Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti szüleitek is ezt csinálják?

A ti szüleitek is ezt csinálják?

Figyelt kérdés

Amikor a helyemben mondanak valamit, na azzal ki tudnak kergetni a világból.

Pl.: az anya csomagolni készül valamit és valaki megkérdezi hogy segítsen-e neki. Erre mi a válasza?: Nem köszi, majd X (én) segít.

Na és itt most nem a segítséggel van a gond, hanem azzal hogy csak úgy kijelenti és nem megkérdezi hogy segítek-e.

Vagy mama mondja hogy kéne a boltból sütihez valami hozzávaló amit elfelejtett ezért külön vissza kell menjen a városba (vidéken lakik). Erre szüleim: X (én) úgyis megy holnap, majd hoz neked.

És itt is ... amúgy is mondtam volna hogy én hozhatok, de neeeem nekik meg kell szólalni hogy majd én elintézek mindent.. (amit amúgy is felajánlottam volna neki )

Ez engem nagyon zavar, de főleg amióta látom hogy a barátom szülei (ő 2 évvel idősebb tőlem) őt mindig MEGKÉRDEZIK előbb hogy segít-e vagy el tud menni ide vagy oda stb. , szóval felnőttként kezelik, én meg mint egy kisgyerek..

Veletek is ezt csinálják?? Főleg a huszonévesek véleménye érdekelne, de megírhatja más is akivel ez van vagy már leszoktak róla. ÉS ha leszoktak róla akkor hogy mikor és hogyan.

21/L



2019. okt. 9. 11:16
1 2
 11/11 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


És másoknak, akik hasonló cipőben járnak!

Téged NEM vesznek komolyan. Magyarul... akit a megkérdezése nélkül csicskáztatnak, azt szolgának nézik és úgy is bánnak vele.


Na most... ha Te ezt hagyod, ha te MINDIG minden körülmény között szolgalelkülettel megoldod mindenki problémáját (legyen az csak pici apró vásárlás is), akkor ezt megszokják (akikkel élsz) és ezt fogják csinálni veled.

Hogy miért?

Megmondtam. Mert nem vesznek komolyan Téged. Vagyis nem vesznek annyira emberszámba (felnőttként), hogy előbb megkérdeznék: - Megtennéd-e ezt, vagy azt... X. Y.-nak?


Ez egy rossz szokás csak. Családon belüli, vagy munkahelyi... mindegy.

És csak azzal lehet ezt megtenni, AKI HAGYJA EZT.


Te magad mondtad, hogy: - ÚGYIS megcsinálnám... - ("amúgy is mondtam volna hogy én hozhatok")

Na EZÉRT! S annyira megszokták már, hogy Terád mindig lehet számítani... hogy ez ma már természetes.

Én is voltam hasonló helyzetben anno... s nem is értettem, hogy miért.

Mert ilyen az ember. Még ha a rokonairól is van szó.


A JÓT, a KELLEMEST hamar megszokja... és aztán ÉL VELE. Később meg visszaél vele. De csak akkor, ha TE hagyod! És még később úgy tünteti fel, hogy az Ő érdeme, ha Te segítesz X.Y.-nak ebben, meg abban...


Erre találták ki a mondást: - "Idegen tollával ékeskedik!" - Legyen az bármely közeli rokonod, ismerősöd.

A Te segítő-készségeddel, jóindulatoddal rukkolnak elő az ilyen helyzetekben... mert... majd Te megoldod!


Nem Ő oldja meg, hanem Te. Érted? --> Te vagy az idegen toll, amivel/akivel ékeskednek Más előtt!

És ez téged azt mondod zavar! Meg tudom érteni. Hát NE HAGYD, hogy ez legyen!


Állj a sarkadra! És mondjál időnként NEM-et !!! Akkor majd leszoknak rólad. Szemedre fogják ugyan hányni... hogy de Te ezeket eddig mindig megoldottad, s különben is... Te ráérsz!... meg fiatal vagy, élet-erős, meg stb...

Majd megtanulják, hogy KÉRNI KELL tőled is, mint bárkitől... amikor szívességet KÉRÜNK. Mert ez AZ. Nem pedig felajánlani a Te szabadidődet és segítőkészségedet... csak úgy, mert azzal milyen jó előhozakodni:

- "X (én) úgyis megy holnap, majd hoz neked." - Hát NEM. Te nem egy robot vagy, aki akkor megy, amikor éppen ráér, vagy amikor parancsba adják! Hanem vegyenek komolyan. Emberszámba. Érted?


Az ERŐ legyen Veled!

2019. okt. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!