Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eszméletlen bűntudatom van,...

Eszméletlen bűntudatom van, de jogosan?!

Figyelt kérdés

Múlt héten történt az eset amikoris a vacsoránál beszélgettünk a szüleimmel. Mondtam volna amit szeretnék, és többedjére belevágtak a szavamba, mondatomba.

Én pedig ideges lettem, és nagyon csúnyán beszéltem velük, mondtam nekik, hogy mi lenne ha végre befognák a pofajukat és hagynák hogy elmondhassam amit szeretnek!? Emiatt szörnyű bűntudatom van.


Viszont!


Ez nem először fordult már elő, többször is szóltam nekik, hogy ez engem zavar. Mintha nem hallanák meg, vagy nem lennének kíváncsiak arra, amit mondok, pedig általában értelmes dolgokról beszélek. Mindig hangosabbak, én pedig normál hangnemben beszélek.

Azt is észrevettem hogy csak beszélek-beszélek de nem jut el hozzájuk. Emitt kB semminek érzem magam, és azt amit mondok.

Erre még ratesz egy lapáttal, hogy apukamnak bármit mondok, ő a szöges ellentétjét mondja azonnal, meg ha egyetért(ene) akkor is.

Miért csinaljak ezt és mit lehet tenni?


Köszi a valaszokat.


21l



2019. aug. 27. 20:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Valód
2019. aug. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Végül eltudtad mondani nekik azt amit akartál?
2019. aug. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Jött egy új kolléga, 24 éves és eszméletlen amit csinál. Megy a beszélgetés, mondom a mellettem ülőnek, hogy voltam X helyen, mellettem ülő visszakérdez, hogy na és az milyen erre az asztal túloldaláról elkezd ORDÍTANI és válaszolni a nekem feltett kérdésre. Persze ilyenkor mindenki csendben marad mert senki nem hallja a saját gondolatait sem. Ez csak egy példa volt, sajnos nem egyszeri alkalom, állandóan ezt csinálja. Azt találtam ki, hogy amikor ugyanígy értelmetlenül közbevág, akkor hasonló hangerővel szólok hogy HAHÓ beszélek. Esetleg ennyit te is megtehetsz, hogy ha már elkezdtél valamit és a felénél elkezdenek túlordítani, akkor szólj hogy hahó beszélek, hátha veszik a lapot. Ha nem jön be akkor nem tudom, lehet tényleg agresszívebb kell legyél
2019. aug. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon bosszantó amikor az ember szavába vágnak,főleg ha valami fontosat akar mondani.Én ilyenkor egy kicsit hangosabban meg szoktam kérni,hogy hallgassák már meg amit mondani akarok.
2019. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire nagy probléma az emberek körében. :)


Nem fejeztem be amit akartam, mert már egyszerűen nem volt kedvem.

2019. aug. 28. 10:49
 16/16 A kérdező kommentje:
Valóban lehet hogy sokat beszélek, de azért nem fogok kevesebbet, hogy felkapjak a fejüket rá.
2019. aug. 28. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!