Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hazudnak ekkorát magukna...

Miért hazudnak ekkorát maguknak az emberek?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta nyaggat, hogy unokát akar, nagyszüleim dettó. Miközben ők rühellik őket, a testvéreimmel is úgy nőttünk fel, hogy a másik szobában CSENDBEN kellett lenni, ha nem, akkor vagy anyám vagy apám már jött megverni minket, miszerint ők csak pihenni akartak pár percet és mi még ezt is tönkretettük, hogy dögölnénk meg. Szóval hazaértünk az oviból/suliból és néma csendben egymást néztük, nevetni se szabadott, mert annak se bírták elviselni a hangját, de a beszélgetésünket sem.

Az öcsém 10 évvel fiatalabb mint én és sokszor szó szerint hozzám dobták babaként, hogy hallgattassam el vagy szétverik az ő és az én pofámat is. Ő most nincs 18 éves (jó pár év még), ugyanez van náluk otthon, hogy néma csendben be kell vonulnia a szobájába és csak lélegezni halkan.

Minden nyáron le voltunk passzolva a nagyszülőkhöz (mert látni se bírtak), ahol ők lelkiekben pusztítottak minket (Még ezt se tudod? Senkinek se fogsz kelleni, se szép, se okos nem vagy, hajléktalan leszel stb). Ők is jópárszor bevágták a fejünket a falba, hogy utána ordítozzanak, hogy gyengék vagyunk, mert sírunk.

Röviden: nem normálisak.

Mégis minden héten így vagy úgy zaklatnak (telefon, messenger, üzenőfalaom megosztott képekkel), hogy ők annyira szeretnének unokát/dédunokát, mikor lesz már, annyira babáznának, annyira szeretik a gyerekeket. Közöltem velük, hogy nem lesz (én is nehezen viselem a gyereksírást és agresszív leszek tőle :( ). Mire elkezdik, hogy a gyerek a legnagyobb örömforrás, minimum kéne nekem 6-7 belőle és ez egyre erőszakosabb.

Mi ez az önámítás? Ha tehették volna és nem kerülnek börtönbe emiatt, akkor már rég halottak lennénk, testi hegek is maradtak bőven rajtunk a szeretetük jeléül. De ők tagadnak mindent, ők mindent megadtak nekünk.


2019. szept. 16. 07:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha már ők az üzenő faladra írnak hogy mindenki lássa akkor te is kommenteld oda mindig mindenki számára hogy miért is netalántán őket is bántalmazni akarjátok mint a testvéremet és engem. Ezt is olvassák az ismerősök ne csak azt hogy milyen cuki az xy hogy unokázni szeretne a gonosz lánya meg nem hagyja.
2019. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem tisztem és nem is szándékon védeni szüleid/nagyszüleid.

Nem lehetetlen, hogy tényleg (átmeneti) örömet okozna nekik a te gyerekeddel foglalkozni/játszani, hiszen akkor fiatalabbnak éreznék magukat.

Ha viszont megúnják, akkor jöhet: "Ugyan lányom, vidd haza már a kölkedet!"

.

"én is nehezen viselem a gyereksírást és agresszív leszek tőle :("

Biztos vagy abban, hogy a sajátodétól is?

.

#8

"hogyan érezted magad amiatt, mert börtönben ültek"

Olvasd el még egyszer, kérlek!

"Ha tehették VOLNA és nem kerülnek börtönbe emiatt"[kiemelés tőlem]

Tehát csak féltek a dutyitól, de nem ültek benne!

2019. szept. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonymousreview60 ***** válasza:
70%

1. TERÁPIA KELL: Kérdező, benned valamiféle megfelelési kényszer van a szüleid felé, még akkor is, ha gyűlölöd őket, és ha ezt a megfelelési kényszert tagadod. Megvan ez a kényszer, különben nem kérdeznél ilyeneket, hanem elhajtanád a férgeket a …-ba. Pontosabban fel sem vennnéd nekik a telefont. Nem történt meg az elszakadásod. Ezt tisztáznod kell magaddal, amihez egy pszichoterapeuta a legszakszerűbb megoldás. Ezután lehet az 2. pontnak nekiugrani.

2. TERÁPIA KELL: Kérdező lehet, hogy tényleg nem akarsz gyereket. Lehet, hogy csak a rossz szülőségtől való félelmében nem akarsz vagy a (nagy/)szüleid iránti bosszúból nem akarsz. Ezt ki kell derítened, hogy tiszta szívvel (ne/) vállalj, és ne legyen belőle utólag megbánás.

3. A leírt férgek az unoka közelségére egyértelműen érdemtelenek, ha lesz, ha nem.

4. Minden vonatkozó dokumentumot össze kell gyűjteni, amivel szükség esetén igazolható a szülőtartásra való érdemtelenség.

5. Meg kell szakítani velük a kapcsolatot! Ha előtte még kinyerhető valamennyi pénz belőlük, azt ki kell nyerni. Csak az örökség érdekében nem szabad tartani a kapcsolatot velük.

Kitartást kívánok!

2019. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%
Muszáj tartanod velük a kapcsolatot?
2019. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%

Mond meg nekik, nem szeretnéd,hogy a te gyerekeid is úgy nőjjenek fel mint ti,vagyis szeretet hiányában.

Én az ilyenekkel megszakitanám a kapcsolatot.

2019. szept. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
55%

""Ha tehették VOLNA és nem kerülnek börtönbe emiatt"[kiemelés tőlem]


Tehát csak féltek a dutyitól, de nem ültek benne!"


Igen, ezt többen félreértették. Szóval félte a dutyitól, és ezért nem verték agyon a kérdezőt és az öccsét, mert különben még ezt is megtették volna.

2019. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk hasonló a helyzet, de csak hasonló...nem ennyire durva.

Apám hasonló volt, bár nem vert olyan sokszor, de lelki terror napi szinten ment. Volt hogy más hülyesége miatt vertek. De persze ez lett felejtve, óóó ilyen nem történt.

Nem csak emiatt, de egy lelki sérült, depresszív, durván szorongós ember lett belőlem- amikor előjöttek a tünetek és láthatóan rosszul voltam, a karom cafatokra volt vagdosva, furcsán viselkedtem elmentem pszichiáterhez, erre emiatt is leb...sztak. Később évekig alkoholista voltam, ezt is tudták, de struccpolitika az mindig győz. És akkor jön a "milyen szép gyereke van xx-nek", mondom de én nem vagyok erre alkalmas, erre a szokásos érv: majd ha anya leszel, ott lesz a kisbaba akkor MINDEN megváltozik a fejedben. Mi? :D Csapásra kigyógyulok mindenből?


Teljesen igazad van kérdező, jó hogy kiírtad magadból.

2019. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

Azért csinálják ezt, azért hazudnak önmaguknak, mert egész életükben mások elnyomásából éltek, mert lelki defektjeiken nem tudtak átlépni.

Én letiltanám őket mindenhonnan és nem foglalkoznék velük, telszámot is cserélnék.

Kommenteket nem tudom most elolvasni.

2019. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Savlekotő ***** válasza:
85%
Az ilyen szülő mentálisan sérült,és csak azért alapít családot h legyen kit irányítani tönkretenni stb,nem h unokát nem kell adni,kapcsolat is meg kell szakítani azzal aki bántalmazott hogy hegek maradtak... Majd elmondhatja a faluba az okát a kedves szülő,ha meri,de az ilyen a 90% ban a szerinte mocskos hálátlan gyerekre hárít ..
2019. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
74%
Fuh...borzasztóan buta, igazi ösztönlény emberek. Csodálom, hogy még tartod velük a kapcsolatot. Őket is jól falhoz kéne b*szni, ártatlan gyerekeket bántottak, terrorizáltak.
2019. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!