Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudtam, hogy drogozik a...

Megtudtam, hogy drogozik a felnőtt /25 éves gyerekem/. Pervitint használ. Kezelésre nem akar menni. Hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve elköltözött otthonról, én egy fél éve vettem észre, hogy valami nincs rendben, mert hetente kétszer szoktunk találkozni. Azóta nagyon lefogyott, agresszív, arogáns, dühkitörései vannak. Munkanélküli lett, mások a barátai, akiket nem akar nekem bemutatni, pedig a régiekkel ismertük egymást. Sajnos beigazolódott a félelmem: drogozik. Hogyan tudnék segíteni neki? Mivel hassak rá? A lakásból kirakni nem akarom, mert az nem megoldás. /én vettem neki egy garzont ami az én nevemen van/.
2019. aug. 28. 15:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért Kérdező, de egyfelől Adolf is ezt használt, másfelől pont ott hívták utoljára Pervitinnek a meth-et. (metamfetamin hatóanyag)

Egyébként még mindig az igaz rá, hogy gyenge fizikai viszont erős pszichés függőség, szóval leginkább elhatározás kérdése abbahagyni.

2019. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Voltam a rendőrségen is, ahol azt mondták, amíg "csak" mint használó, és nem árulja a drogot nem tudnak lépni. Beszéltem már pszihológussal,voltam pszihiáter után, de mindenki azt hajtja, amíg önkéntesen nem segít magán,addig nincs mit tenni. Ebbe viszont nem tudok belenyugodni, hogy valaki így elcsessze az életét.
2019. aug. 28. 19:07
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

3 drogos gyerek is van/volt a csaladban. Jelenleg is tart ez a rettenet.

Ha gondold irj nekem privat uzenetet. Leirhatom a tapasztalatainkat (eltereles, pszichiatria, addiktologia, rehab, utcan alvas stb.)


Addiktologus pszichiater tanacsa es kerese felenk az volt ismerve a drogos 20-onevest, hogy sajnos EGYETLEN JARHATO ut letezik: belekenyszeriteni a rehabba (kezeles vagy rehab), ugy hogy minden penzforrast, tamogatast, befogadast megszuntetsz. Szoval ki kell rakni a lakasodbol...(de irom ez hosszu rogos ut mindenki maga szivja meg, mert annyira segiteni akar).

2019. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
A metamfetamin egy pszichostimuláns kábítószer. Köznyelvi neve a kristály, meth, speed. A nemzetközi addiktológiával foglalkozó pszichiáterek szakvéleménye szerint a metamfetamin a leginkább ártalmas disco drogok egyike.
2019. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
13: Én szivesen hallanék, olvasnék erről többet. Nem vagyok családtag által érintett, távolabbi baráti körben van ilyen ember, és mindig is érdekelt ez a téma.
2019. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
Ki kell rakni a lakásból.mielött problémád lesz rendőrséggel .
2019. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%

Én pedig ultimátumot adnék neki, hogy vagy becipeli a seggét a rehabra, vagy eladod a lakást a feje fölül. Amilyen lakás árak vannak, simán eladhatod drágábban, mint ahogy megvetted, ezt nyugodtan hozzá is teheted.


A drogosokhoz sajnos ilyen csernusos getzizés kell, mert rájuk észérvekkel már nem lehet hatni.

2019. aug. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
hiaba adja el a lakast a drogosoknal nem szamit az ilyesmi, az o "ertekrendjuk" kizarolag a kovetkezo adag korul forog. az en fiammal egy ev alatt vegzett a drog. o sem volt hajlando rehabra menni. 19 evesen halt meg. 9 honappal azutan hogy elkoltozott hazulrol.
2019. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Utolsó: fel tudtad dolgozni a gyerked elvesztését? .... csak mert vannak olyan gondolataim, hogy mi van ha túladagolja magát, és történik vele valami, esetleg azért, mert én nem voltam mellette, mert én nem segítettem neki kellőképpen. Tényleg nem tudok segíteni neki?
2019. okt. 4. 13:00
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Vagy tudsz, vagy nem, emberfüggő. :(


Valaki észhez térattól, ha elzárod a pénzcsapot és akkor elmegy Zacher bácsihoz vagy szétcuccolja az agyát.


Ez olyan, hogy valaki meghal a drogtól, valaki tök jókat fest-lsd:Matisse-, valaki tök jókat ír-lsd:Stephen King, aki mellette még piált is egy időben-. Ergo, kihozza belőle a zsenialitást.

2019. okt. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!