Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vertem meg apám haverját?

Jogosan vertem meg apám haverját?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok. A szüleim 50-55 évesek. Összevesztek, de nem úgy mint eddig. Eddig vitáztak max egy hetet és kész, de már most vagy 4 hete ez megy és válni akarnak. Nos ez ha a saját döntésük még oké, de tudtomra jutott hogy apám egyik haverja még bíztatja is apámat arra hogy vitázzon anyámmal meg hogy hagyja ott. Azért mert anyám meg a haver nem jönnek ki jól. Erre elszált az agyam, miaz hogy beleszól egy család életébe, egy 20 éves kapcsolatba egy jött ment senki ? Kérdőre vontam meg hogy maradjon ebből ki, erre szó szót követett és aztán bunyó lett. Szerintetek jogos volt ?
2019. aug. 26. 20:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan próbálta megoldani egy közeli ismerősöm is a konfliktusát.


2 hét múlva lesz a bírósági tárgyalása szeptemberben.



Válaszolva a kérdésedre, igen, jogos a kiakadásod, DE a konfliktuskezelési módszered NEM! És igen, húzhatod Te is a rövidebbet vagy így, vagy úgy, nekünk bizonygathatod a te küzdősport múltadat, ez akkor is primitív és elítélendő konfliktuskezelés!


Ps: az én szüleim is elváltak végül, és az ő barátaik is "biztatták" őket úgymond, hogy költözzenek külön ha ennyire ölik egymást évek óta, mégsem estem neki ész nélkul senkinek!

2019. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
18%

Azért ne keverjétek a dolgokat, van különbség ésszerű jótanács és felbújtás meg rosszindulat között.


Tuti nem jószándékból beszélt a tag, különben nem lett volna megagyalva.

2019. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
46%
Ja és az égvilágon semmi közöd Édesanyád és Édesapád döntéséhez!
2019. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
42%

Ez meg a másik, hogy mi az, hogy nincs köze hozzá?

Ők egy család! Egy ilyen döntés pedig az egész családot érinti. Nyilván a végső döntés nem az övé, de igenis a család minden tagjának van beleszólása a családot érintő döntésekbe.


Akinek ehhez semmi joga, az már említett elgyepált fószer.

2019. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
90%

#14 a közös gyereknek abba semmi beleszólása, hogy Anya és Apa elválnak-e és kezdenek egy új életet, lehetőleg felszabadultabb, boldogabb élethelyzetben, vagy marad minden a régiben és ölik még egymást egy 5 évig, majd utána válnak el.



Sírtam egy sort, amikor elváltak a szüleim, de elfogadtam és kész, hogy Nekik Így a jobb, ezt el kell fogadni, az Ő életúk, az Ő döntésük, ettől még a gyerekük maradok!


Azóta boldogabb is mindkettő.

2019. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
2%

Sajnálom, ezt én nem így gondolom. Szeritnem vannak olyan döntések, amik azért olyan súllyal bírnak, hogy be kell vonni minden tagot.


Eleve mindenki életét megváltoztatja.

Ez nem egy blúz, amit vagy megveszek, vagy nem. Arról is kikérem a gyerekem véleményét, hogy milyen házat vegyünk, akkor pont egy olyanról ne hallgassam meg, ami az egész további életét megrokkanthatja?


Hiába 21 éves a kérdező, ez minden életkorban fáj.

2019. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
88%

A szülők válásaba egyedül a szuloknek van beleszólása joga.

Nem tudom, mit szólnatok, ha a szüleitek beleszolnanak a maganeletetekbe.

2019. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%
#16: a gyereket megfelelő módon tájékoztatni kell, de nem a nyakába varrni a valast.
2019. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
12%
Azzal nem lesz rávarrva, hogy beavatom. Talán ő az egyetlen olyan, aki rajtunk kívülálló, mindketten fontosak vagyunk neki és olyasmit is megláthat, amit mi nem.
2019. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ugyigy tettem volna, de ebbol baj is lehetett volna. Mi van ha ugy utod meg h karosodik es te bortonve kerulsz? Megeri? Legkozelebb maskent rendezd!
2019. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!