Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy egyszer...

Hogy mondjam meg, hogy egyszerűen csalódás nekem az egyetem?

Figyelt kérdés
Nagy tervekkel költöztem el, itt végeztek anno a szüleim is. Általános iskolában, középiskolában mindig a társaság közepe voltam, az emberek figyeltek rám, igazából népszerű lánynak mondanám magam (és ez nem felvágás). De itt el vagyok veszve... Van egy csoporttársam, ő egész középiskolában valahol a lecsúszott és az alkesz között volt, itt meg ő a minden, aki mindenkivel jóban van, aki házibulikat tart, stb. Én meg hazajövök, és délutántól hajnalig a Netflixen lógok, ha éppen a régi, gimis barátnőim nem érnek rá... Emiatt órákra sem szeretek bejárni, mert konkrétan odaérek 50-re, és 10 percen keresztül telefonozok, míg körülöttem mindenki beszélget... Olyan vagyok, mint valami antiszociális lúzer. A barátom szerint igenis mutassam meg, hogy én is jól tudom magam érezni, rendezzek egy bulit, vagy hívjam el őket inni valamikor, de amíg ez gimiben biztos siker volt, itt félek, hogy senki nem jönne el, vagy leépítenének. Anyáék meg folyton érdeklődnek, és nem akarom őket megbántani azzal, hogy utálok itt...
2019. okt. 2. 17:44
1 2
 1/17 anonim válasza:
30%

Mit vártál?


Elmondom, ha végzel, és lesz fix melód, meg 1-2 puja, na akkor lesz csak sivárság az életed.


Tényleg!

2019. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Talán eltévesztetted a helyszínt. Az egyetem nem a társaságért van, hanem a tanulásért.
2019. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Persze, de ettől függetlenül az ember jól is érezheti magát, nem?! Igen, biztos az ilyen olyan egyetemi nyitóbulik, felezőestek, táborok is a tanulás miatt vannak, nem a bulik, szórakozás kedvéért. Ne legyünk ennyire álszentek, könyörgöm.


Meg mindenki, aki idősebb, és már esetleg végzett is, azt mondogatták, hogy ezek lesznek az életem legjobb évei, használjam ki, mennyire jó lesz, stb. Hát semmi ilyet nem érzek... Mármint jó persze, szabadabb vagyok, elköltöztem otthonról, de úgy ezt az egyetem feelinget nem érzem annyira. Ráadásul ha próbálok beszélgetni, vagy jófej lenni, akkor is "leugatnak". Legutóbb ott álltam egy társasággal, 6-an voltunk, szóval még nem is sokan. És mondta az egyikőjük, hogy menjünk el valahová enni, meg ihatnánk is valamit, és mondtam, hogy az utca végén van az egyik közeli ismerősünk étterme, és szerintem tudnék szerezni egy asztalt magunknak, meg talán pár ajándék üveg bort is. Erre az egyik csaj megszólalt, hogy hát ha jó drágán akarok sz..rt enni, menjek oda, de ő biztos be nem teszi oda a lábát.

2019. okt. 2. 17:59
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát igen. Az egyetmisták többsége nem engedhet meg magának étteremben kajálásokat csak úgy. A házibulikba amiket a csoporttársad rendez nem szoktak meghívni? Ott mit csinálsz vagy az egyetemi bulikban, hogy nem megy az ismerkedés? Gondolom elsős vagy. Pár hónapba azért beletelik, hogy barátokat szerezz. Járj el egyéb programokra is, ne csak bulikba. Vagy lépj be szakkolikba, Aisecesekhez vagy egyéb ilyenekbe.
2019. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen, most kezdtem.

Hát az a baj, hogy miután így a hétköznapokban ilyen "sikertelen" vagyok, így nem annyira szoktam menni a szakom bulijaiba, mert most egyedül nem megyek, azt meg nem szeretném, hogy a többi, külsős barátnőm megtudja, hogy itt mennyire a létra alján vagyok. Ezért velük külön bulizom, pl a Story-ban, vagy a BoB-ban, stb.


Arra én is gondoltam, hogy belépek valamilyen klubba, vagy ilyen szakmai helyre, de félek, hogy csak rosszul venné ki magát, mert elsőéves vagyok, annyira nagy rálátásom még nincs a dolgokra...

2019. okt. 2. 18:20
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
És ahelyett, hogy a telefonod nyomkodod próbáltál már beszélgetni a többiekkel vág csak sajnáltatod magad?
2019. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Egy kicsit lehetnél türelmesebb. Pl. ha egy társaságban valaki nem fogadja el a javaslatodat, hogy hová menjetek, nem feltétlenül kell sértődötten visszavonulni, meg lehet kérdezni, hogy ő mit javasolna.

Esetleg ne telefonozz órák előtt, hanem nézz körül. Hátha mások is vannak, akik egyedül üldögélnek, és próbálj velük beszélgetést kezdeményezni.

Vagy tanulj, és az első jól sikerült ZH-k után valószínűleg lesz néhány ember, aki szívesen összeül veled felkészülni a következőkre. Az együtt tanulásból is kialakulhat barátság.

Egyébként meg, ha azért mentél erre az a egyetemre, mert a választott szakmádra itt lehet felkészülni, akkor ha találsz barátokat, ha nem, örülj, hogy bekerültél, és csináld a dolgod. Barátokat meg keress ott, ahol vannak. Ápold a régi kapcsolataidat, iratkozz be sportkörbe, könyvtárba, túraszakosztályba, járj gyülekezetbe, csak ne sajnáld magad, mert az tényleg sehova se vezet. És talán ne a "menjünk el inni" legyen a fő programod.

A szüleidnek meg mondd meg nyugodtan, hogy a társaságot nem nagyon élvezed, nem talaláltál még barátokra. Nem fognak a kardjukba dőlni, amennyiben normálisan tanulsz, és éled az életed.

2019. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Isten hozott a való életben! A munkahelyen majd a munkatársaid 90%-ával úgyis rühellni fogjátok egymást. Legalább most az egyetemen van időd megszokni, hogy milyen úgy egész nap egy társaságban lenni, hogy legszívesebben bombát dobnál közéjük. :D
2019. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
nem tudom hány elsős van az egyetemen (más szakokból is lehet ám barátkozni) de azért annak elég kicsi az esélye,hogy ne legyen 4-5 olyan ember akivel össze tudnál haverkodni. Az ilyen leugatós embereket meg vagy küldd el a ...-ba vagy építsd le a francba. Egy évfolyam saját szakon is gondolom van vagy 40-50 ember (vagy több). ha csak 10% szimpatizál veled akkor is 4-5 fő. Azoknak is vannak barátaik akikkel már lesz közös pont és lehet itt könnyen baráti hálót építeni. De haverkodhatsz a feletted lévőkkel is. Az órákra meg ha tetszik ha nem tényleg azért kell járni,hogy ne b@sszanak ki meg ne legyél hülye a vizsgákra. Kifejezetten tajpán dolog ott beszélgetni meg mobilozgatni.
2019. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Túl korán vártad a népszerűséget. Gondolj bele, ide rengeteg felől ezer ember érkezett és nulláról indul mindenki. Akkor fognak kedvelni, ide-oda hívni, szórakoztatni, ha te is teszel érte. Ehhez nem kell belépni klubokba, hanem hasonló kaliberű évfolyamtársakat kell keresni és beszélgetni. A 3. vagy a 6. érdeklődni fog irántad és egyszer odahív ,hogy ebédelj vele az előadó teremben. Onnantól sima ügy ,de nem 2 nap alatt történik, hanem inkább 2 hónap. A félév végére sok haver lesz, de légy türelmes.
2019. okt. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!