Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan dolgozzam...

Szülőként hogyan dolgozzam fel, hogy a gyermekeim kicsapongó életet élnek?

Figyelt kérdés

A volt feleségemmel minden erőnkkel azon voltunk, hogy szeretteljes nevelésben részesítsük őket,de mégis rossz utakon járnak. A most 29 éves lányunk, bár jó szakmája és felfelé ívelő karrierje van, a magánélete csak a szórakozásból és az élvhajhászatból àll. Van egy 4 éves kislánya,aki csak 8 hónapos koráig nevelt, azóta az anyja, a volt feleségem neveli . A lányom szinte semmit nem foglalkozik vele,pedig a kicsi annyira oda van érte. De őt jobban érdekli a szórakozás, a barátnőzés és a férfiak minden mennyiségben. Pl.tavaly több hónapig nem volt itthon,külföldön dolgozott. Mi azzal nyugtattuk a kislányát, hogy karácsonyra hazajön és itt lesz vele egészen januárig az anyukája. Szegény kislány alig várta a karácsonyt,rengeteg sírt, aztán szenteste előtt vagy 3 nappal telefonált a lányom, hogy összejött valakivel és együtt mennel wellness-ezni karácsonykor,nem jött haza. És még sok-sok ilyen szégyenletes példát tudnék mondani sajnos.Nagyon szeretem a lányom,de mégis haragszom rá, mert eldobta a gyermekét. Van egy másik,nem vérszerinti lányom is, akit én neveltem fel 2 éves korom óta. Ő most 36 éves. Nem olyan kicsapongó mint a húga, de ő sem piskóta. Régebben több gond volt vele, mostanra megállapodott, férjhez ment,van egy gyereke és legalább törődik vele,szereti. Viszont nála is előfordulnak görbe esték, italozások, partidrogok. Az italozáshoz nem is kell neki feltétlen görbe este.


Nem csak panaszkodni akarok, félreértés ne essék. Csak magamban néha nehéz feldolgozni hogy ilyen dolgokkal szembesülök.


58/F



2019. okt. 10. 14:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
23%
Semmit sem kell feldolgozni ezen. Csak nézz a tükörbe és gondolkodj el azon, hogy mit tettél velük és mit az asszony.
2019. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%

Én viszont szülőként nagyon meg tudom érteni a kérdezőt és bizony sokszor van úgy, hogy az ember hiába akar és tesz jót, de a gyerek közösségbe kerül és ott átformálódik, jönnek a barátok, barátnők, fiúk, rossz társaság stb.


Szerintem ezen már sopánkodni kár, a kislányt nem kell többé hitegetni, hanem majd szépen felneveli a nagyanyja szeretetben és nem fogja ráerőltetni egy olyan anyára, aki nyilvánvalóan nem alkalmas az anyai feladatok ellátására.


Az ilyesmit nem lehet kierőszakolni.


Azt hiszem, hogy nem szabad lett volna megengedni, hogy az anya kimenjen külföldre, egyáltalán itt hagyja a gyerekét, mert ezzel borítékolható, hogy nem akar vele élni és csak meg akart szabadulni a "tehertől".


Érthető a kérdező fájdalma, de felnőtt embereket már nem lehet megváltoztatni, így marad a belenyugvás és az a cél, hogy az unokák a lehető legtöbb szeretetben nevelkedjenek fel.


Egyébként úgy vélem, hogy valamiféle szeretethiány, pótszer miatt kell ez a kicsapongó élet és a jó szakma, karrier még nem jelenti azt, hogy az illető boldog is.


A megfelelő társ megtalálása és annak jó hatása sokat segítene, sokat tud adni egy embernek.

2019. okt. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
62%
A kislány anyja majd kb.50 évesen fog felébredni, amikor már kiélt nõ lesz, és lehet,hogy a "kutyának "sem kell.Na majd akkor fog a kislánya felé fordulni.Sajnállak benneteket mint szülõk.
2019. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, és mit csináltak a lányok mondjuk 14-24 éves koruk közt??? A 29 éves lány akarta a gyereket, vagy rádumálták? A gyerek apja?
2019. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nem volt velük semmi baj, szépen tanultak, szót fogadtak. Nem csavarogtak, kérés nélkül is besegítettek a házimunkába.Most is szeretnek és tisztelnek minket,tisztességesen dolgoznak, mindkettejüknek diploma van, lakásuk,autójuk van, ezzel nincs baj.


Nem tervezte, de elvileg akarta. Az apjával hamar szétmentek, nem nagyon látogatja a kicsit.


A kissebbik lányom alapvetően úgy látom nem akar egy férfi mellett megmaradni hosszú távon,folyton váltogatja őket. Mással nem is nagyon foglalkozik szabadidejében.


A nagyobbik jobban szereti az állandóságot, neki kicsit hosszabb kapcsolatai szoktak lenni,(bár hallottam olyat, hogy egy időben nőkkel is lefeküdt, nem tudom igaz-e). De most már 5 éve van a férjével, van közös gyerekük, házuk, jó apa és jó férj a vejem. De a lányom mégsem erre koncentrál, a szabadideje nagy részét neki is a szórakozás teszi ki. Nincs komoly gondja az alkohollal és a drogokkal(még?), de gyakran megenged magának ilyesmit, amit kisgyermekes anyukaként hanyagolnia kellene.


Egymás között pedig folyton a szexről beszélgetnek,illetve én mindig arról hallom őket beszélni.

2019. okt. 10. 20:35
 16/26 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem itt valami elcsúszott a nevelésen,mert általában a szigorúan nevelt lányokból lesz kicsapongó 20on éves. Mi a testvéreimmel 16-20 éves korunk között kibuliztuk/kipasiztuk magunkat és most 20on évesen egyikőnk sem igényli a bulizást/pasizást. A másik lehetőség még a középiskolás/egyetemi komoly és egyetlen kapcsolat, ami után igénylik a pasizást a nők, mert 'nem élték ki magukat'. Egyébként a drogról még annyit,hogy én nem venném félvállról, egy egészséges felnőtt embernek, akinek nincs lelki problémája eszébe sem jut drogozni,még bulikban sem.
2019. okt. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
27%

Nekik látszólag nincs semmi bajuk, ami elől "menekültek" volna ehhez az életmódhoz, és nem is akkora a baj, mert önpusztító életet nem igazán élnek. Nem szegénységben élnek, nem lusták/munkakerülők, nem verik csak kicsapongásra a keresetüket,nincs dolguk a rendőrséggel, nem motiváció nélkül tengődnek. Úgy jön le, hogy ők igazából csak élvezik az életet. Persze ennek a hogyanja mindenkinél mást jelent és mindenki követel el hibákat.


A kissebbik lánnyal igazából az az egyetlen baj, hogy meggondolatlanul, túl fiatalon vállalt gyereket. Nem válik dícséretére, hogy nem neveli a kislányát, de lássuk be jobb ha a nagyanyja neveli nyugalomban, mintha hordaná magával bulizni vagy egyedül hagyná otthon és hasonlók. Az,hogy a nagyanyjára bízta a kislányt egy felelősségteljes felelőtlen döntés volt tőle. De indokolt a haragod természetesen.


A nagyobbik sem annyira botrányos eset. Attól, hogy igénye van a "görbe estékre" még nem lesz rossz anya. Ha mértéktartó az alkoholfogyasztásban akkor nem követ el megbocsáthatatlan bűnt. A partidrogok meg sajnos velejárói az ilyen szórakozási formáknak. Akkor aggódnék igazán ha kemény drogokhoz nyúlna,de szerintem ettől nem kell tartani a leírtak alapján. Ha valóban lefeküdt nőkkel is,az sem változtat semmin. Érdekesnek találta,kipróbálta, nem ítélhetjük el érte.


És ahogy olvasom az írásaidat, az a kép slakult ki bennem, hogy valóban törődő szüleik voltatok,(pl.a nevelt lányodról sem ócsárlóan írsz, nem őt hibáztatod, hogy elrontotta a másik lányt. Ismerek sajnos olyan apát,aki így bánik a nevelt gyerekével, jó jel,hogy te nem). Lehet, hogy pont ti tanítottátok meg nekik, hogy a kötelezettségek teljesítése után mindig iktassanak be egy kis én-időt. Az pedig már egyéni, hogy ezt ki mire használja fel.


Igazából az lenne a legfontosabb,hogy mivel ezek a dolgok, -pláne a szexuális életük- valóban magánügyek(kivéve a kisunoka ügyét), ezért hagyd meg nekik a magánéletüket. Amellett, hogy a ti lányaitok, akiket láttatok felnőni stb, még nők,vágyakkal, igényekkel. Amíg nem indokolt ne avatkozzatok be semmilyen szinten. A kislány ügyében indokolt volt, el is rendeztétek. Esetleg ha újra teherbeesik a lány, komolyan beszélgessetek vele, készítsétek fel, öszzönözzétek gondolkodásra, hogy okos döntés-e és bele fér-e az életébe még egy gyerkőc. Vagy ha a nagyobbiknál állandósul az alkoholizmus vagy kemény drogokhoz nyúl, legyetek mellette,segítsetek neki orvost,elvonót keresni. De ami nem a ti hatáskörötök arról inkább ne is tudjatok és nem fogsz rajta tépelődni. Ha a kissebbik váltogatja a férfiakat, rá tartozik. Ha a nagyobbik nőkkel fekszik le szintén rá tartozik. Ha a szexről beszélgetnek, nyugodtan tegyék, vonulj félre, ahol nem hallod őket. Azt kivéve, hogy a kisebbik nem jó anya, eddig úgy làtom összességében annyi baja van a 2 leányzónak, hogy szeretik a szexet🤓

2019. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Savlekotő ***** válasza:
10%
Kis gyerekes anyaként hanyagolja a szórakozást önmagát ki se lépjen a házból nőként? Persze utána meg azért lenne a cirkusz h elvált keserű nő lett mint a magyar nők sokasága,aki ugy szint a gyerekét fogja szét cseszni,mert neki abból állt az élet h mos főz a négy falközt gyereket nevel. Más meg gyerek mellett dolgozik szórakozik ad magára ezt sokan irigylik és ördögtől valónak tartják mégis ők azok akik nem válnak el hamar mint azok akik mindent alárendelnek a gyereknek és csak anyák apák lesznek nem nő és férfi. Én örülök ha felnőtt gyerekeink élnek ami nem az h dolgozik eszik dolgozik ,mos főz és ennyi,hanem él,kirándulnak szórakoznak gyerek után is,mert nem hal meg attól h gyereke lett senki. Kezdem sajnálni a lányaidat..
2019. okt. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
19%
Már bocs,de mit tudsz szeretni olyan valakin aki eldobja a gyerekét,odavágja az anyjához hogy nevelje ? Undorító az ilyen.Jobb lett volna ha hozzád vágja,azt kissé megcsappant volna a szeretet asszem.
2019. okt. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
39%

Látszik, hogy értelmes ember vagy.


Egyvalamit tudsz tenni. Elfogadni a helyzetet.

Ne keress magyarázatot, miertekre a valaszt.

Te, ti mindent megtettetek, és most is mindent megtesztek, akkor a te részed ről nincs probléma.

2019. okt. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!