Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a feladata egy feleségnek?...

Mi a feladata egy feleségnek? Te mit tennél ebben a szituációban?

Figyelt kérdés
Tökéletesen elvoltunk a férjemmel egy kis községben lakunk. Apósom leszázalékolva, anyósom nyugdíj előtti segélyen gondoltak és eladták a városi házukat, ide költöztek ahol lakunk. Állításuk szerint, hogy közelebb legyenek hozzánk. Férjem szerint, hogy ne keljen még 3 évet dolgoznia anyósomnak és ellegyen a házból kapott pénzből ameddig meg nem kapja a nyugdíját. Eléggé lesüllyedtek, rengeteg alkoholt isznak. Ma a férjemmel össze vesztek ez miatt. De olyan szinten, hogy anyósomat nem érdekelte, hogy ott van a 2éves unoka, majdnem neki ment a férjemnek. Szintén illuminalt állapotban kitagadta. Nem igazán tudom, hogy ezek után nekem hogyan is kellene reagálnom. Ez a mi családunkban nem divat. Tartsam távol tőle magam és a fiam vagy próbáljam inkább a békés út felé terelni ezt az egészet? Egy függővel lehet egyáltalán közös nevező, vagy ez bukott dolog? Hogyan tovább?
2019. aug. 26. 23:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo a szitu itt is. Nálunk az a szabály, hogy ha érezni az alkoholt, vagy akármit észreeveszünk rajta, azonnal hazamegyünk. Én nem fogom engedni, hogy a gyerekemnek normális legyen az, hogy felnőtt emberek otthon berúgnak. Lehet, hogy ez rossz a nagyszülőnek, de egyáltalán nem érdekel, mert a gyerek az első és ebből egy tapodtat se engedek. A legextrémebb eset az volt, amikor após elhívott minket vidéke egy felkapott étterembe szulinapot ünnepelni. Már majdnem ott voltunk amikor részegen felhívta a férjem, hogy hol vagyunk már. Fordultunk és jöttünk haza, szóltunk az unokatesóéknak is, hogy sztornó a program mert a papa ivott. Mindenki hazament, ő meg távozhatott 200km-t. Senki nem sajnálta, hülye idióta, viselje a következményeit.
2019. aug. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Távozhatott = taxizhatott
2019. aug. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
3%
Az alkoholizmus egy betegség, párod szüleinek segítség kell nem pedig a balhézás meg hogy elzavarjátok őket.
2019. aug. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom,hogy egy betegség amin segíteni kell. De hogy segítesz valakin, aki nem akarja, hogy segítsenek rajta? A balhé pedig és az elzavarás az ő részükről történt. Mivel hogy mi mentünk oda zabálni.

Ez nem is rossz. Mióta ott hagyod és nem foglalkozol velük amikor isznak tudják magukat kontrollálni?

2019. aug. 27. 08:25
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Alkohollal, alkoholistával nincs esély, nincs remény. Csak magadat gyötröd, áltatod. Szüleim, anyósom, apósom, volt férjem... mindet bedarálta a kisebb-nagyobb mértékű alkoholizálás. Ebben nőttem fel, hogy folyamatosan azt hittem, hogy ez rendben vam, hogy időnként többet vagy napi szinten isznak, és néha furcsán viselkednek. Ezáltal sikerült "remekül" férjhez mennem vkihez, aki a teljes anyagi csődbe vitte saját magát, engem, a gyerekeit, és az egészségét is tönkretette. Az új életemben, az új házasságomban NINCS helye alkoholistáknak, de még rendszeres ivóknak sem. A második férjem is ilyen szép családból való, úgyhogy ez nem is volt kérdés egyikünk számára sem. Csak ezt tudom javasolni mindenkinek. Alkohistáknak nem hiszünk, nem adunk pénzt, segíteni csak saját magukon tudnak (láttam példát erre is, de nem ez a jellemző). Kisgyereknek pedig tényleg nincs erre szüksége.
2019. aug. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
15 sajnálom. Köszönöm, hogy leírtad. Igen én egy kicsit ezzel kapcsolatban álomvilágban élek, nincs ilyen gonddal küzdő a környezetemben. Eddig nem volt legalábbis. Azért voltam leginkább tanácstalan, mert ritkán találkoztunk és akkor tudták normalizálni magukat. Nem gondoltam volna, hogy ennyire lesüllyednek és ide jutunk. Alig aludtam a történteken rágom magam.
2019. aug. 27. 08:56
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A feleségnek nincs "feladata", csak annyi, amennyit maga szab magának.


A gyereked mentsd, az az első. Aztán a férjeddel ülj le és nagyon keményen beszélgess el vele. Ragaszkodó vagy sem, amikor az embernek gyereke van, akkor nem a szülője az első. Nem az elcseszett múltat tutujgatjuk, és azzal áltatjuk magunkat, hogy majd egyszer szeretni fognak, HA ezt vagy azt megtesszük ... nem.


Tartsa magét távol tőlük, és semmiféle manipulációra nem hallgasson. Tudom, hogy nehéz, de állj mellette mindenben, úgy könnyebb. Ha nem téged válszt és a gyereketeket, hanem a piás szüleit és a saját gyerekkorát, akkor nagyon érdemes fontolóra venni a válást. Nem vagyok váláspárti, de azt tudom, hogy az alkoholisták és az egyéb függők se istent, sem embert nem ismernek, ha betevő piáról, drogról van szó. A gyereküket is csak használják, hogy megkapják a piát.

2019. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem egy rákos nem balhézik, nem veszélyezteti a saját és mások testi épségét.


Valamint egy daganatos nem dönthetett róla, hogy ő rákos lesz.


Én empatikus vagyok, szerintem is segíteni majd integrálni kellene az ilyen embert, csak éppen emiatt nem mehet tönkre egy család. Így a továbbiakban ameddig nem takarodnak elvonóra én se mennék a közelükbe.

2019. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hogyan tovább? A gyereknek semmi keresnivalója ilyen emberek közelében, nem kell, hogy évekig lehessen vele pszichológushoz járni, mert azt látja, hogy a semmirekellő alkoholista nagyanyja nekimegy az apjának.


Nem tudod békés útra terelni a dolgokat, mert utána rátok telepszenek majd, lehet őket eltartani ha elitták az összes pénzüket.


Tegyetek pontot a végére, a férjeddel és a gyerekeddel foglalkozz, ezeket meg messziről kerüljétek el!

2019. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%

Apám alkoholista. A nagyszüleim dobták ki otthonról (az ő házukban lakott), miután minden fizetését eljátszotta a kocsmában vagy elitta.

10 éves voltam mire megszületett a döntés és addig megkeserítette az életem. Hiába vagyok 30 éves, megmaradt sok minden.


Nem tartom vele a kapcsolatot, állítólag egy vidéki kis házban nyomorog, segélyekből él, amit ugyanúgy eliszik.


A sok empatikus hőbörgőnek meg azt kívánom, hogy legyen legalább 1 ilyen családtagja! Ez nem betegség, hanem döntés kérdése! A megfázás, a rák, az betegség. Az alkoholizmus pedig sima gyengeség, felelőtlenség és önzőség!


De gondolom ha titeket vert volna el valaki részegen minden nap gyerekkorotokban vagy ha a ti anyátok feje csattant volna a konyhapulton, akkor nem lennétek ennyire empatikusak!


Az ilyen embereket messzire el kell kerülni.

2019. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!