Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért látja így a...

Anyukám miért látja így a helyzetet?

Figyelt kérdés
Sokszor összekapunk anyukámmal valami apróságon. Legfőképpen azon, hogy nem jöhetnek át a barátnőim, vagy ha átjöhetnek akkor nagyon feszülten viselkedik. Tisztaságmániás, és ha szóvá teszem ezt neki akkor rögtön letagadja. Én úgy látom, hogy nem tudja magát hibásnak látni. Most azon kaptunk össze, hogy ölelgetni akar meg szeretgeti, de nekem valahogy nem megy. Kényelmetlenül érzem magam, meg valahogy nem engedem neki. Ezért megsértődött és rögtön azzal jött, hogy itt fog hagyni a szobában és, hogy legek egyedül meg nejm fog velem törődni. Szerintem nem kell egy anyának tökéletesnek lenni, de törekedjen rá! Tudom, hogy sok a munka stb. de ez már sok.

2019. júl. 22. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Elmondod neki,hogy mi a gondod vele,aztán hozzáteszed,hogy ezek miatt nem akarod,hogy "dögönyözzön".


Miért látja így? Mert bizonyos szinten mentálisan beteg.

2019. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért látja így mert ő nem lehet hibás, ezért is csinálja azt amit. Én valamit nem szeretnék és rögtön ellenem fordul.
2019. júl. 22. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Beteg és magányos. Ugye nem él veletek apukád? Nem a te dolgod, hogy meggyógyítsd, felnőtt ember, magának kéne pszichológushoz fordulnia. Te a saját érdekedben minél inkább távolodj el tőle, ha veszekszik, egyik füleden be, a másikon ki, meg se halld, akkor nem lesz értelme a cirkuszának. Azt a szeretetmennyiséget, amire neki szüksége van, te nem tudod neki megadni (a hiány miatt ilyen elviselhetetlen természetű), viszont ha te magadra veszed az ő sérelmeit, téged is magával ránt. Te már a saját életedet építsd, és ha olyanra kényszerít, amit te nem akarsz, akkor mondj neki határozottan ellent, például juszt is hívd át a barátnőidet, nem fogja őket kidobni, maximum utólag veszekszik (az se biztos), de előbb-utóbb rá fog jönni, hogy ezzel a viselkedéssel még téged is elveszít. Lehet egy lelkibeteg anyát is nevelni, az, hogy neki fáj, az legyen az ő baja. Te nem vagy érte felelős, önmagadért vagy.
2019. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Apukám velünk él és anyukámmal jó kapvsolatot ápolnak. Apukáb állandóan sérteget, kritizál és kinevet.
2019. júl. 22. 22:32
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
De peched van a szüleiddel! Valószínűleg mégsincsenek annyira jóban, egy boldog ember ugyanis nem abban leli a kedvét, hogy másokat - pláne a saját gyerekét - szapul. Egy boldog ember boldog családi életet él.
2019. júl. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!