Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben engednéd az...

Ebben az esetben engednéd az éppen 18 éves lányodnak, hogy szállodába költözzön átmenetileg?

Figyelt kérdés

Adott egy család, anya, a férje (a lány nevelőapja), a lány féltestvére (2 éves) és maga a lány. Eddig egy nagyobb lakásban éltek négyen, építkezni kezdtek, és mire megszületett volna a legkisebb gyerek, addigra kész lett volna a kertesház, mindenkinek külön szobával. Viszont az átadás csúszik, addigra biztos nem tudnak beköltözni, mire a legkisebb is megszületik, így a lánynak a középső testvérével kéne egy szobán osztoznia, átmenetileg. Ő ezt nem szeretné, nem akar "túlzsúfolt" helyen lakni, és átmenetileg, amíg be nem költözhetnek a családi házba, szállodába menne.


Ti, az anya helyében, belemennétek? (Most a "menjen dolgozni és fizesse magának" témát hanyagoljuk, ha lehet, mert 1. a lány középiskolás, érettségi előtt áll, 2. ettől az otthoniaknak nem szárazkiflin kell majd élni. Nem szeretnék sárdobálást a válaszok között.)


2019. okt. 18. 09:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim válasza:
90%
Nem tudsz kollégiumba menni? Oda is fizetni kell, de mégis olcsóbb mint a szálloda.
2019. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 Doros ***** válasza:
79%

Élettér és érettségi előtt állás...

Százezerszámra oldják meg az emberek szálloda nélkül is.

Tanulni egy könyvtárban is lehet, ha otthon nagy a zaj.

A szülőkkel a kétéves és a pici is meglesz egy darabig, de egyáltalán nem követelmény, hogy mindenkinek külön szobája legyen.

2019. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
66%

Azért 3-4 hétbe ne akarj már belehalni... annyit kibírsz éjszakai filmezés nélkül, a bulikát is meg lehet oldani úgy, hogy tekintettel vagy másra.

Még ha azon vergődnél, hogy májusban lesz az érettségi időszakban...

Ez így egy elkényeztett kislány vergődése, bocs.

2019. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretek egyedül lenni, főleg, ha még jár hozzá koktél és tetőterasz is (a hotelben). Ha nyaralunk, vagy wellnessezünk, akkoris külön szobát kapok, és imádom.


Nem hanyagolnak el, mert amit velük, vagy anyával vagyok, az nekem pont elég. Szeretem a családomat, de nem érzem, hogy nekünk nonstop együtt kéne lenni, bőven elég egy héten egy párórás közös program, vagy ebéd, stb.

2019. okt. 18. 10:22
 35/71 anonim ***** válasza:
80%
Halihó. Nem olvastam el az összes választ. Nem, nem engedném meg.... de egy két éves gyereket sem tennék össze egy 18 évessel egy szobába. A kicsi maradna velünk egy szobában.
2019. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 A kérdező kommentje:
Igen, ez a baj, hogy ott már nem fog elférni plusz két ágy. :)
2019. okt. 18. 10:32
 37/71 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen esetben max egy szobát bérelnék neki egy albérletben, bármennyire is jó a fizetésem
2019. okt. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
17%

Én is ilyen vagyok...Aztán volt, hogy igaz, nyaraláson, de egy szobában kellett kibírnom anyukámmal és a párjával, tesómmal.

DE volt olyan is, hogy nálunk csak úgy tudtak megszállni, igaz az is pár nap, hogy szingli tesó ment a másik két tesóhoz, akik párjaikkal voltak, és úgy aludtak együtt.

Szóval max az, hogy aludni jársz haza addig, addig ellógnál valahol tanulni.

a 2 évessel nem csak alszol? Pesztrálni is kell?

2019. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
87%
A legkisebb ha megszületik akkor aludjon anya mellett az ágyon, a mostani kicsi tud aludni a saját ágyában. Neked meg van a saját szobád. Szálloda? Ugyanmar.. akkor inkább egy szoba a külön albérletben...
2019. okt. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
77%

Csak akkor mennék bele, ha maga fizetné az egészet.

Márcsak azért is, mert pár hetet/hónopot ki lehet bírni íhgy is - ez ugyanis közel sem a "túlzsúfolt kategória!

2019. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!