Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is utálná ezt a helyzetet,...

Más is utálná ezt a helyzetet, vagy én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Röviden annyi az előzmény, hogy apukám még tinikoromban meghalt. Apum szülői házában éltek/élünk, ami még a két nagynémé is,illetve most még nagymamámé. Tehát a nagy kertesházból egy rész(szoba, konyha fürdő, kis előszoba) a mienk,vagyis papiron én örököltem. Tehát ennyi helyen próbálunk éldegélni, én nemrég csöppentem a felnőtt életbe és kezdtem el dolgozni, nyilván a párommal együtt azon vagyunk, hogy jobb helyen tudjunk élni.


Ami a lényeg és a kérdésem oka: anyukám kb 3 éve talált magának valakit és 2 éve nagyrészt ott lakik nála, de azért többször jön haza is. Konkrétan minden héten szerda délután jönnek, mert csütörtökön dolga van a férfinak(vállalkozása végett) szóval kb csütörtök estig itt vannak.

Nekem, páromnak ez elég kellemetlen. Nyilván, tudom, anyukámnak ugyanolyan joga van ott lenni, mint nekem, még akkor is ha hivatalosan az élettársánál lakik, ezzel nincs is gond. Ami nagyon zavar, az az, hogy minden héten külön felkell készülnöm erre a látogatásukra.

Gondolok itt arra, hogy rend kell legyen mindenhol, dolgaim, ruháim elrakva a helyükre, mosogatva, tiszta edények elpakolva. Ha ez nincs, rögtön kezdi, hogy milyen vagyok, miért nem tudok rendet rakni, hogy tudok igy élni stb. Nyilván szoktam takaritani, rendet tartani, de munka mellett van, hogy másnapra halasztom. Előre megirja, hogy milyen ennivalókat vegyek, mert ha jön xy kaját akar csinálni. Persze ugyanúgy nekünk is főzi, ehetünk belőle, de nem túl kellemes minden héten csak azért költeni pluszban, mert ő kitalált valamit és megkell vennem a hozzávalókat. Mert amúgy együtt veszünk a hétre a párommal, ami nekünk szükséges.

Ezek mellett sokszor nekem kell befejezni az ő elkezdett munkáit, gondolok itt arra, hogy a kertet gondozni, zöldségeket gyomtalanitani, szedni. Persze nekem is javam, ha vannak otthon ilyesmik, de nem biztos, hogy amúgy vállalnám ezt, de igy meg muszáj erre is beosszam az időm. Persze minden nap hiv és ellenőrizget, hogy megcsináltam-e ezt- meg azt.

Arról nem is beszélve, hogy kizökkent a mindennapokból, hogy egy idegen( a párja) ott van, nem tudom a megszokott természetességgel végezni a dolgaim.

Tehát minden héten ez van, és már nagyon idegesit, stresszel, már akkor is tiszta ideg vagyok, ha itt vannak, ami látszik rajtam. Főként azért, mert mindenben talál hibát ("ezt miért nem raktam el, ennek nem itt a helye, miért nincs eltürve a ruhád") és kiabál, veszekedik velem, kb egy nyugodt percem nincs, mikor ők is itthon vannak.


Természetesen azon vagyunk a párommal, hogy minél előbb külön életünk legyen és ne ilyen, de jelenleg az albérlet nem opció, mert próbálunk gyüjteni illetve 3 hónapig nem lesz munkám sem, mert szeretném képezni magam. Remélem jövőtől kitalálunk valamit. Addig is ebben kell élnem. A kérdésem főként az, hogy normális, hogy ez engem ennyire idegesit és kikészit, vagy rossz vagyok(mert ezt már megkaptam)? 22n


2019. szept. 16. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Amennyiben neked stressz, hogy a saját anyád jön, el kell mosogatni, el kell pakolni, stb, stb.. akkor még nagyon gyerek vagy. Nem ismerlek, sem téged, sem a párod, viszont nem egyszerűbb mindent elrakni, elmosni, eltörölni, .. használat után?

Gyerek vagy mert nem vagy képes lerakni a számlát, hogy srácok beszéljük meg, mert én is pénzből élek.

Gyerek vagy mert nem vagy képes neki megmondani, hogy itt laksz, itt te laksz a pároddal, nektek jó a mosatlan, a ruha szétdobálva...

Szóval több lehetőséged van felnőni, anyád a jobbikat akarja, te döntesz.

2019. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Azért egy héten egyszer lehet rendet rakni.Vagy ha mindig elrakjátok a cuccaitokat,akkor ez nem lehet gond.
2019. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nyilván szoktam takarítani és rendet rakni, nem élek koszban, nem kell félreérteni! De vannak napok, pl 10 munkaóra után hazaesve, kaját kell csinálnom és egyszerűen nem marad energiám mosogatni vagy elpakolni az edényeket, s lefekszem,hogy másnap is normálisan tudjak működni. De biztosan nálatok mindig, főzés után is pikk-pakk rend és csillogás van, sajnos én nem tudom ezt minden nap. Mire jönnek mindig igyekszem eleget tenni neki, de konkrétan abba is beleköt,hogy miért vannak a borogatóban a tiszta edények ...

2019. szept. 16. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is utálnám és túlzásnak is érezném, de megtudnám vele beszélni rendesen. Persze nem ismerem az anyukád, de az enyémmel lehet kommunikálni.
2019. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

Egy szóval nem mondtam, vagy igazából nem állt szándékomban azt mondani, hogy koszosak vagytok, lehet én viszem túlzásba, de elég minimál stílusban élek, semmi nincs elől sosem, vagy ha igen akkor megvan a helye (könyv amit éppen olvasok, szépen lerakva, nem odadobva), 6os étkező szettünk van, 2 lábos, 2 serpenyő, amint nem használom mosom és törlöm el.

Mosdokagylót használat után szárazra törlöm (kéztörlésre kicsi turolkozot használok, 20x20cm, azzal törlöm el, megy is a szennyesbe).

Wc, minden pisilés után eltorlom 2kocka wcpapírral.

Vállfán szárított a ruháim, semmit nem hajtogatok.

Ilyen apróságok miatt marad rend a rend, amíg nem volt saját kecóm, leszrtam, de amint lett rájöttem, hogy így könnyebb, szebb, élhetőbb. Imádom a kecóm, imádom mikor jönnek és irigykednek a rendre, a tisztaságra, a rendszerre.

Leszoktam a dohányzásról, mert imádom a kecóm. :D

Sok sikert

2019. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1 nap anyádra és párjára fordított idő,figyelem,türelem,nem tűnik soknak.A ruhákat seperc alatt el tudod tenni,a mosogatásról pedig biztos hallottad már"ma örömmel,holnap körömmel". A lényeg ha mindent a maga idejében elvégzel,nem tűnik kénszernek.Szóval csak ne vedd kötelezőnek ezeket,csak néhány embernek ez hozzátartozik a napi rutinhoz.Falun élő tesóimnak ez szinte természetes.Gyerekek,kert,mosás,főzés, takarítás...ez tényleg a mindennapi rutin része.a kertről nem is beszélve :D .És nem,nem vagy rossz,csak más az értékrended,mást tartasz fontosnak,máshogy élsz.Amúgy a pasid is nyugodtan kiveheti a részét a kerti munkákból,a konyhában is besegíthet. Szerintem ez alapvető...
2019. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megnézném ki mosogat, pakol, vásárol és készül örömmel, ha utána is csak a veszekedést kapja. Megértem, hogy így nem várod szívesen. Ha jó hangulatban telne az a másfél nap, biztosan semmi miatt nem panaszkodnál. Egyáltalán miért mennek oda minden héten? Ellenőrizgetni titeket, vagy csak nyomatékosítani, hogy abban a házban ő az úr? A volt férje szülőházába odaviszi az új párját, ex anyós szeme láttára? Azért, hogy veszekedhessen veled? Néha nem értek néhány nőt, pedig én is az vagyok.
2019. szept. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ is!

Jobban belegondolva ott lesz az igazság, hogy nem telik jól a vele töltött idő és ezért érzem ennyire rossznak. Állandóan valami kicsi apró hibát keres amit aztán az orrom alá dörgöl, sokkal több a rossz pillanata mint a jó és házsártos. Arról nem is beszélve, hogy a ferfival is veszekednek, állandóan feszült a hangulat amíg itt vannak. Ilyenkor legszivesebben otthon se lennék, néha volt hogy elmentünk a páromékhoz, ezután persze ment a sértődés, hogy rossz vagyok, direkt megyek el, nem is ülök vele.

Szeretek kertészkedni, gyönyörű paradicsomjaim lettek az idén, s azokat is kellett gondoznom amiket anyum tálalt ki, s amúgy én nem foglalkoznék velük. Nem tudom, kellett-e már rendszeresen kényszerből csinalnotok dolgokat, de amit nem azért teszek, mert én úgy akarom ,az kényszer és rossz érzéssel tölt el, allandoan megkell felelnem neki.Igazából nem erzem a sajátomnak azt a házat, nem dekorálhatom vagy rendezhetem be kedvemre, mert mindennek ott a helye ahol ő akarja.

Párom is segít, amikor tehetjük együtt főzünk, segít takarítani is, hetente egyszer tartunk nagytakarítást együtt, de ő is általában reggel megy és este jön, sok időnket elveszi a munka, mert most nagyon a gyűjtésre álltunk.

Ti tényleg örülnétek ha hetente másfél napra beállítana a szülőtök/anyósotok a párjával és kizökkentene a rutinotokból ?

2019. szept. 17. 16:04
 9/9 A kérdező kommentje:
Miért jönnek: mezőgazdaságban dolgozik a párja, ide a szomszédos városba hozza az áruját hetente egyszer. Télen több napot is maradnak, mert akkor nincs annyi munka. Ilyenkor anyum rendezi tovább a nagy kertjét és persze a mezei munkát mert azt se hagyta le, egyedül ezeket munka mellett mind nem tudnám, de nem is vállaltam volna. Ezek mellett nagyiméknak is segítenem kell, öregek és még mindig sok állatot tartanak, nekik se fordithatok hátat. Sokszor úgy érzem több fele kell szakadnom, mindenhol helyt állnom, ezért is szorul második helyre az otthoni csillogás villogás.
2019. szept. 17. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!