Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyám utál?...

Mit tegyek ha anyám utál? Nevelőotthonba akarok menni.

Figyelt kérdés
Masfel eve elkoltoztunk,azota kaosz az eletem. Tudom,hogy 'otthon' sokkal jobb lenne minden,ezert kollegiumba szerettem volna menni az egyik ottani gimibe,de a szuleim nem engedtek. Ott van az osszes rokonom es baratom, de miota eljottunk teljesen egyedul vagyok. Anyam tonkretesz lelkileg es apam semmit nem tesz ellene. Multkor megfenyegetett anyam,hogy huzzak el otthonrol mert ha hazaer es otthon talal akkor meg fog verni. Az utcara kellett mennem es hajnalban mehettem csak haza,miutan elaludt. Azt is emlitette,hogy nelkule egy drogos ku..va lennek,ezert se engedi,hogy kollegiumban tanuljak tavol a csaladtol. Folyton ordibal velem mindenert,nem akarja elfogadni,hogy nem sikerult itt beilleszkednem. Mindenkinek kibeszel,hogy egy idiota vagyok es legszivesebben kitagadna,es elvinne haza,hogy aztan ott ehenhaljak,ha en nem szoktam meg az uj otthonomat. Volt olyan alkalom is,hogy lelepett inni egy masik varosba,este ert haza es utana hetekig nem szolt hozzam mert egy "szemetlada kis rohadek" vagyok. Azzal vadol,hogy tonkreteszem az eletet meg a kedvet azzal,hogy nem talalom itt a helyem. Lehet,hogy egyaltalan nem hangzanak komolynak ezek a dolgok es nem mehetnek nevelootthonba 'ennyi' miatt,de azert gondoltam megkerdezem,mert en nem birom elviselni tovabb ezt a not,egyre rosszabb a helyzet. Sokat gondolkoztam ongyilkossagon is es azon is hogy elszokok. Semmi celom nincs az eletben, mert minden tervemet elcseszte azzal,hogy elkoltoztunk.(csak o akarta,apam megbanta a koltozest,de nyilvan nem csinal semmit.) Szerintem ha szolnek a gyamugynek, nem hinnenek nekem,mert anyam nagyon jol eloadja mindenkinek a mintaszulot es nem tudjak, hogy milyen valojaban. Nem tudom mit tehetnek.
2019. szept. 4. 07:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolso. En probaltam beilleszkedni az uj osztalyomba, 1-2 emberrel beszelo viszonyban vagyok, de ennyi. Sokan nem erzik jol magukat ebben az osztalyban,az iskolaban meg foleg. Az,hogy a nevelootthonban nem tudnek beilleszkedni,ha itt sem sikerult az nem igaz,mivel sok gyereket ismerek onnan es joban vagyunk.

Apammal semmirol nem lehet beszelni, semmi nem erdekli. Tobbszor emlegette,hogy elvalna anyamtol,de nincs penzunk hazamenni es ott venni egy hazat. Koszonom a valaszokat!

2019. szept. 4. 09:07
 12/21 anonim ***** válasza:

#10-es vagyok.

Köszönöm a kultúrált választ.

A válaszod alapján visszsvonom, hogy beteg vagy. Elnézést.

Muszáj alkalmazkodnod, beilleszkedned. Még nem tudod, hogy hány alkalommal fogsz költözni, munkahelyet váltani stb..

Minden ilyen alkalommal, új emberkék, új környezet.

Azt nem tudom, hogy miért költöztetek el.

Anyukádat is értsd meg egy kicsit.

Ő is új közegben van, s otthon sem jó

neki. Szorítsd össze a fogad, valahogy csak kibírod. Ha más nem 18 évesen visszatérsz a régi helyre. Akkor már szabad leszel.

2019. szept. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A koltozesnek csupan annyi az oka,hogy anyam nem volt joban az ottani emberekkel es inkabb idegenek koze jott,hogy senki ne szoljon hozza. Ha valaki megkerdi tole,hogy miert koltoztunk el,akkor az anyagiakat hozza fel,de igazsag szerint ugyanolyan a helyzetunk,mint ezelott.

A valaszok alapjan sajnos ugy latom,hogy tenyleg nincs mas lehetoseg,minthogy turok es hallgatom tovabbra is anyamat.

Egyszeruen csak rossz belegondolni,hogy mennyivel jobb eletem lenne,ha nem itt lennek.:/

2019. szept. 4. 10:51
 14/21 anonim ***** válasza:
Apukád a költözésre miért nem mondott nemet?
2019. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Mert mar 1x elvalt,es nem akarta megint "szetszedni" a csaladot. Pedig jobb lett volna. Azt mondta,hogyha lenne eleg penzunk akkor masnap indulnank haza,de ugyse lesz csak a semmibol,szoval ez nem opcio.
2019. szept. 4. 11:50
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyádat itt is hamar kiismerik, aztán megint arrébb akar költözni.
2019. szept. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen,erre en is gondoltam,de velem nem jatsza el megegyszer. A hulyesege miatt kellett otthagynom mindent es mindenkit. Barmi aron de mindenkepp vissza akarok menni amilyen hamar csak lehet. Ha 18 leszek ugyis kidobnak penz nelkul,jobban orulnek ha hamarabb tudnek onallosodni. Erre lett volna jo a kollegium...
2019. szept. 4. 12:54
 18/21 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2019. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
15 eves vagyok.
2019. szept. 14. 22:29
 20/21 anonim válasza:
100%

Szia! Mivel én is átéltem nagyon hasonlót a tinikoromban, és az én anyám is nagyjából így bánt velem, abszolút együttérzek. Megosztom veled a tapasztalataimat, nekem mi segített:

- a legjobb, ha elköltözöl otthonról, amilyen hamar csak tudsz.

- ha van nagymamád, hozzád közel álló rokonod, és szülinapra, karácsonyra pénzt adnak, mindet tedd félre, hogy legyen egy kis tőkéd.

- keress diákmunkát, akár hétvégit, hogy gyűjteni tudj a különköltözésre.

- ahhoz, hogy kollégiumba mehess, elegendő apukád engedélye, nem kell hozzá anyádat meggyőznöd. Beszélj édesapáddal, mondd el neki, hogy neked ettől lenne jobb az életed, rajtad ez segítene, hogy legyenek barátaid, és ne tegyél esetleg kárt magadban.

- anyád hangneme és fenyegetései ellen bátran állj ki. Az, hogy ő szült téged a világra, még nem jelenti azt, hogy bármit megtehet veled. Kérd apád vagy más rokonod pártfogását vele szemben. Ha van tetsvéred, és vele is ugyanígy bánik, fogjatok össze.

- próbálj meg anyáddal beszélni, hogy gondoljon már bele, mit csinál. Nem te kérted, hogy megszüless, és nem áll jogában így beszélni és bánni veled, ha nem adtál rá okot. Nem biztos, hogy ez segít, de javíthat a helyzeten. Sajnos az én anyám se látta be a mai napig, mit tett velem és a testvéreimmel.

- tanulj jól, hogy államilag finanszírozott képzésre jelentkezhezhess fősulira vagy egyetemre. Nekem is kevés barátom volt a gimiben, de a főiskolán nyíltam meg igazán.

- járj el a suliban délutáni szakkörökre, edzésre, stb., addig sem kell otthon lenned, és a közös tevékenység biztos, hogy összehoz másokkal.


Remélem, tudtam segíteni, szurkolok, hogy legyen lelki erőd ezen túllendülni!


29/L

2019. szept. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!