Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan tett ami után a...

Van olyan tett ami után a szülő jogosan mondhatja, hogy "kiraklak az utcára, ha meg1x ilyet csinálsz?

Figyelt kérdés

Tehát 12-14 éves vagy, felidesited apádat valamivel ( mert frusztrál valami), erre ezt mondja: "ha még egyszer előfordul, menj élni egyedül, làsd el magad"


Milyen szituációkban jogos ez a reakció és milyen szituációkban jogtalan?



2019. szept. 15. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

18 év alatti esetében semmiféle joga nincs ezt megtenni, nem is teheti meg. Lemondhat a szülői felügyeleti jogról, de ahhoz pokoli kemény indok kell.


Te viszont megmondhatod neki válaszul legközelebb, hogy "ha még egyszer ezzel ijesztgetsz, feljelentelek a rendőrségen és a gyámhatóságnál gyermekbántalmaztás miatt" (mert apád viselkedése símán kimeríti azt: szóbeli agresszió, érzelmi bántalmazás stb.).


Oszt jónapot. Gondolkodjon el azon, mit tesz, ha még van mivel és nem itta el az egészet. Anyuci esetében ugyanez és ugyanúgy működik. Ha vernek, akkor látlelet, és irány a rendőrség. Ma már nem kell eltűrni a bántamazást. Van segítség.

2019. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Jogosan....Mi az hogy jogosan? Hivatalosan, a törvény -szerint 18 éves koráig -vagy amíg tovább tanul a a gyerek- tartási kötelezettsége van a szülőnek. Ergo az utcára nem teheti ki, de pl simán dönthet ugy, hogy nem nevekintovabb, nem engedi higy nála lakjon, így a gyereket nevelointezetben helyezi el. Hogy nala a kivalto ok az volt, higy a gyerek megprobalta megfojtani a kistesot, vagy az, higy megette az osszes párizsit, jogilag teljesen mindegy.n
2019. szept. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen arról van szó, hogy ténylegesen meg tennék, hanem arról, hogy ha ilyen párbeszédre kerül a sor, akkor az vajon mit jelent a kettőjük közötti kapcsolatról


Még ha ténylegesen nem tenné meg, ha így reagál valamilyen szinten komolyan gondolja


A másik kérdés az, hogy ha ilyen emlékképek még mindig jelen vannak egy felnőtt életében akkor, jobb hanyagolni a kapcsolatot velük, vagy van e valami mód arra, hogy ezt visszafordítsuk?

2019. szept. 15. 10:45
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Aki képes ilyet mondani a saját fiának/lányának, az ne vállaljon gyereket. Gusztustalan, hogy a gyerektartáshoz nem kell semmilyen engedély. Semmi joga nincsen ilyet mondani, 18 éves korodig köteles gondoskodni rólad, ezt törvény mondja ki. Ha nem akar, akkor tizenpár évvel ezelőtt kellett volna gondolkozni, mert bizony egy gyereknek saját gondolatai és személyisége van, nem feltétlen az csinálja amit a szülők elképzeltek. Sajnálom hogy ilyen körülmények között kell élned. Én mindig azt mondom, hogy nem a gyerek akart megszületni, a szülő(k) döntött(ek) így, hát lássák is el azt a gyereket.

Az én apám is ilyen volt, nem tudta elfogadni hogy saját személyiségem és akaratom van, a legtöbb dologban a mai napig nem egyezik a véleményünk. Egy szülőnek ezzel számolnia kéne. Aki képtelen vagy nem akar normálisan gondoskodni a gyerekéről, az ne vállaljon gyereket.

Száz szónak is egy a vége, apádnak nincs joga kirakni, de mégcsak fenyegetni sem.

2019. szept. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármit jelenthet. Tobbynire azt, hogy a gyerek jól felbaxta valamivel a szülő agyát, amire az így reagált. Az én gyerekem pl iszonyat pazarló tipus: dupla annyi ennivalót készít, mint amennyit elfogyaszt, a többit pedig kidobja, csináltat 4 szendvicset a suliba, aztán mind a négyet a kukában tálalom másnap reggel felbontatlanul, stb. Ha jól felhúz vele, akkor közlöm, többét a büdös életben nem csinálok neki szendvicset, sőt, enni se kap. Nyilván nem így lesz, de egyszerűen elszáll az agyam a hulyesegetol és nemtörődömségétől.
2019. szept. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
3 kár, hogy egyszer nem váltod be!
2019. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyolcadikos koromban mondták ezt, a történelem témazáró hármasomra. A tz előtti hétvégén végig számítógépeztem, egy percet se tanultam. Az eredménye meglett, mérgesek voltak, más fenyegetés nem jutott eszükbe éppen idegességükben. Kaptam hármast utána is, de akkor már nem a tanulás hiánya miatt. Ja és kitettek e tényleg, hogy boldoguljak magam az életben? Nem.
2019. szept. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ezt jogos-jogtalan tényként kezelni. Jogtalan akkor lenne, ha ténylegesen megpróbálna kirakni. Az, hogy a saját frusztrációd miatt felidegesíted nem normális mint ahogy ez a reakció sem. Csak sajnos emberek vagyunk és nem angyalok, hogy soha ne hibázzunk. Ha az embert felbosszantják akkor meg hajlamos olyat mondani amit nem gondol komolyan. Amúgy nekem is mondtak hasonlókat anno, főleg egy-egy nem tanulós, rossz bizis eset után, hogy el lehet menni dolgozni és eltartani magam stb... Ők sem gondolták komolyan, csak bosszantotta őket, hogy megadnak amit tudnak én meg linkeskedem, holott többre volnék képes. Az ilyen kamaszkori viták ellenére a szüleimmel jó a kapcsolatom, a mai napig segítenek ha szükséges, pedig már régen nem lakok otthon, saját családom van.
2019. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Csak felindulásból mondta,mert valamivel felhúzta az a 12-14 éves gyerek,és egyéb nem jutott hirtelen eszébe.De nem tenné meg.Mondani joga van,megtenni azonban nem.
2019. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Azt mond amit akar. Minek idegesíted? A hozzászólók többsége szerint, nyugodtan szemtelenkedhetsz, rosszalkodhatsz, feleselhetsz stb a szüleiddel. Mert nekik ezt kötelező lenyelniük. Gratulálok az ilyen véleményekhez!
2019. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!