Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hazudnak ekkorát magukna...

Miért hazudnak ekkorát maguknak az emberek?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta nyaggat, hogy unokát akar, nagyszüleim dettó. Miközben ők rühellik őket, a testvéreimmel is úgy nőttünk fel, hogy a másik szobában CSENDBEN kellett lenni, ha nem, akkor vagy anyám vagy apám már jött megverni minket, miszerint ők csak pihenni akartak pár percet és mi még ezt is tönkretettük, hogy dögölnénk meg. Szóval hazaértünk az oviból/suliból és néma csendben egymást néztük, nevetni se szabadott, mert annak se bírták elviselni a hangját, de a beszélgetésünket sem.

Az öcsém 10 évvel fiatalabb mint én és sokszor szó szerint hozzám dobták babaként, hogy hallgattassam el vagy szétverik az ő és az én pofámat is. Ő most nincs 18 éves (jó pár év még), ugyanez van náluk otthon, hogy néma csendben be kell vonulnia a szobájába és csak lélegezni halkan.

Minden nyáron le voltunk passzolva a nagyszülőkhöz (mert látni se bírtak), ahol ők lelkiekben pusztítottak minket (Még ezt se tudod? Senkinek se fogsz kelleni, se szép, se okos nem vagy, hajléktalan leszel stb). Ők is jópárszor bevágták a fejünket a falba, hogy utána ordítozzanak, hogy gyengék vagyunk, mert sírunk.

Röviden: nem normálisak.

Mégis minden héten így vagy úgy zaklatnak (telefon, messenger, üzenőfalaom megosztott képekkel), hogy ők annyira szeretnének unokát/dédunokát, mikor lesz már, annyira babáznának, annyira szeretik a gyerekeket. Közöltem velük, hogy nem lesz (én is nehezen viselem a gyereksírást és agresszív leszek tőle :( ). Mire elkezdik, hogy a gyerek a legnagyobb örömforrás, minimum kéne nekem 6-7 belőle és ez egyre erőszakosabb.

Mi ez az önámítás? Ha tehették volna és nem kerülnek börtönbe emiatt, akkor már rég halottak lennénk, testi hegek is maradtak bőven rajtunk a szeretetük jeléül. De ők tagadnak mindent, ők mindent megadtak nekünk.


2019. szept. 16. 07:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
hogy nevelhetik még az öcsédet, ha már lesittelték őket bántalmazásért? o.O
2019. szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
74%
Én csak azt nem értem a leirtak alapján, hogy te ilyen emberekkel mi a jó budos francert tartod még a kapcsolatot. Én ilyen szülőnek nem nevezhető állatokkal már ott megszakítottam volna minden kapcsolatot hogy 18 évesen kiteszem a lábamat otthonról. És onnantól nem tudnának semmit, se azt hogy gyereket akartok, vagy épp nem akartok, vagy hogy egyáltalán már megszületett.
2019. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én arra kíváncsi lennék még, hogy mit szólnak arra, amikor szembesíted őket ezekkel, és arra is, hogy emiatt a büdös életben nem vigyázhatnak a leendő gyerekeidre a felügyeleted nélkül 😃


De persze a kapcsolat leépítése lenne az igazi. Most azért, mert rokonok, még nem kell elviselned a hisztijüket meg a zsarolásaikat.

2019. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Érdekes lenne hallani a másik oldalt is.
2019. szept. 27. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!