Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kellene mindenképpen...

Miért kellene mindenképpen testvért vállalni?

Figyelt kérdés

Egy éves lett a kisfiúnk. Sokan azzal nyaggatnak, mikor jön a tesó, stb.. igazából párom is bevállalná, de csak jó pár év múlva..

Én viszont több okból nem vállalnek még egy terhességet. Nehéz várandósság volt, veszélyeztetett, nekem lelki trauma volt a szülés. Illetve fent áll egy örökletes betegség párom részéről, amit anyós és apos is nagy ívben lesz'r. Pedig nem kéne, hiszen meg tudja keseríteni egy ember életét és egy gyerekemnek sem akarnám... örökbefogadás nálam szoba jöhetne, de párom családja kissé ellene van...



2017. szept. 1. 07:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
99%
Miért kellene? Csak Te s a férjed dolga akartok e még vagy nem. Szüleiteknek semmi, de semmi beleszólása. Amúgy is a gyermek vállalás nem olyan dolog ami mindenképpen szükséges egy kapcsolatban. Nem azért vállal gyermeket az ember,mert azt így kell,mert a család, társadalom ezt várja el. Elsősorban Neked kell tudni, mit vállalsz, mert a Te tested, Neked kell kihordani, fizikailag és lelkileg is.
2017. szept. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Miért foglalkozol másokkal?
2017. szept. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
99%

Megmondod hogy NEM lesz gyerek és pont.

Határozottan, nem magyarázkodva, és aztán elkezdesz másról beszélni.


Aztán ha mégis akartok, majd alakul, de senkinek sincs köze hozzá.

2017. szept. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon is gyerekpárti vagyok, de ez CSAK kettőtök döntése! A nyaggatóknak pedig mondd meg, hogy szüljenek maguknak, te sem fogsz beleszólni.
2017. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Mert az emberek mindig "tudjak", mit kene a masiknak csinalnia. Ok jobban "tudjak", hogy kell-e nektek meg egy gyerek, mint ti. Pedig sokkal egyszerubb lenne az elet, ha az emberek inkabb maguktol varnanak el dolgokat, nem a tobbi embertol. (Bar reszemrol ez is egy elvaras mas emberek fele, szoval en sem vagyok jobb:) )
2017. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem azok az emberek veszik ezt a kérdést magukra akik még maguk sem biztosak a döntésükben.

Ha te elfogadod a döntésedet és biztos leszel benne, akkor ezek a kérdések többet nem fognak zavarni, olyan lesz mintha azt kérdeznék, hogy esik-e az esö...

Kérdések szerintem kb a gyereked 6-8 éves koráig rendszeresek lesznek.

Van egy jó barátnöm a fia 6 éves, 24-ik hétre betegen született. Az elsö 1 év pokol volt nekik, de aztán minden ok, de mindig is azt mondta, hogy soha többet gyerek. A gyerek egészséges most már(söt nagyon okos is), még is a barátnöm mindig is azt monda soha többet.

Kb 1 éve elkezdte mondogatni, hogy hát jó lenne még egy de nem is tudja...

Lehet te is így leszel ezzel pár év múlva.

Egyébként meg mond azt, hogy a következö pár évben biztosan nem...

2017. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

egyetértek az előttem szólókkal.

Annyival kiegészíteném, hogy azt is számításba kell venni, és abszolút nem elhanyagolható szempont, hogy annyi gyereket vállalj, ahánynak a becsületes, nélkülözésmentes felnevelését tudod biztosítani, anélkül, hogy segélyért kellene kuncsorogni.

Értem ez alatt, hogy legalább azt meg tudod neki adni, ami neked megvolt gyerekként/fiatalként, de inkább többet.

Jöhetnek itt a "de nem a pénz a lényeg, hanem a szerető család..." dumák, illetve nyilván tudom, hogy a szerető család a legfontosabb, de b@$zhatod a szerető családot, ha 5-6 éhes szájat kellene etetni, és emellett télen nem jut pénz fűteni, így éhesen fázik a hatgyerekes szerető család.

Én gondolkozom a 2. babán, de nem tudom, hogy akkor tudnám-e mindkettőjüknek biztosítani minimum azt, ami nekem megvolt gyerekként/fiatalon. Illetve lehet én látom rosszul, de véleményem szerint nem lehet "egyformán szeretni", egyformán kezelni két (vagy több) gyereket. Valamiért tutira kivételezni fognak valamelyikükkel, illetve ott lesz a "vegyél példát róla"/"mutass neki példát" jelenség, ami a személyiségfejlődésében egy gyereknek nem biztos, hogy hasznos. De lehet rosszul látom, nekem nincs testvérem, csak unokatesóm, de még így is előjöttek sokszor a "vegyél pédát..." és a "bezzeg az unokatesód..." tartalmú szentbeszédek gyerekkoromban (még fiatal felnőtt koromban is)

2017. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%
Olyan szemetek az emberek. Mikor jártunk mindig az volt a téma mikor lesz eljegyzés. Meglett, utána mikor lesz már esküvő. Az esküvő utáni héten már a gyerek volt a téma. Egyrészt azért volt az esküvő mert jön a gyerek? Ha meg nem, akkor mikor lesz már. Utálom hallgatni.
2017. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%
Nalunk is ez volt, mint az utolsonal. Mindig van mit kerdezniuk....
2017. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Ki nem carja le mit akar a párod családja? Kettőtök élete, kettőtök dolga. Senkinek semmi beleszólása nincs, max annyi dolguk van, hogy elfogadják a döntésetek.
2017. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!