Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy egyszer...

Hogy mondjam meg, hogy egyszerűen csalódás nekem az egyetem?

Figyelt kérdés
Nagy tervekkel költöztem el, itt végeztek anno a szüleim is. Általános iskolában, középiskolában mindig a társaság közepe voltam, az emberek figyeltek rám, igazából népszerű lánynak mondanám magam (és ez nem felvágás). De itt el vagyok veszve... Van egy csoporttársam, ő egész középiskolában valahol a lecsúszott és az alkesz között volt, itt meg ő a minden, aki mindenkivel jóban van, aki házibulikat tart, stb. Én meg hazajövök, és délutántól hajnalig a Netflixen lógok, ha éppen a régi, gimis barátnőim nem érnek rá... Emiatt órákra sem szeretek bejárni, mert konkrétan odaérek 50-re, és 10 percen keresztül telefonozok, míg körülöttem mindenki beszélget... Olyan vagyok, mint valami antiszociális lúzer. A barátom szerint igenis mutassam meg, hogy én is jól tudom magam érezni, rendezzek egy bulit, vagy hívjam el őket inni valamikor, de amíg ez gimiben biztos siker volt, itt félek, hogy senki nem jönne el, vagy leépítenének. Anyáék meg folyton érdeklődnek, és nem akarom őket megbántani azzal, hogy utálok itt...
2019. okt. 2. 17:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

vicces, hogy október eleleje van és te már azért sírsz elsőben, hogy szar az egyetem - már két vagy három hetet is jártál? nevetséges.


Szedd már össze magadat és légy türelmes, légy aktív.


Telefonozás és netflixezés kb a legrosszabb, amit tehetsz, kizárod magad a tanulásból is és a társaságból is.


Ennyi kitartásod nincsen?

2019. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Hello, ez már nem a gimnázium.

Én otthagytam az előző szakomat, idén kezdtem egy újat. Az előző szakon belecsöppentem egy szuper társaságba, imádtam őket tényleg, a mai napig összejárunk, ott mindenkivel jóban voltam nagyjából.

Most ezen az új szakon viszont nekem sem mennek teljesen egyszerűen a dolgok, van 1-2 lány, akivel úgy egész jóba vagyok, de iskolán kívül velük sem, csak egymáshoz ülünk előadáson, de így is sok előadás van, amin egyedül vagyok.

Az első szakomon lévő barátnőim is eléggé szétszéledtek mindenki elment másfelé, és közösen arra jutottunk, hogy basszus, ez már tényleg nem a gimi. Nem gáz, ha épp nincs aki mellett ülj az előadáson, vagy nem kísérgetnek wc-re. Neked is vannak a sulin kívül barátaid, nekem is vannak, így arra jutottam, hogy nem zavar.

Igyekezz minden órán ott lenni, jó eredményeket elérni, ez a legfontosabb. Hozzám is jöttek már úgy oda, hogy magyarázzak el ezt-azt, mert látták, hogy én értem.

Hidd el, az egyetemen ez nem gáz, sőt, elég ritka, hogy itt alakulnak ki életreszóló barátságok. Leginkább csak örülnek, ha oda tudnak ülni valaki mellé az előadáson, aztán mindenki megy a dolgára.

2019. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

De most tényleg azon duzzogsz, hogy nem ajnároznak körbe vadidegenek azon nyomban és nem te vagy a királylány? És akkor lenézed azt a csoporttársat, aki meg képes kapcsolódni, ismerkedni? Te magad írtad, hogy "házibulikat TART", tehát tesz azért, hogy társaságot alakítson ki. Püfölheted itt a billentyűzetet sértődötten, de attól még nem lesz világosabb, hogy miért nem mész el azokra a házibulikra? Miért nem beszélgetsz te is? Tényleg azt várod, hogy az emberek csak úgy eléd járuljanak, hogy imádhassanak?

Szóval már ne is haragudj, de ha ez a goromba durcásság süt rólad az egyetemen is, nem csodálom, hogy az embereknek nincs kedve veled semmit csinálni. Nőj fel.

A szüleidnek meg mondd meg egyszerűen, hogy képtelen vagy emberekhez kapcsolódni, és kérj tőlük tanácsot. Hátha tudnak segíteni.

2019. okt. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártam, az első gimnáziumban.

Előtte én voltam az iskola kis matek tudósa, aztán a matek szakos osztályban hirtelen kiderült, hogy nem esik hasra tőlem senki.

Ne duzzogj, tanulj meg egynek leni a sok közül. Ha majd úgy alakul itt is lehetsz JÓFEJ, de ne arra koncentrálj, csak legyél a közösségben.

(60F)

2019. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tavaly mikor bekerültem egyetemre én is így éreztem, mint most te. Nagyon rossz volt, hogy nincs egy állandó társaság (osztály), volt hogy én is nagyon egyedül éreztem magam annak ellenére, hogy azért minden óráról ismertem legalább egy embert, de éreztem, hogy nem ők lesznek a legjobb barátaim. Idén már egy fokkal jobb, sokkal több ismerősöm van, akikkel jobban érzem magam. Úgyhogy azt tudom tanácsolni, hogy vagy szervezz egy bulit vagy lassabban de ugyanúgy gyűjtögess ismerősöket, barátokat és szépen kialakul. Az a lényeg, hogy próbálj mindig pozitív maradni! :)
2019. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Édesanyám ezt úgy mondaná, hogy "életkezdési válságod" van. És milyen igaz! Egyébként ha amúgy érdekel, amit tanulsz, különösebb bajok nélkül megy a tanulás, akkor ne add fel!


Gimnáziumban sohasem voltam a társaság közepe, sőt, többnyire utáltak, de mégis megtaláltam a társaságomat... :) Ezek is olyan emberek, akik komolyan gondolják és szeretnének lediplomázni. És őszintén: nem tudom, hogy haverkodtunk össze. Az első sorok egyikére ültem, ahol találtam egy-két normális srácot és onnantól már mentek aa dolgok.


"Zsák megtalálja a foltját" :)

2019. okt. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem kéne inkább telefonozás helyett beszélgetni, ismerkedni? :D Legalább most rájössz milyen az amikor nem a társaság közepe vagy, és hogy az milyen rossz...
2019. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!