Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 15. 000 forintból megélni...

15. 000 forintból megélni havonta? (egyetem)

Figyelt kérdés
Idén megyek egyetemre. A szüleim az elejétől fogva vissza akartak tartani, nem akartak engedni, rendesen fel voltak háborodva, hogy tovább akarok tanulni. De végül jelentkeztem egy szakra, ami most megtetszett (tanító) hogy ne olyan körülmények között kelljen dolgoznom mint nekik. Szóval a vége felé már azt mondták, hogy majd segítenek ahogy tudnak és majd én is dolgozok hogyha belerázódtam a suliba. Erre ma közölte velem , hogy 15 ezernél nem kapok többet, nekik is kell a pénz. (A koli egy tízes az most nincs benne ebben a 15-ben) Nem akartam dolgozni egy pár hónapig még, mert nagyon új nekem ez a suli téma, minden szokatlan, az egyetem működését sem értem még teljesen. Egyszer annyit mondtam neki, hogy biztos elmegyek majd néha szórakozni a többiekkel, ha nem is költök sokat. Biztos hogy ezért nem ad nekem többet, hogy ne menjek "bulizni" ezt hallgatom napok óta. Meg most kaptam egy kis fizetést a nyári melómból (40e) és ezt sem tudom ruhára költeni, hogy nézzek ki valahogy, mert ha enni akarok egész hónapban akkor kelleni fog. Mit csináljak? Mikor dolgozzak, itt nincs munkalehetőség, akkor haza se tudok jönni hétvégén? Hogy éljek meg 15.000Ft-ból? Nem szeretnék az elején átkerülni fizetősre, a szar jegyeim miatt..
2019. szept. 6. 23:31
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 29, nem akasztottam le gazgag férjet. Pont annyit keres, mint én. Sose leszünk gazdagok, de van hol lakni, van mit enni, futja nyaralásra, van megtakarításunk. Kicsit fel van fújva az egész béres kérdés. Igen, jó lenne kétszer ennyi, de hazudik, aki azt mondja, a mostani bérből nem lehet megélni.
2019. szept. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
42%

Eloszor is tisztellek azert hogy tovabbtanulsz, kiakarsz törni a szegenysegbol.


De rossz szakmat valasztasz. Tobben elmondtak hogy tanitonak menni nem erdemes. Egy gyarban tobbet lehet keresni mint tanitokent az elso 10evben. Az egyik kozszfera a masik versenyszfera. Aztan egy gyarban lehet (viszonylag) nyugiban elvagy, mig tanitokent tanithatod a sok neveletlen cigany kolykot, akikbol egyre csak tobb lesz. A többség hamar feladja, es atmegy diplomaval a versenyszferaba dolgozni.


Valoban keves a penzed a megelhetesre, szoctamot erdeklodd meg, hatha jogosult vagy es keress egy heti pár napos diakmunkat. Megoldható. Dolgozol havi 8napot, az legalabb 50k es kesz, diakhitel sem kell.


Sok sikert kivanok, a lenyeg ne add fel, idovel talan a szuleid is belatjak hogy jó döntést hoztal es biztos buszkek lesznek rad.

2019. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
19%

A bérekről. A #31-esnek igaza van.

Ebben az országban mindenki milliós fizetést akar. Szerintem is élhető országban vagyunk. Túl nagyok az igények. Már egy hét munkás múlttal mindenki, házat kocsit nyaralót akar.

Kedves kérdező! A szüleidnek is igazuk van. Felnőttként így DÖNTÖTTÉL.

Nem várható el tőlük, hogy a fizetésük nagyrészét neked adják. Így marad a diákmunka, s a diákhitel.

2019. szept. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
23%

#5

Anyum és 2 keresztanyum is tanár, mindegyik általánosban.

Nekünk 4 házunk van, és mindig külföldre megyünk nyaralni, nem a legolcsóbb helyekre, de nem is a legdrágábbakra. Persze apum fizetése nem kevés, de 1,5 éve még mást dolgozott, kevesebb volt a fizetése, mint anyumnak, és mégis elmentünk külföldre nyaralni, és mégis volt 4 házunk. A bátyám egyetemista, (soha nem dolgozott!) mégsem éhezünk, vagy hasonlók.

Az egyik keresztanyuméknak 3 háza van, ott sem keres többet az apa sokkal, mint a tanár anya, nem éheznek, van egy csomó ruhájuk. A berendezéseik nagyon drágák. Van 2 gyerekük.

A másik keresztanyumék sem élnek rossz körülmények között. Nekik 2 házuk van és egy garázsuk (vásárolt). 1 örökbefogadott lányuk meg 1 golden retriver-ük.


De mondok mégjobbat.

Bölcsödében dolgozik az egyik másik keresztanyukám, a férje pedig gázpalackokat szállít, ami valljuk be, nem fizet sokat. 3 gyerekük van: 1 ikerpár, ők 17 éves lányok, és egy 20 éves fiú, aki egyetemista. Ugye kell kollégiumot fizetni.

2019. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon gáz lépés volt ez a szüleidtől, főleg, hogy azzal indokolják, hogy nem adnak többet, hogy ne bulizd el. Hát ne már, gyakorlatilag a koli és a buszbérleted többe kerül, mint amennyit adnak.

Egy főre a kaja és az alap tisztálkodó szerek, női dolgok spórolósan is 40 ezer körül lesznek havonta.

Annyit tudsz tenni, hogy a kezdetekben megkéred anyukád, hogy főzzön előre és vidd el ételhordó dobozokban. Pár napi kaját meg lehet így oldani, utána meg marad a kifli meg a majkrem.

Melyik városban fogsz tanulni? Fővárosban bőven vannak olyan munkák, amiket aznap kifizetnek, kézbe.

Hosstess csoportokba lépj be és csapj le ezekre.

A komolyabb, rendszeresebb munkákat utalással fogják kifizetni, kb hónap közepéig. Érdemes már holnap keresned valami melót, hogy októberre már legyen pénzed.

A 40 ezret, amit kerestél meg próbáld okosan beosztani és kajára költeni, nem ruhákra.

A szüleid jól cserben hagytak, nem ez volt megbeszélve előre, ha jól értem. Szomorú, hogy az ember a családjára sem számíthat.

Nyílván érthető, ha nem tudnak többet adni, de ezt időbe el kellett volna mondaniuk, nem szeptember elején ott hagyni téged a szarban.


Olcsó kaja ötletnek tudnám mondani a szendvicseket. Főtt kajának a paprikás krumplit, rizst, bundás kenyeret, könnyű leveseket. Érdemes a multik akciós részein nézelődni. Pl a learazott zöldségeknél tudsz venni mondjuk féláras gombàt, azt kirántani rizzsel.

Vagy akciós húsokat nézegetni.

A főzelékek is viszonylag olcsó kaják. Betétnek tojás vagy virsli. Szerintem olcsóbb, mint a fasírt.

Nagyon spórolósan és sok munkával menni fog, csak az eleje lesz nehéz.

De szerencsére nem annyira nehéz szak, hogy egyáltalán nem tudnál mellette dolgozni. Nem lebecsülni akarom természetesen, de egyszerűbb dolgod lesz, mintha mondjuk orvosi mellett kéne dolgoznod.

Megoldható tényleg, de a hétvégi hazajárást el kell felejtened valószínűleg, mert jobban megéri majd dolgoznod.

Hétköznap próbáld beilleszteni az órarendedbe a munkát. Esetleg 1-2 töltelék előadás skippelésével. A fontos és csúszós tárgyakra természetesen járj be. De ezt pár hét alatt kitapasztalod.

Érdemes hamar letudnod a vizsgákat, így akár több hetet dolgozhatsz majd a két félév közt.

Nyáron is hasonlóan, ha hamar letudod a vizsgákat, 2,5-3 hónapot végig tudsz nyomni. És akkor ha tudnál picit félre tenni, èvközben kevesebbet kéne dolgoznod.

Ha írsz várost, lehet tudunk segíteni jó, rugalmas diák munkában!

2019. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
71%
És az nem gáz lépés hogy előre szólnak nem akarják finanszírozni, de a kérdező úgy gondolja hogy ez lényegtelen?
2019. szept. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat mindenkinek!❤
2019. szept. 7. 09:49
 38/46 anonim ***** válasza:
36%

Nyílván érthető, ha nem tudnak többet adni, de ezt időbe el kellett volna mondaniuk


18 évesen szerintem pontasan tisztában van vele mindenki, milyenek az anyagi körülmények. Az én szüleim biztosan nem tudtak volna támogatni vidéki tanulást, ezért egy évig még otthon laktam, dolgoztam, gyűjtöttem.

Úgyhogy ez is opció, dolgozz egy évet, és kész.

2019. szept. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
30%
Snapchat: piria07 Az ikerlányokat bemutatod nekem?
2019. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
62%

15kból sehogy. Még ha csak kajára költesz is, akkor is nagyon gyenge.

Ne félj a diákmelótól, ha már csak heti 1 napot mész, az is lehet kb 8000×4=32000, úgy máris jobban hangzik az élet.

A diákhitel sem ördögtől való, olvass utána a feltételeknek.

Mindemellett igényelj meg minden lehetséges ösztöndíjat, kezdve a szoctámmal.

2019. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!