégám és a lányom. Nem egy helyen dolgozunk.

Leültem velük. Megbeszéltük, hogy várják ki még azt a félévet érettségiig. Csak hát a pletyka szárnyra kapott. Az igazgató berendelt, hogy "ezt és ezt" hallotta, tisztáznia kell, hogy igaz-e. Előbb velem akar beszélni, nem akarja a lányomat meghurcolni kivizsgálásokkal. Elmondtam neki, hogy "nem igaz".

Elítélhetsz, de a lányomat védtem, aki szerelmes, akit szerelemmel szeretnek. Nem engedtem sem őt, sem a szerelmét meg hurcolni. Két unokám van azóta. Egyik szebb, mint a másik. Szerelemgyerekek.

2019. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

# 27 nem gondolod, hogy jó okkal nem írok ki részleteket?


Szerelemgyereknek (vö. zabigyerek) pedig a házasságon kívül, balkézről született gyereket szokás nevezni. :) LOL! Gondolom, nem magyartanár vagy...

2019. aug. 27. 13:38
 29/31 anonim ***** válasza:
79%
Az érettségi után is kapcsolatban maradtam az osztályfőnökömmel. Két év beszélgetés után kezdtünk randizni, ekkor voltam 20 éves, ő 32. Egy év múlva összeházasodtunk, , van egy közös kislányunk, most 7 éves. Még mindig együtt vagyunk. Ő azóta is ott tanít.
2019. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért remélem, a kérdező nem tanár :)
2019. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!