Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 15. 000 forintból megélni...

15. 000 forintból megélni havonta? (egyetem)

Figyelt kérdés
Idén megyek egyetemre. A szüleim az elejétől fogva vissza akartak tartani, nem akartak engedni, rendesen fel voltak háborodva, hogy tovább akarok tanulni. De végül jelentkeztem egy szakra, ami most megtetszett (tanító) hogy ne olyan körülmények között kelljen dolgoznom mint nekik. Szóval a vége felé már azt mondták, hogy majd segítenek ahogy tudnak és majd én is dolgozok hogyha belerázódtam a suliba. Erre ma közölte velem , hogy 15 ezernél nem kapok többet, nekik is kell a pénz. (A koli egy tízes az most nincs benne ebben a 15-ben) Nem akartam dolgozni egy pár hónapig még, mert nagyon új nekem ez a suli téma, minden szokatlan, az egyetem működését sem értem még teljesen. Egyszer annyit mondtam neki, hogy biztos elmegyek majd néha szórakozni a többiekkel, ha nem is költök sokat. Biztos hogy ezért nem ad nekem többet, hogy ne menjek "bulizni" ezt hallgatom napok óta. Meg most kaptam egy kis fizetést a nyári melómból (40e) és ezt sem tudom ruhára költeni, hogy nézzek ki valahogy, mert ha enni akarok egész hónapban akkor kelleni fog. Mit csináljak? Mikor dolgozzak, itt nincs munkalehetőség, akkor haza se tudok jönni hétvégén? Hogy éljek meg 15.000Ft-ból? Nem szeretnék az elején átkerülni fizetősre, a szar jegyeim miatt..
2019. szept. 6. 23:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%
Annyiból nem lehet.
2019. szept. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Igényelj szociális ösztöndíjat, esetleg vegyél fel diákhitelt.
2019. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 Senki0608 válasza:
92%
Kb. napi 500Ft-ból megélni nem hiszem higy lehet.
2019. szept. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Diákhitelt 100% hogy nem veszek fel, akkor inkább éhezek.
2019. szept. 6. 23:38
 5/46 anonim ***** válasza:
62%

Semmi értelme annak amit csinálsz. Ha tanárként akarsz majd dolgozni soha nem lesz pénzed, mindig az aktuális kormány alamizsnáját kapod. Van egy rokonom aki tanár már vagy húsz éve. Egy csődtömeg az egész ember.

Nem ilyen xar diploma, hanem egy jó szakma kell a megélhetéshez. Aztán ha lesz egy kis pénzed utána egyre több lehetőséget találhatsz hogy jobban élj.

Úgy látszik a szüleidnek sincs sok fogalma a világról, ha nem magyarázták el.

2019. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
91%
Ez a pénz még a havi Wc papír adagomra is kevés.
2019. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
86%
Akkor éhezz.
2019. szept. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
81%

Megértem, hogy nem akarod felvenni a diákhitelt, a tanítói fizetésből sosem tudod visszafizetni....🙄

15 ezerből nem lehet megélni, ebből kellene bérletet vegyél, enned, hazautaznod és tisztálkodószert/mosószert venni.


Vagy kihagyod a kaját, minden hétvégén hazamész üres táskával és visszafelé meg kipakolod a hűtőt.

2019. szept. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Sajnos a szüleid szűklátókörűnek és hát mit szépíteni nekem kissé butának, szebb szóval élve tájékozatlannak tűnnek. Sajnálom, hogy neked van eszed vagy hogy nekik nincs.


Mindegy, anyagi illetve szellemi támogatást nem igazán fogsz kapni tőlük. 15 ezer forint ahogy előttem is mondták semmit nem ér.


Tankönyveket ajánlott venned, ha nem csak jegyzetből szeretnél tanulni. (Javaslom hogy felsőbbévesektől vedd meg, úgy olcsóbb) Ezek ára már 2-4 ezer/darab.


Akkor ott a bérlet/jegy, kaja (otthonról nem tudsz vinni a hónap minden napjára) Kizárt.


Esetleg szociális ösztöndíj, de ott is csak szánalmas alamizsnaösszegekkel dobálózik a kormány. Plusz a nyakadon a leadás határideje és ha nem vagy nagycsaládos, árva, félárva, durván hátrányos helyzetű, félszemű, négylábú, várandós kismama akkor nem tudom mennyi az esélye hogy ezt így megkapd.


Ne haragudj, hogy így letörlek. Komolyan. Akkor diákhitel. Diákhitel1-et tudnál igényelni, a kettes fix és csak az önköltségesek igényelhetik tandíjat fedezni belőle. (De lehet pont fordítva)

diákhitel 1 azt hiszem 2%-od kamattal jár. Nem kell tőle félni, akármilyen adósságspirálban is vannak a szüleid és már a hitel szótól is irtózol az ő példájukat látva. Ebből nem igazán lehet rosszul kijönni, kicsit olvasgass utána ha érdekel! :)

Téged ez segítene ki leginkább, illetve diákmunka nevetséges órabérért.


VAGY passziváltass egy évet és szedd össze magad annyira anyagilag hogy újult erővel neki tudj ugrani. Külföldi munkával lenne a leghatékonyabb, de ha nincs nyelvtudás és szakképzettség sem akkor hát. Ja. Az OKJ-kat is beszünteti a kormány.


Abban az egy évben kimehetsz esetleg Au pairkedni. A családodnak nem szükséges támogatnia otthonról, nem tudnak miért hisztizni. Nyelvet is tanulsz és ha már megszoktál mindent, akkor akár egy lightos munkát is vállalhatsz.


Szívesen segítenélek anyagilag, de sajnos én is le vagyok törve. Remélem sikeresen meg tudok oldani a helyzetet és helyesen döntesz. Minden jót! :)

2019. szept. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
utolsó:Köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos volt és nagyon aranyos vagy :) <3
2019. szept. 7. 00:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!