Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyám utál?...

Mit tegyek ha anyám utál? Nevelőotthonba akarok menni.

Figyelt kérdés
Masfel eve elkoltoztunk,azota kaosz az eletem. Tudom,hogy 'otthon' sokkal jobb lenne minden,ezert kollegiumba szerettem volna menni az egyik ottani gimibe,de a szuleim nem engedtek. Ott van az osszes rokonom es baratom, de miota eljottunk teljesen egyedul vagyok. Anyam tonkretesz lelkileg es apam semmit nem tesz ellene. Multkor megfenyegetett anyam,hogy huzzak el otthonrol mert ha hazaer es otthon talal akkor meg fog verni. Az utcara kellett mennem es hajnalban mehettem csak haza,miutan elaludt. Azt is emlitette,hogy nelkule egy drogos ku..va lennek,ezert se engedi,hogy kollegiumban tanuljak tavol a csaladtol. Folyton ordibal velem mindenert,nem akarja elfogadni,hogy nem sikerult itt beilleszkednem. Mindenkinek kibeszel,hogy egy idiota vagyok es legszivesebben kitagadna,es elvinne haza,hogy aztan ott ehenhaljak,ha en nem szoktam meg az uj otthonomat. Volt olyan alkalom is,hogy lelepett inni egy masik varosba,este ert haza es utana hetekig nem szolt hozzam mert egy "szemetlada kis rohadek" vagyok. Azzal vadol,hogy tonkreteszem az eletet meg a kedvet azzal,hogy nem talalom itt a helyem. Lehet,hogy egyaltalan nem hangzanak komolynak ezek a dolgok es nem mehetnek nevelootthonba 'ennyi' miatt,de azert gondoltam megkerdezem,mert en nem birom elviselni tovabb ezt a not,egyre rosszabb a helyzet. Sokat gondolkoztam ongyilkossagon is es azon is hogy elszokok. Semmi celom nincs az eletben, mert minden tervemet elcseszte azzal,hogy elkoltoztunk.(csak o akarta,apam megbanta a koltozest,de nyilvan nem csinal semmit.) Szerintem ha szolnek a gyamugynek, nem hinnenek nekem,mert anyam nagyon jol eloadja mindenkinek a mintaszulot es nem tudjak, hogy milyen valojaban. Nem tudom mit tehetnek.
2019. szept. 4. 07:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
11%
Úgy tűnik mégiscsak édesanyádnak van igaza.
2019. szept. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Elmondanad,hogy mibol gondolod igy?
2019. szept. 4. 07:50
 3/21 anonim ***** válasza:

Hogy nevelőotthonba menjél,oda komoly ok kell.De szerinted ott jobb lenne?Elköltöztetek és nem találod a helyed az idegenek között.Próbálj meg barátokat szerezni,ismerkedj.

De ha anyukád így csinál ahogy leirod,az tényleg gáz.Nincs rokonod akinek elmondhatnád a problémádat és segitene?

2019. szept. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
Jó csak kulcsot ne felejts el vinni magaddal, mert hamar hazaszöknél onnan. Amint nem lenne meleg vacsi mindennap, internet, ájfón meg stb.
2019. szept. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%
Ettol meg sajnos nem fognak nevelo otthonba rakni, sokszor meg azokat se akiket utnek vernek otthon. Ha kiskoru vagy es anyad azt mondja nem mehetsz haza mert megver, akkor szepen megfogod magad, bemesz a rendőrségre, es megmondod hogy anyad kizart otthonrol es megfenyegetett hogy nem teheted be a labad a hazba. Akkor haza fognak vinni, es anyad uti meg benne a bokáját, foleg ha utana megver tenyleg, mert akkor veszel fel latleletet dokinal es megmondod anyad volt. Ezutan mar mehet a feljelentes. De mig csak zsarolas van semmi nem fog tortenni, csak az hogy tonkremesz. Nagyon sok ilyen ember van, nem csak te, akinek ocsmany s..r szulei vannak, sajnos. Az egyetlen lehetőség ha vársz az alkalomra hogy elvegezd a sulit, es aztan ugy lepsz le egyetemre koliba, hogy mellette dolgozol. Ha meg ez nincs, akkor marad az hogy majd egyszer egy srac lehet kiment es összeköltöztök. Vagy fsibalsz szakmát es amint dolgozni kezdesz mar mész is albiba.
2019. szept. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Ugy latom a kommentelok megint nagyon jókedvükben vannak. Halljatok, komolyan gondoljátok, hogy ha egyszer lesz gyereketek aki nem tud beilleszkedni es nyafizik neha, mar egybol megérdemli hogy kirakd otthonrol éjszakára, roh..eknak es ku...nak hivd? Jesszus, remélem sose lesz gyereketek, mert ritka rossz emberek vagytok. Komolyan undorító hogy igy beszelnek egyesek a gyerekukkel. En is nagyon örültem mikor 12 evesen haza ertem a suliból, es anyámtól csak a kis rib..c jelzőt kaptam es hogy takarodjak a szobamba azonnal és ki se merjek jonni. Tenyleg jo gyerekkor.
2019. szept. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19%
Azt hiszed majd a "Zintézetbe" jobb lesz? Ha az új lakóhelyeden nem tudtál beilleszkedni, akkor majd ott betudnál? Te lennél ott a homokzsák!
2019. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Elég érdekes anyád felfogása, hogy ha koliba mennél, akkor elzüllenél, erre kirak éjszakára az utcára...

Értem én, hogy szar dolog otthagyni a sulidat, a barátokat, az eddigi életedet, de itt megpróbáltál bármit is, hogy jobban érezd magad? El lettek cseszve a terveid, akkor újra kell tervezni, aztán ha lehetséges idővel a régebbi célokat is meg tudod valósítani.

Ok anyád paraszt, de apáddal mi a helyzet? Vele nem szoktál beszélgetni vagy ilyesmi?

A nevelőotthonba meg ne akarj menni. Az nagyon kemény világ és ha nem tudod magad megvédeni, akkor tápláléklánc legalján fel fognak zabálni. Visszasírnád az otthoni helyzetet vagy tényleg öngyilkos lennél.

Amúgy egy pszichológus se ártana, segítene feldolgozni a költözés, meg tini problémákat.

2019. szept. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%
Tipikusan a "meghallgatnám a másik felet is" tinihiszti- mérgező szülő kérdés.
2019. szept. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%

Te is és anyukád is hibás.

Már illett volna másfél éve beilleszkedned. Új barátokat szerezni. Azóta csak rinyálsz? Gondolom, anyukádnak abból lett elege. Őt is megértem. A kizárás durva. De ha ennyi ideje csak vered magad, s hisztizel....!! Beteg vagy, nem kicsit, nagyon.

2019. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!