Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 15. 000 forintból megélni...

15. 000 forintból megélni havonta? (egyetem)

Figyelt kérdés
Idén megyek egyetemre. A szüleim az elejétől fogva vissza akartak tartani, nem akartak engedni, rendesen fel voltak háborodva, hogy tovább akarok tanulni. De végül jelentkeztem egy szakra, ami most megtetszett (tanító) hogy ne olyan körülmények között kelljen dolgoznom mint nekik. Szóval a vége felé már azt mondták, hogy majd segítenek ahogy tudnak és majd én is dolgozok hogyha belerázódtam a suliba. Erre ma közölte velem , hogy 15 ezernél nem kapok többet, nekik is kell a pénz. (A koli egy tízes az most nincs benne ebben a 15-ben) Nem akartam dolgozni egy pár hónapig még, mert nagyon új nekem ez a suli téma, minden szokatlan, az egyetem működését sem értem még teljesen. Egyszer annyit mondtam neki, hogy biztos elmegyek majd néha szórakozni a többiekkel, ha nem is költök sokat. Biztos hogy ezért nem ad nekem többet, hogy ne menjek "bulizni" ezt hallgatom napok óta. Meg most kaptam egy kis fizetést a nyári melómból (40e) és ezt sem tudom ruhára költeni, hogy nézzek ki valahogy, mert ha enni akarok egész hónapban akkor kelleni fog. Mit csináljak? Mikor dolgozzak, itt nincs munkalehetőség, akkor haza se tudok jönni hétvégén? Hogy éljek meg 15.000Ft-ból? Nem szeretnék az elején átkerülni fizetősre, a szar jegyeim miatt..
2019. szept. 6. 23:31
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként passziválhatod akár az első két félévedet. Ha egy évig melózol valami jól fizető helyen, akár külföldön és félre teszel, amennyit tudsz, az akár 4 évig is kihúzhatja,amíg végzel.
2019. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
66%

Attól függetlenül, hogy én szülőként erőn felül támogatnám a gyerekem (meg is teszem), azért van néhány dolgod, ami elgondolkodtató.


Nem akarsz dolgozni, mert új a suli téma? Miért, eddig nem tanultál?

Nem látod át az egyetem működését? Elég hülye kifogás.

Kinőtted/kohíztad az összes ruhádat június óta? Vagy miért kellene új ruhatár az egyetemre? Segítek: ott senkit nem fog érdekelni, mi van rajtad. Ha eddig jó volt, ezután is az lesz.

Érdekes, dolgozni nem tudsz, mert jaj, hát tanulni kell majd, de eleve úgy indulsz, hogy a buli az biztos belefér?

2019. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
87%

Javaslatom lenne a munkára: hostesskedj. Minimum 1000 forintos órabérben dolgoztatnak, általában hétvégén. Minden nagyvárosban keresnek embert kóstoltatásra, termékismertetésre, szórólapozásra...színes a paletta.

Mindenféle időbeosztású (éjszakás, teljes napos vagy csak pár órás) meló akad, a legtöbbjük pedig azonnal fizet, és némelyik állja az útiköltséget is. Akkor mész, ha épp nyugi van az egyetemen, vizsgaidőszakban pedig jegelheted a munkát, nem kötelező sehova sem bejárni. Bármilyen kevéske pénzt is keress, mindig legyen valamennyi megtakarításod ezekre az időkre!

Már havi két hostesskedős munkanapból meg tudsz élni egy alap színvonalon, ha a béreddel kipótolod az anyudéktól kapott 15.000-et.

Ehhez ajánlom Facebookon a "Hostess munkák az üzenőfaladon"/"Hostess munkák" csopit. Tesóm is ebből élt egy ideig, alkalomadtán én is csinálgatom. Tapasztalatnak sem utolsó... :) Sok sikert, fel a fejjel!

2019. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
59%

Ne menj tanitonak mert sose lesz eleg fizetesed.

Nem tudom a szuleid mit dolgoznak ha ennel is kevesebbet keresnek akkor nem csoda hogy 15 nel tobbet nem adnak havonta.

2 unokatestverem is tanar es nem veti fel oket a penz. Egyikuk mas allast talalt ami jobban fizet mert az alberlet, kaja , utazas minden penzt elvitte.

Az osszes tanart akit ismertem eleg szerenyen elt.

Nem tudom fiu vagy vag lany de szakmaval jobban keresel, ingyen van, kapsz osztondijat is amig tanulsz.

Igaz hogy nincs nyariszunet de munka utan nem kell otthon is dolgoznod.

Viszont ha tenyleg kell a tanitoi diploma akkor keresel munkat es munka mellett vegzed el az egyetemet.

2019. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
57%
A szociális támogatást igényeld meg, és a helyedben utána néznék a Klebelsberg ösztöndíjnak (én gyógypeden vagyok, és kapok havi 50 ezret, de nem tudom, hogy a tanítoknak is jár-e, és hogy mennyi pénz).
2019. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
79%

Biztos írták már, de én is javaslom, hogy minden támogatásra jelentkezzetek, szoctám, bursa hungarica, bármi ami elérhető! Illetve gyúrj az ösztöndíjra, kérj a sulitól kollégiumtámogatást (nálunk lejjebb lehetett tornászni az árat indokolt esetben, suli átvállalt valamennyit, KE). Meg érdeklődj az emberektől, TO-n, HÖK


Nameg a diákmunka 🙂 iratkozz be több szövetkezethez is. Péntek-szombatra pedig sokszor keresnek host/hostess munkára, hipermarketes kóstoltatás általában. Ezek azért jók, mert egyszerűsített foglalkoztatás, tehát semmit nem adózik, jó órabérre jön ki. Nekem 1200-1500 körül voltak. Diákszövetkezetes munka pedig 15%-ot adózik.


(És még reagálnom kell arra a részre, hogy tanítóként akarsz jobb életet a szüleidénél. A pedagógusok kezdőfizuja nettó 140, ennyit még 8 általánossal is lehet keresni. Szóval anyagi szempontból a jelenlegi politika szerint biztosan nem leszel előrébb ezzel a szakmával. Persze nem mondom azt, hogy add fel az álmaidat, meg 4 év alatt bármi lehet, ami miatt rendeződik majd a pedagógusbér. Csak ne legyenek illúzióid.)

2019. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!