Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kényszerítenek a szüleim...

Miért kényszerítenek a szüleim arra, hogy mindenképpen mellettük/közelükben lakjam?

Figyelt kérdés

Mérnöknek tanulok Debrecenben, nemsokára msc-re kellene menni, már más egyetemre mennék (több okból is). A lényeg, hogy gondolkodom egy pár msc-ben, de a szüleim csak azt tudják hajtogatni, hogy mindenképpen olyat válasszak, amit közel hozzánk is lehet művelni. De Szabolcsban nem igazán vannak menő multik, akiknél komolyan karriert lehetne befutni, tényleg olyan mérnökként, aminek tanultam is. Pl. gépészmérnökként a Bosch vagy Audi sokkal jobb karrierlehetőség lenne, mint egy nyírbátori coloplast. Mert mérnök ugye kell mindenhova, de nem mindegy, hogy szakmailag is fejlődsz közben, vagy csak egy betanított operátorként dolgozol... És nem értik meg. Mindenképpen azt mondogatják, hogy nem is fognak akkro támogatni, ha nem egy ,,értelmes" szakmát választok. Vagy gondolkodom még az anyagmérnöki msc-n is, az nagyon érdekes szak, de azt anyáék nem is tudják, hogy mi az. Én érdekesen kifejtettem nekik, felolvastam a felvételi tájékoztatót, menyi szakirány van, de meg se hallják, hanem ,,hol lehet vele dolgozni?" És akkor megyünk a duális képzéses partnerekre, a legközelebbi Tégláson van, ,,na az akkor jó". Kész. Kicsit se érdekli őket, mit akarok.


Most szidhattok, hogy mi az, hogy ennyire adok a véleményükre, de ők akkor is a szüleim, és most is ők támogatnak, mert nem könnyű szakra járok és nagyon sokat kell tanulni (már annak, aki komolyan veszi).


Szülők, ti miért akarjátok mindenképp magatokhoz kötni a gyereketeket? Nem veszitek észre, hogy így megfosztjátok a lehetőségektől?

Én tudom, hogy ha szülő leszek, majd a lehető legjobb helyre akarom a gyerekem küldeni tanulni, hogy minél jobb legyen neki, több lehetősége legyen. De engem a szüleim nemcsak h Angliába nem engedtek (nem, nem olyan lehetetlen kint tanulni, főleg ha nagyon jó tanuló vagy, vannak ösztöndíjak is, és mi megtehettük volna), de még Pestre sem. Mi ebben a szeretet?


Sokszor azt érvelik, hogy ha majd gyerekeink lesznek, akkor bizony elkel majd a szülői ,,segítség". Elárulom, amit ők adnának, az nem segítség, hanem sok-sok kéretlen ,,jótanács", hogy mit hogy csinálj. Örökké le akarnak uralni. Én meg direkt mindig is tanultam, hogy ne legyek arra kötelezve, hogy munkanélküliség vagy/és kevés fizetés miatt a szüleimnél lakjak. A mérnökség amúgy is kitörési pont, mert sok kell belőlük (villamos-, gépész-, vegyészmérnökből), így nem vagyok rákényszerülve, hogy az amúgy is legrosszabb megyében lakjam. Még Borsod is jobb, mert Miskolcon az ipari park tele van gyárakkal, és a fizetés még ott is jobb, mint szabolcsban.


Miért csinálják ezt velem? Már abban gondolkodom, hogy duálisra jelentkezem, mert akkor a cégek adnak pénzt minden hónapban (nem rossz pénzt, még többet is, mint a szüleim), de így nem leszek arra kényszerítve meg megfélelmítve, hogy nem tanulhatok.



2019. okt. 15. 08:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%

Csak a kérdésre válaszolok: azért, mert birtoklóak és önzőek. Eleve a kényszerítés szóban benne van az, hogy nem engedik azt, hogy te felnőttként, önálló emberként a magad ura lehess és azt tedd, amit akarsz, ott lakj és azzal, akivel akarsz és úgy élj, ahogyan akarsz.


Ez ellen egy orvosság van: felveszed a kesztyűt és konfrontálódsz velük. Harc, magadért. Ezt ugyan már korábban is megtehetted volna, de most sem késő.


Ha nincs erőd, akkor ott mardasz és kényelmeskén élsz apukáék mellett, azt a nőd veszed el, akit kijelölnek a számodra vagy kegyedkednek elfogadni, szeretet címén úgy terrorozálnak, ahogy akarnak - mert te nem lázadsz soha.


Az unokatestvérem így járt, és még sok hasonló embert ismerek. Csakhogy ő buta volt és gyönge, te viszont értelmes ember vagy, mégsem használod még az eszedet sem, nemhogy az akaratodat.

2019. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
23%
* ha nő vagy, akkor ahhoz mégy feleségül
2019. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Már korábban volt több konfrontáció, mindig elnyomva maradtam. Így a titokban ténykedés és tényközlés marad.
2019. okt. 15. 09:48
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

Azért kényszerítenek, hogy a közelükben maradj, mert szeretnek, óvnak a széltől is, AMI CSEPPET SEM EGÉSZSÉGES!

Én 14 voltam, amikor kollégiumba kerültem. Édesapám csak ennyit mondott nekünk (van egy bátyám): "Fiaim, csak az eszetek mindig a helyén legyen!" Elkerültem otthonról és csak látogatni jártam őket, amíg éltek. A gyermekeink ott tanultak, ahol laktunk, de az egyik még nem volt 18 éves (igen igen - évnyerő volt), amikor külföldre ment egyetemre. Az öccse is követte. Többszörös diplomások. Útravaló tanácsként édesapám fentebbi mondását adtam nekik.

Kedves Kérdező! Nagyon idős, diplomás, családos férfiként azt tanácsolom, hogy költözz minél messzebbre (tanulj messzebb), fejezd be a tanulmányaidat. Írásod alapján (ezt mások is észrevették) nagyon értelmes, rátermett lány vagy, aki biztosan megél a jég hátán is. Nagyon szurkolok Neked, legyen szerencséd!

2019. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ, jó tanácsot! Megfontolok mindent :)
2019. okt. 15. 11:07
 16/19 anonim ***** válasza:
77%

Mindent leírtak előttem, így nehéz válaszolni.

De van még egy lehetőség (bár apád habitusát olvasva, nem sok reményt látok rá).

Ne neked kelljen megalkudni és eltemetkezni egy lemaradt országrészben, hanem a szüleid adják el a házat és ők költözzenek el, ha a közeledben szeretnének élni, olyan helyre, amiben TE fantáziát látsz!

2019. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

,,Ne neked kelljen megalkudni és eltemetkezni egy lemaradt országrészben, hanem a szüleid adják el a házat és ők költözzenek el, ha a közeledben szeretnének élni, olyan helyre, amiben TE fantáziát látsz!"


Hát ezen most jót nevettem :D És igazad van, ez nem fog megtörténni. Apa vállalkozó, ahhoz mindent el kéne adni a telken is, kutyák is vannak, nem olyan egyszerű ez. Kicsit még én is sajnálnám a házat, azért csak emlékszem rá, amikor építkeztünk, mindenhova vitt anya magával, szőnyeget nézni, csempét nézni, festéket nézni stb (6 éves voltam), élmény volt, ezzel a házzal nőttem fel, nem is akarnám nagyon eladni. Ameddig élnek anyáék, addig maradjon meg. Aztán majd lesz vele valami.

2019. okt. 15. 16:28
 18/19 anonim ***** válasza:
74%

A szüleid nemcsak ragacsok, hanem ostobák is.

Én is debreceni vagyok. Ez a város egy nagy nulla. Az emberek, a lehetőségek.

Ami ér valamit az az egyetem.

Semmit nem tudsz tenni az ostoba szüleid miatt. Hiszen önző módon leşzarják a jövődet.

2019. okt. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Szegény szüleid, azért akarják, hogy a közelükben legyél, mert szeretnek, és egyedül ketten, rosszul érzik magukat. Ők családban gondolkodnak, te pedig csak a saját karrieredet nézed. Menj világgá, aztán majd úgyis visszahúz a honvágy, legalábbis remélem.
2019. okt. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!