Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Nekem vagy anyának? 20/f

Figyelt kérdés

Otthon élek, nincs pénzem elköltözni vagy ilyesmi.

Dolgozok, de alig kapom meg a minimálbért, szóval spórolni is nehéz.


Messzebb dolgozom szóval autóval járok, van egy 19 éves autóm ami megzabálja a fejem (kb 60 ezret tankolok el havonta).


Próbálok spórolni, de ilyen fizuval nehéz. Kirándulni nincs pénzem, de azért mindig költök mert szórakozni azért kell....



Anyám legnagyobb problémája, hogy 17 éves a szobabútorom, szerinte az már vacak meg régi, cseréljem le. Szerintem meg semmi baja, mindenem elfér benne.


Próbálok már össze kaparni pénzt egy újabb autóra, ami netán nem fogyasztaná el a világot, talán tavaszig össze is szedtem volna annyi pénzt hogy vegyek újabbat.


Most ő talalgat, hogy kinézett már valami új bútort nekem, rendeljem meg, az öreget már ki kell dobni... Ha meg lerázom hogy nem kell mert rohadtul nincs rá pénzem és másra spórolok akkor napokig duzzog, aztán pár nap után megint kezdi amíg megint nem küldöm el a pitsába. És ez hónapok óta így megy.... Nem fogja fel hogy nem akarok erre költeni...


Szerintetek ilyenkor mi van? Komolyan le kéne szrnom amire spórolok és valami értelme is lenne, és vennem egy bútort ágyat asztalt meg mindent a szobámba mert anyám szerint a mostani már öreg?



2019. szept. 25. 21:11
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
95%
Ha úgy gondolod hogy van még olyan állapotban a bútor, hogy kihúzza addig amíg elköltözöl, akkor szerintem szrd le amit mond. Így hamarabb ki tudsz költözni + nem kell egyik helyről a másikra hurcolászni annyi mindent. Gondoltál már arra hogy a munkahelyed közelébe költöznél? Akkor a kocsi kérdés is könnyebb lenne.
2019. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Legyen már annyi tököd, hogy leállítod, hogy ne ossza be a pénzed, ha bútort akar, fizesse ő ki.
2019. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Meséld el anyádnak, hogy az autó 2 évvel idősebb, mint a bútor, elsőbbséget élvez.

Az én bútorom 53 éves, eszemben sincs lecserélni, jobb, mint a mostaniak.

2019. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Savlekotő ***** válasza:
85%
Tessék megmondani h autóra gyűjtesz.. 20 v nem 12 h anyu megmondja mit vegyél v cserélj le, ha nem tetszik vegye meg a bútort a saját pénzén,én költöznék,mi lesz h a barátnőd nem fog tetszeni és őt kéne szerinte lecserélni időbe kell helyre tenni az ilyen embereket
2019. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Mondd meg neki kerek-perec, hogy ha ŐT zavarja, hogy öreg a bútor, akkor Ő adjon másikra pénzt.

Azt, hogy meg akarja szabni, hogy te mire költsd a saját fizetésedet, ezt sose hagyd neki!

2019. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked. De hogy tutibiztosan nem fizetnék havi 60 ezret csak benzinre, az is biztos. Ha új autót akarsz, akkor járj egy ideig úgy, mint mások, nem kocsival. Bútort meg végképp ne vegyél másikat. Mondd meg, hogy neked ez is tökéletesen megfelel, míg otthon laksz.
2019. szept. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Jav.: Nem újat akartam írni, hanem fiatalabbat és kevesebbet fogyasztót. Havi 60 ezer benzin, plusz a fenntartása baromi sok. Képzeld el, ha még bútort is vennél... Sose jutnál semerre.
2019. szept. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
60 ezer az nagyon sok. Mindenhová azzal jársz?
2019. szept. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Szegény anyud. :( Rezsibe egyáltalán adsz bele? Vagy kajába?
2019. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Autón kívül nincs más opció? Busz? Munkatárs mellé? Mit dolgozol? Nem tudod esetleg továbbképezni magad? Akkor több lenne a fizetésed, sajnos ha ilyen keveset keresel, ez csak úgy nem lesz több, tenni kell érte, vagy maszekolni? Tudom, még fiatal vagy, de később lesz barátnőd, majd feleséged, gyereked, ezekhez nem igazán lesz pénzed. Jó, most ez ne úgy értsd, hogy egy munkanélküli nőd legyen.

Amúgy dicséretes, hogy megkeresed magadnak azt, amit magadra költesz de sürgősen találj más megoldást, mert ez az autó...

2019. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!