Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Vega coming out" a szülőknek,...

"Vega coming out" a szülőknek, akik szerint csak idióták táplálkoznak így?

Figyelt kérdés

Nem mondanám tudatos döntésnek, hogy vega étrendet követek már egy ideje, inkább csak "úgy alakult".

Igazság szerint nem is nevezem magam vegetáriánusnak emiatt, semmi meggyőződés, magasztos elv nincs bennem, egyszerűen nem akarom megenni a húst, mert nem esik jól.

A szüleimnek viszont már kezd feltűnni a dolog, az utóbbi néhány közös étkezésnél már viccesen megjegyezték, hogy ugye nem vagyok vega, meg hogy mi van velem, beteg vagyok-e, és hasonlók.

Az évek során párszor szóba jött a dolog köztünk, és hát, nem szépítek, szerintük a vegák idióták, akiknek valami értelmi fogyatékossága van, és hogy majd meghalnak 30 évesen, meg amúgy is csak azért vegák, mert nem is ettek még "igazi jó kaját", és így tovább. Van a rokonságban vega, semmit nem változtatnak a véleményükön amiatt, hogy az illető rokon, úgyhogy nekem sincsenek túl jó kilátásaim. Én elég reális esélynek látom, hogy ha elmondom nekik ezt, akkor megromlik a kapcsolatunk, amit nem szeretnék.

Hogy beszéljek velük erről? Vagy próbáljam halasztani amíg csak lehet, hátha nem tűnik fel nekik? Ezt hogyan lehetne kivitelezni?


2019. szept. 16. 14:57
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Ha nem akarok több éven át tartó rossz viszonyt, az azért szerintem távol áll a rettegéstől. :)

Mindegy, köszi a válaszokat.

2019. szept. 17. 15:01
 22/24 anonim ***** válasza:

Te valami nagyon nehéz fejű vagy.

Amíg tévhitek élnek bennük, nem fogják elfogadni a vegákat. Tessék utánaolvasni az egészségügyi, és környezetvédelmi szempontoknak, és észérvekkel érvelni, mert annyi nem lesz elég, hogy "nem szeretem a húst". Lehet lepontozni nullára, akkor is igazam van. De tudod mit, kár a gőzért, saját károdon fogsz tanulni.

2019. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Szerinted nem olvastam utána? Ez olyan, mintha egy mélyen hívő embert akarnál észérvekkel meggyőzni arról, hogy térjen át más vallásra...
2019. szept. 17. 16:21
 24/24 anonim ***** válasza:
Csak hogy ez nem hiten alapul, hanem tényeken. Vegán aktivisták minden nap ilyen emberekkel beszélhetnek, mint a szüleid, és kibírják. Az aktivistáknak 1 esélyük van észérvekkel meggyőzni, neked ennél sokkal könnyebb dolgod van. Most ezt csak azért hoztam fel, hogy érzékeltessem, nem egy egetrengető feladat. Mindegy, dönts belátásod szerint, nekem ennyi volt a mondanivalóm.
2019. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!