Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenen megsértődik és...

Mindenen megsértődik és mindenbe beleszól anyukám ha meg megmondom neki megsértödik. Mit csináljak nem veszi észre magát?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kislányom nagyon szereti, de engem folyton oktat .

Ha vizet adok neki miért nem teát kap.Ha meglátja,hogy teát iszik miért nem kakót kap .Ha leviszem ne vigyem mert szerinte esni fog .Ha meleg van ne vigyem mert meleg van .Multkor is levitem este 7 kor szerinte tegyek kalapot a fejébe mert tűz a nap pedig már lement a nap.Sima kérdésel kivancsiskodik es mikor elmondom akkor beleköt mondtam neki hogy nem kérek tanácsot erre megsértődőt .


2019. szept. 1. 14:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen borzasztó idrgesítő eddig próbáltam szépen ,az lett hogy mindig magyarázkodom neki miért van felkötve a haja ,miért ezt főztem, miért most vittem le .És már nem akarok neki magyarázkodni nagyon boszantó.
2019. szept. 1. 15:35
 12/19 Metionin ***** válasza:
97%
Ha rákezdi, tedd rá a telefont. Ha meg megy akkor mondd meg neki hogy addig maradhat amíg kibírja kötözködés nélkül, ha nem tetszik akkor nem kell mennie. Az ilyen típusú embert sértődés nélkül nem tudod leállítani.
2019. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
97%

-Miért teszed rá a sapkát melege lesz?!

-Mert rá akarom tenni.

-Miért nem teát kap?

-Mert most azt akarok neki adni.

-Miért nem kakaót kap?

-Mert most azt akarok neki adni.


Punktum.

Ha hagyod, hogy a fejedre nőjön, soha nem fog békét hagyni nektek.

2019. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedvesen mondd meg neki, hogy valószínű ő sem kapott naponta ukázt az anyjától a te nevelésedre vonatkozóan. Állj a sarkadra mert tényleg a fejedre nő. Nyugtasd meg ha tanácsra van szükséged természetesen azonnal hívod.
2019. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Azt a havi egy-két alkalmat kibírod szerintem.

Ha együtt laknátok akkor tényleg zavaró lenne.

Szerintem nem akar rosszat, csak próbál oktatni, fontos lenni. Ne vedd annyira magadra.

2019. szept. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Anyukám semmibe nem segít mikor a megszületett a lányom párszor kitakarított Meg is mondta ,hogy oldjam meg a dolgaim .Ezért is esik rosszul a tanácsai mert semmibe nem segít havonta max kétszer kijőn és járszik a gyerekkel ennyi .
2019. szept. 1. 16:29
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező segítenie, egy nagymamának nem az a szerepe, hogy szárazdajka, vagy házicseléd legyen. De ha nem is segít, akkor ne is hátráltasson. Ezt nyugodtan megmondhatod neki. Ha megsértődik ez van, nem lehet mindig neki igaza.
2019. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

10-es: akkor neked nem volt minden lében kanál szülőd... Én már csak tudom, hogy van, akivel szemben, tök mindegy, mennyire csomagolod a szart arany papírba, ergo, mennyire építő jellegű a kritika, akkor is vádaskodni fog meg ordibálni, mint egy eszement.

Na, épp ezért fogom távol tartani a gyerekemet anyámtól! Meg nekem se hiányoznának azok az ugatások, amiket hol velem, hol apámmal, hol megboldogult nagyapámmal levágott.

2019. szept. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én biztos mondanám, hogy ha bejelentené a vizitet, hogy "Jól van anya, de innentől egy feltétellel lépheted a küszöbömet: ha nem egzecíroztatsz. Amint elkezded, onnantól nincs maradásod. Érthető voltam?".

Ilyenhez nem szívesen folyamodok én sem, de sajnos, van, aki csak ebből ért, vagy még durvábból.

2019. szept. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!