Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kényszerítenek,...

WidowmakerButt kérdése:

A szüleim kényszerítenek, hogy menjek velük nyaralni, de én semmiképpen sem akarok. Van jogom ellenállni?

Figyelt kérdés
Két nap múlva indulunk kirándulni, eléggé messzire (850km) és semmi motivációm sincsen. 17 éves vagyok és már vagy 15 éve ugyanoda megyünk, ami az egyik fő oka amiért nem akarok menni, a második a hosszú út, a harmadik az, hogy augusztus végén lesz egy vizsgám amire szeretnék tanulni, a negyedik, pedig, hogy nem szeretném itt hagyni az állataimat, az év során lett egy pár egzotikus kiskedvencem és nagyon aggódok értük. Tudom, hogy ők tartanak el, és jogukban áll megmondani hogy mit csináljak, de szerintem nem nagy kérés, hogy itthon maradhassak .
2019. júl. 22. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Normális szülő szerintem is beleegyezne abba, hogy ne menj (persze ha előre szóltál, nem a nyaralás előtt 2 nappal jutott eszedbe, tudja, hogy nyugodtan otthon hagyhat egyedül stb.). Hogy van-e jogod nem menni velük, arról fogalmam sincs, próbálj utánanézni. Azt tippelném, hogy alapból nem, hanem csak akkor, ha komoly baj van a szüleiddel és saját kérésedre állami gondozott lettél, de ez csak találgatás.
2019. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valójában nem egyedül maradnék itthon, a nagyszüleim velünk élnek
2019. júl. 22. 16:42
 3/12 A kérdező kommentje:
A nyaralást pedig már hónapok óta tervezik, és én már akkor eldöntöttem, hogy idén inkább kihagynám.
2019. júl. 22. 16:44
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

" 15 éve ugyanoda megyünk"


Ezek szerint nem pár hónapja tudod, hogy mentek, hanem 15 éve !!!

Lett volna időd megbeszélni.

2019. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van jogod ellenállni igen. Ha nem akarsz menni akkor nem mész te ezt már mondtad nekik korábban az ő hibájuk ha így is lefoglalták és fizettek. Ha nem akarsz nem mész és kész.
2019. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen ám, más családokban ez ilyen egyszerű lenne, csakhogy nálunk az anyukám nagyon makacs, és ha valamit a fejébe vesz akkor abból nem enged. A legjobban az bánt amikor fenyeget azzal, hogy agyoncsapja az állatkáimat vagy megeteti a macskákkal (mint mondtam, nagyon makacs és képes lenne megtenni bármit, hogy az legyen amit ő akar)
2019. júl. 23. 00:35
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Akkor minek tetted fel a kérdést ha úgy is elmész?
2019. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Kiskorú vagy.

Azt teszed amit mondanak a szülők!

2019. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, okosítsd ki akkor a nagyiékat minél jobban az állatgondozás témában, magadnak meg vigyél pár jó könyvet a nyaralásra, meg tanulnivalót. Aztán te majd normálisan viselkedj a saját gyerekeiddel. Esetleg ha apuval szövetkezve meg tudjátok győzni anyut, az még egy esély esetleg. Vagy azt próbálod meg velük megbeszélni, hogy idén mész a kedvükért, de a jövő évtől szeretnél otthon maradni.
2019. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

De miért baj, ha agyoncsapja? Tegye csak meg... legalább kiderül végre, hogy mennyi a szeretete irányodba, és mennyi a birtoklási vágya!


Szerintem kezdd el nézegetni a diákmunkákat, diákszövetkezetek ajánlatait!

2019. júl. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!