Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok hozzá,...

Szülők, mit szólnátok hozzá, ha a gyereketek egy 5 évvel idősebb alkoholista párt választana magának?

Figyelt kérdés
A kor tegyük fel 25 és 30 év a nő javára, aki bár alkoholista, 3 éve nem iszik és teljesen megváltozott, felhagyott az előző életével.
2019. szept. 28. 22:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%

Múltban sokakat ismertem, akik azok voltak, de több mint 30 éve nem fogyasztanak alkoholt, segítő szakemberek például, akik alkoholistáknak segítenek. Ismerek más foglalkozásút is, aki szintén nem iszik több mint 25 éve.

Esélyt mindenki megérdemel.

2019. szept. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Aki letette és három éve nem iszik, az erős. Megérdemel egy esélyt.
2019. szept. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
72%

Aki visszaesik, azért esik vissza, mert rossz módszerekkel szoktatják le. A legmérgezőbb állítás például: aki alkoholista az az is marad, ha nem iszik, akkor is. Ez a mondat így önmagában méreg. Nem az esetleges valóságtartalma, hanem az üzenete miatt. Aki örökké úgy gondol magára, mint egy alkoholistára, aki épp nem iszik, az akkor sem gyógyul meg ha többé valóban nem iszik.


Én valaha nagyon erős dohányos voltam. Ma már senki nem tudná elképzelni rólam, és nem is fogok soha a cigihez nyúlni. Pedig nekem is mentsváram volt, pótszerem, segítségem. Ha abba is hagytam egy időre, a leghosszabb talán egy év volt, elég volt egy buli, ahol belementem abba, hogy "csak egy szál" és azonnal fél doboz lett belőle. Rá is úgy szoktam, hogy az egész családom cigizett, és 16 évesen nem egy szállal hanem fél dobozzal kezdtem. És imádtam! Nem volt rossz íze számomra.

Ebből jöttem ki, hogy ma már elmondhatom hogy nemdohányzó ember vagyok. A próbálkozásaim azért fulladtak kudarcba, mert azzal a mentalitással, hogy "abbahagytam" "leszoktam" nem zártam ki azt hogy vissza is szokhatok.

Elolvastam Alan Carr könyvét erről, és pár nap múlva örökre letettem a cigit. Onnantól kezdve úgy hivatkoztam magamra, mint "nemdohányzóra". Ha kérdezték: mi van, megint leszoktál? Mosolyogva mondtam: oh, nem, félre értesz, én nemdohányzó vagyok. És nem, nem csak a szavakon lovagoltam. Ha valaki rágyújtott mellettem, mindig elmondtam magamban gondolatban: Hála Istennek, nekem ezt már nem kell csinálnom! Ahelyett hogy arra gondoltam volna mint régen: de jó volna most egy szál, de nem gyújthatok rá...Most már tudom, hogy azért nem lesz soha "csak egy szál" mert nem akarom. Kit érdekel, hogy elég egy szál a visszaszokáshoz, ha nekem nem kell egy szál? H

Szóval a kulcs: légy antialkoholista. És ez nem azért nehezebb, mint a cigi, mert alapvetően vannak dohányos és nem dohányos emberek és nem kell velük kimenni cigizni a teraszra hanem mert alkoholt 18 felett mindenki iszik, sőt. Bizonyos helyzetekben lenéznek, ha nem iszol. Szilveszterkor: csak egy pezsgő! Szülinapkor: csak egy koccintás! Apósnál: csak egy feles! Stb. Szóval nem árt egy támogató háttér, én pl szeretek borozni, de ha a páromnak ezzel gondja lenne, akkor szívesen innék vele kölyökpezsgőt vagy alkohol mentes bort.


Tehát: te antialkoholista vagy, és soha többé nem leszel alkoholista. Azért nem iszol, mert nem akarsz és nem azért, mert nem lehet.

Ha tudsz angolul: Jason Vhale: Kick the drink easily.

2019. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
8%
Én akkor lennék nyugodt, ha az alkoholizmusa után nem teljesen alkoholmentes életet élne. Ugyanis az nem esik vissza szerintem aki tudja irányítani az alkoholhoz való viszonyát. Én például erősen dohányoztam. Évi szinten 2-3 alkalommal társaságban elszívok egy-két szálat és mégsem dohányzom. Én az alkohol esetében is látnám a gyógyulást.
2019. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
17%
Nem is egy olyan embert -pláne nőt- ismerek, aki végleg leszokott az italról, miután rendbe jött az élete. Azért emeltem ki a nőket, mert őket könnyebb "kezelni" odafigyeléssel,szeretettel,illetve nagyobb a lelki erejük talpra állni egy rossz élethelyzet után. És mondhatnak bármut a begyöpösödött birkák, aki 3 éve nem iszik az már rég nem alkoholista. Egy alkoholista 1-2 napnál többet nem bír ki ital nélkül.
2019. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
17%
te "begyöpösödött birka" , Gyógyult alkoholista nincs. Akkor sem ha soha életében nem fog többet inni, ugyanis nagyon könnyen újra piálni kezdenek. Tehát nem gyógyultak.
2019. szept. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 qkker1 ***** válasza:
100%

"Aki letette és három éve nem iszik, az erős. Megérdemel egy esélyt."


Apósom tizenegy év teljes absztinencia /még a vörösboros pacalt sem ette meg/ után esett vissza.

2019. szept. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Amit írtok a visszaesésekről, az mind pont abból a nézőpontból ered, hogy az illető el is hiszi, hogy ő most már örökre alkoholista. Így nem lehet kigyógyulni.
2019. szept. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Nyilvánvaló hogy még egy alkoholista is jobb mint te
2019. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
0%
Adj neki egy esélyt, ne így tekints rá, inkább mint egy erős emberre aki legyőzte a világ egyik legnagyobb függőségét. Én több mint 10 évig dohányoztam, évekig füveztem, gyakran ittam is. Le tudtam szokni mindenről, mellesleg két dobozos voltam már a vége fele, 5-10 percenként gyújtottam. Az meg hülyeség hogy aki leszokott utána is alkoholista marad, tény hogy nem kell kínálgatni meg kísérteni de biztos megbírja állni ennyi idő után már. Ha mégis visszaesne akkor meg pláne támogatni kell szerintem hogy ne csinálja. Olyan elidegenülten néznek egymásra emberek ma.. Rossz nézni. Különben mint minden betegségnél a függőségnek is az okát célszerű megszüntetni, legyen az stressz vagy bármi. Mert az maga a betegség a függőnek, a szesz meg a "gyógyszer", ha az utóbbit vonod meg valószínű növeled a kiváltó okot.. Ezért nem gyógyul ki sok ember, rosszul kezelik a helyzetüket.
2019. okt. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!