Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan tett ami után a...

Van olyan tett ami után a szülő jogosan mondhatja, hogy "kiraklak az utcára, ha meg1x ilyet csinálsz?

Figyelt kérdés

Tehát 12-14 éves vagy, felidesited apádat valamivel ( mert frusztrál valami), erre ezt mondja: "ha még egyszer előfordul, menj élni egyedül, làsd el magad"


Milyen szituációkban jogos ez a reakció és milyen szituációkban jogtalan?



2019. szept. 15. 10:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%
Azért mert frusztrál valami miért kell tahónak lenned? vagy neked szabad te bármit mondhatsz de az apád nem? Kirakni nem rakhat, viszont a kötelező minimumra lecsökkentheti az eltartásod költségeit.( napi egyszer meleg étel, az mindegy szereted-e, ruha turkálóból, nincs telefon, internet stb) Nem is értem a sok nagyképű kisgyerek hogy gondolja hogy nekik mindenhez joguk van?
2019. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mergeben sokmindent mond az ember a sajat edesgyerekenek is meg ha szereti akkor is. Ha nagyon vitatkoztam valamin a szuleimmel es okoskodtam (hogy en azt nulla elettapasztalattal mennyire jol.tudom ok meg nem), akkor neha en is megkaptam, hogy rendben el lehet koltozni aztan ugy csinalom ahogy akarom.

Ertelemszeruen amig nincs munkaja az embernek es a 18-at se toltotte be nem fogjak otthonrol kidobni. Amugy esetek amikor joggal mondhat mergeben ilyet egy szulo: a gyereke bunozni kezd, drogozik, masok elott beegeti pl reszegen hany a falu egyetlen buszan, lop a szuleitol, tonkretesz valami draga csaladi tulajdont (miutan tobbszor elmondtak vigyazzon ra es hogyan vigyazzon ra) stb.


Attol hogyha ez egyszer max ketszer elhangzik egy vita vagy eros felindultsag heveben az idovel ugyis lecseng es alapesetben, ha nem olyat tett a gyerek, ami a szzlonel nagyon kiutotte a biztositekot a kapcsolat rendezodik.

2019. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#5

Pont az lenne a lényeg, hogy tényleg ne csomagolj neki annyi kaját. Ne csak mondd. Ha mindig csak ugatsz vele, de aztán másnap ugyanúgy megcsinálod neki a 4 szendvicset(vagy megengeded, hogy megcsinálja magának) akkor a büdös életben nem tanulja meg értékelni. Ez a baj a mai szülőkkel, nem elég határozottak, következetesek, ebből lesznek az ilyen nagyképű gyerekek, mint amilyenek a mai tinik.

2019. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!