Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek nincsen gyereke arról...

Akinek nincsen gyereke arról ki fog gondoskodni öreg korában?

Figyelt kérdés

Vagy ki fogja látogatni? Ápolni? Segíteni neki?


Vagy csak én aggódom a magányos öregkor miatt?



2019. okt. 13. 14:49
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
92%
Nem. A gyereked nem fogja feladni az életét hogy téged gondozzon. Ma már ez nem magától értetődő.
2019. okt. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 Metionin ***** válasza:
90%
Ugyanaz, mint arról akinek van gyereke. Aki idős korában segítségre szorul, azt hivatásos gondozók gondozzák, akár otthon, akár intézményben. Ha van is valakinek gyereke, általában mire az idős szülő gondozásra szorul, a gyereknek is saját családja van, amit gondozni kell, munkahelye amit nem hagyhat ott, stb. Semmivel sincs előrébb ilyen téren az, akinek van gyereke.
2019. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
85%
Nem sokkal jobbak az esélyek gyerekkel sem. Ma már a gyerekek sem élnek sok esetben a szülők közelében, de idejük sincs velük foglalkozni, mert dolgozniuk kell. A szoc. gondozóhálózat is pénzbe kerül, és alig ér valamit. Ha nem gazdag a szülő, akkor meghalhat egyedül.
2019. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
89%
Komolyan elvárnád a jövőbeli gyerekedtől,hogy mondjuk cserélje a pelenkádat?
2019. okt. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
95%
Az èn apám, aki egyébként jómódú, egyszer kijelentette, ha ő leesik a lábáról, nekem kell majd gondoskodnom róla, mert én vagyok a gyereke. Közben egész életében úgy bánt velem mint egy cafat ronggyal, le se sz.arta mi van velem, gyerekkoromban vert. Mindig zaklatott. Ráadásul alkoholista. Bezzeg az új családjával rendes, imádja őket. Mindent megad nekik. Ja és akkor ápoljam majd én? Elmehet a jó b... f...ba. na, ennyi a garancia arra hogy szülj, főleg ha sz.ar szülő vagy.
2019. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 szántóvető ***** válasza:
58%

csak nem ettől félsz? [link]

gondoskodni mindenki saját magáról fog.az anyagiakat meg kell oldani még aktív korban,onnantól fogva gond nem lehet.de van más megoldás is:

[link]

[link]

de ha ennyire aggódsz akkor változtass és házasodj meg.

2019. okt. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
88%
Aki öregotthonnal dobálozik: apám 1 hónap alatt robbant le ugy hogy 4 hete még autót vezetett, ma nem tud lábra állni. Ha nem lenne anyu meg én, mit csinálna? Egyébként 67 éves, erre nem lehetett készülni.Az öregotthont se tudná elintézni magának. Persze igy nem visszük be, otthon van ápolva. Csak azért irtam, nem mindenki öregszik úgy hogy majd szépen otthont intéz magának.
2019. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
92%
Én a szingli barátnőmmel azt beszéltem le, hogy ha így maradunk, akkor összecuccolunk vénlány korunkra, esetleg még más nyanyával és éljük világunkat. Ha az egyik lerobban, a másik tud segítséget hívni. Ha nincs gyereked, akkor azt a pénzt amit a gyerekre költenél, tedd félre már most, hogy legyen tartalékod egészségügyi kiadásokra öreg korodra. (Amúgy is így kéne, de gyerek nélkül tényleg könnyebb) Ne parázz, mindent meg lehet oldani.
2019. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
68%

#19

Ez mind szép, de mi lesz utolsóval?

2019. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
89%

Fordítsunk a kérdésen. Mennyire várható el egyáltalán egy középkorú embertől a mai világban, hogy gyerek, munka, minden mellett még a szüleit is ő ápolja?


Sajnos saját szüleimen is azt látom, hogy bele rokkantak a nagyszülők ápolásába, hiszen plusz egy családot kell eltartani. Vagy mikor már élhetnék a maguk életét akkor ott lesz "új gyerekként" a saját szülőjük.


NEkem gyomorgörcsöm van, ha belegondolok, hogy eljn az idő, amikor nekem is döntenem kell, hogy beállok a sorba és feladom az életem azért, hogy a szülőt ápoljam, vagy maradok a magam életénél.

2019. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!