Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Vega coming out" a szülőknek,...

"Vega coming out" a szülőknek, akik szerint csak idióták táplálkoznak így?

Figyelt kérdés

Nem mondanám tudatos döntésnek, hogy vega étrendet követek már egy ideje, inkább csak "úgy alakult".

Igazság szerint nem is nevezem magam vegetáriánusnak emiatt, semmi meggyőződés, magasztos elv nincs bennem, egyszerűen nem akarom megenni a húst, mert nem esik jól.

A szüleimnek viszont már kezd feltűnni a dolog, az utóbbi néhány közös étkezésnél már viccesen megjegyezték, hogy ugye nem vagyok vega, meg hogy mi van velem, beteg vagyok-e, és hasonlók.

Az évek során párszor szóba jött a dolog köztünk, és hát, nem szépítek, szerintük a vegák idióták, akiknek valami értelmi fogyatékossága van, és hogy majd meghalnak 30 évesen, meg amúgy is csak azért vegák, mert nem is ettek még "igazi jó kaját", és így tovább. Van a rokonságban vega, semmit nem változtatnak a véleményükön amiatt, hogy az illető rokon, úgyhogy nekem sincsenek túl jó kilátásaim. Én elég reális esélynek látom, hogy ha elmondom nekik ezt, akkor megromlik a kapcsolatunk, amit nem szeretnék.

Hogy beszéljek velük erről? Vagy próbáljam halasztani amíg csak lehet, hátha nem tűnik fel nekik? Ezt hogyan lehetne kivitelezni?


2019. szept. 16. 14:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Igazából én nem értem ilyen esetekben, hogy mi a kérdés? Mert minden válaszra kiderül, hogy az nem jó. Azt sem értem, mit kell ezen ennyit tiprodni. Nem eszem húst, nem esik jól és kész.
2019. szept. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Muszáj ott étkeznem, mert olyan messze laknak, hogy ha megyek hozzájuk, aznap már nem tudok hazamenni. Vagyis hát én kibírom simán néha vacsora nélkül, csak mint írtam, feltűnő.


Vashiányom születésemtől kezdve van, már amúgy is szedek rá gyógyszert, illetve nem csak a húsban van vas.


A kérdés az lett volna, hogy el tudnám-e érni valahogy, hogy ne legyen a dologból életünk végéig tartó balhé, de sajnos úgy tűnik, csak halogatni lehet talán egy kicsit....

2019. szept. 17. 08:52
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Vegetáriánizmussal semmi gond nincs.

Mamám is az. Nem vegán, tehát csak húst nem eszik, tejtermékekkel és tojással pl semmi gondja... (halat sem eszik)


Szerintem ez okés, és egészséges is lehet.

2019. szept. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 kovpet ***** válasza:
De most te akkor felnőtt vagy vagy gyerek?
2019. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14

27 éves vagyok, írtam, hogy már nem velük élek.

2019. szept. 17. 12:00
 16/24 anonymousreview60 ***** válasza:
Vérszegénységem (pontosabnan alacsony hemoglobin szintem) volt. A gyógyszer, cékla nem használt. Komplex anyag kellett, amiben vas, D vitamin, B12(?) együtt van: májkrém. Gyerekkoromban ösztönösen ettem 2 pofára.
2019. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 kovpet ***** válasza:

A 27-et nem láttam eddig, a "nem velük élek" meg akármit is jelenthet.

Ha felnőtt vagy, akkor mit számít, hogy más szerint mi jó és mi nem jó, azzal kapcsolatban, amit csinálsz? Éled az életed úgy, ahogy neked jó, amíg másnak nem ártasz vele. Ha nem eszel húst, akkor nem eszel. Ha eszel, akkor eszel. Ha olyan a kaja, amiből nem lehet kiszedni, akkor rendelsz egy vega pizzát vagy akármit. Bár ha tudják, hogy az vagy, akkor csak nem olyat csinálnak. Ha meg igen, akkor nem látnak szívesen, én nem mennék a helyedben.

2019. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értelek. Anya apa nem eszem hust nert bem izlik nem szeretem pont. Ha ezért nekik all feljebb bocsánat de en elgondolkodnek mennyire akarok olyan családot akik ilyen aprosagot nem tudnak toleralni! Mellesleg en se vagyok oda a husert korulottem mindenki imadja en kb csirket eszek es felvagottakat de soha senki nem bantott erte max furcsan neztek ram :)
2019. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért releváns az életkorom, normális esetben az ember se 7, se 27, se 77 évesen nem akarja, hogy rossz viszonya legyen a családjával.

No mindegy, hát ez van. Remélem egy darabig nem veszik észre, utána meg pár év alatt csak megbékélnek majd.

2019. szept. 17. 12:27
 20/24 kovpet ***** válasza:
100%
Normális esetben nem akarja, tényleg nem, de szerinted normális felnőttként az ilyen fokú rettegés a család véleményétől? Ezért releváns a korod. Egy 7 éves csak félni tud egy ártó családban, nem tud tenni semmit. 17 évesen is korlátozottan csak. De 27 évesen azért nem ez a helyzet.
2019. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!