Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek nincsen gyereke arról...

Akinek nincsen gyereke arról ki fog gondoskodni öreg korában?

Figyelt kérdés

Vagy ki fogja látogatni? Ápolni? Segíteni neki?


Vagy csak én aggódom a magányos öregkor miatt?



2019. okt. 13. 14:49
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, a szomszédomban lakik egx öreg cuki neni, lassan 80 evés lesz a mami, vilag életében tanítónő volt es Z onkormanyzatnal is dolgozott, 2 gyereke van akiket tisztesseggel felneveltek a ferjevel (sajnos par evvel ezelott meghalt) mindkét gyermek egyetemet vegzett, a fia Amerikában el a felesegevel es a csaladjaval (ügyvéd), a lanya Pesten el szinten családos. Utoljara a lanyat tavaly Karacsonykor lattam, a fiát pedig evekkel ezelőtt. Szóval ennyit a gyerekekről...
2019. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
95%
A férjemről én fogok gondoskodni,rólam majd senki sem.
2019. okt. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
73%
#19 az eladja majd a közös tulajdonú házikót és irány az öregek otthona.
2019. okt. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
90%

#23

Akkor ez alaposan szívás lesz valamelyiküknek!

Elpátyolgat 2-3 öreget, pelenka, etetés és az "örömök" amik még ezzel járnak, utána az ő problémája ugyanúgy meglesz, mintha alapban egyedül lett volna. Kíváncsi lennék, hogy hogy emelget egy 80 éves egy másik 80 évest és hasonlók. (Tudom mivel jár ez, volt benne részem, kell hozzá fizikum)

Én biztos nem mennék bele ilyenbe, bár elsőre, amíg nem gondol bele az ember, akkor még jópofán is hangzik.

2019. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
87%
Nem azért kell gyereket csinálni, hogy legyen kinek vigyáznia rád öreg korodra...
2019. okt. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
85%
gyerekkel miért jobb? ha külföldön él, majd szerinted hazaköltözik vagy akár a szomszéd megyéből?
2019. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim válasza:
93%
Mindig is undorítónak találtam, hogy valaki a gyerekét kényszeríti, akár érzelmi zsarolással vagy egyéb gusztustalan módon arra, hogy ápolja őt/őket, ha majd idősek lesznek. Úgy gondolom, mindenki a saját gyerekeiért felelős, abban az esetben ha vannak, nem pedig az egész idősödő rokonság ingyen ápolónője. Ha van gyerek, ha nincs, mindenkinek saját magának kéne arról gondoskodni, hogy idős korában hol fog élni, ha rákényszerül akkor pedig ápolónőt fogadni, idősotthonba menni. Attól még az ember szeretheti a szüleit, mert nem akarja feladni a saját családját, munkahelyét, addigi életet. Szóval a válasz a kérdésedre, te magad és a pénzed amiből fizeted az otthont vagy ápolót. Látogatni pedig, a barátaid fognak, a családod akik ugye nem csak kizárólag unokákból állhatnak.
2019. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
93%
Majd a te gyereked gondoskodik rólam, amit abból a pénzből fizetek meg, amit gyerekmentesen megspóroltam. :D
2019. okt. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
92%

Nem, gyerekkel sem jobb. Apai nagymamám intenzív ápolásra szorult az utolsó pár évében. Két fia volt, 24 órás házigondozót fizettek neki. Mindketten dolgoztak, családjuk volt, kiskorú gyerekeik. Gondolod hogy reális elvárás lett volna, hogy az egyik felmondjon a munkahelyén, elköltözzön a családjától és 24 órában etesse és pelenkázza az anyját nulla ápolói tapasztalattal úgy, hogy nem lehet tudni hogy két hónapig vagy tíz évig fog fennállni ez az állapot?

Én nem szeretnék gyereket, azt a pénzt helyette félreteszem vagy befektetem hogy legyen miből ápolót fogadnom, és igyekszem olyan ember lenni akit öregkorára önszántukból is szeretnek páran, nem csak azok akiket ezért szültem.

2019. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

És akkor ki fogja ellenőrizni a visszaéléseket?

Ha pl. meglop az ápoló vagy gondatlan?


Lesz aki ilyenkor feljelentse ha én nem veszem észre?

2019. okt. 15. 13:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!