Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben engednéd az...

Ebben az esetben engednéd az éppen 18 éves lányodnak, hogy szállodába költözzön átmenetileg?

Figyelt kérdés

Adott egy család, anya, a férje (a lány nevelőapja), a lány féltestvére (2 éves) és maga a lány. Eddig egy nagyobb lakásban éltek négyen, építkezni kezdtek, és mire megszületett volna a legkisebb gyerek, addigra kész lett volna a kertesház, mindenkinek külön szobával. Viszont az átadás csúszik, addigra biztos nem tudnak beköltözni, mire a legkisebb is megszületik, így a lánynak a középső testvérével kéne egy szobán osztoznia, átmenetileg. Ő ezt nem szeretné, nem akar "túlzsúfolt" helyen lakni, és átmenetileg, amíg be nem költözhetnek a családi házba, szállodába menne.


Ti, az anya helyében, belemennétek? (Most a "menjen dolgozni és fizesse magának" témát hanyagoljuk, ha lehet, mert 1. a lány középiskolás, érettségi előtt áll, 2. ettől az otthoniaknak nem szárazkiflin kell majd élni. Nem szeretnék sárdobálást a válaszok között.)


2019. okt. 18. 09:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 A kérdező kommentje:
Albérlet azért nem jó (szerintem), mert ott azért nekem kéne mindent csinálni, egy hotelben meg van takarítás, étterem, szobaszervíz. Meg közel van mindenhez, kilépek a bejáratom, és ott vagyok a belvárosban. Mert itthon se nagyon kell úgy semmit csinálnom, ami így háztartás, főzés, mert megcsinálja más (van anyunak segítsége). Szóval a hotel kényelmesebb lenne, meg idegenekkel amúgy sem akarnék összeköltözni, az egyetemista barátnőim pedig vagy egyedül szeretnek élni (amit teljes mértékben megértek), vagy már együtt élnek a párjukkal, harmadiknak meg nem cuccolnék oda.
2019. okt. 18. 10:47
 42/71 anonim ***** válasza:
76%
Nem engedném, és nem a pénz miatt, hanem a lányom érdekében. Ha kényeskedő, alkalmazkodni képtelen felnőttet nevelek belőle, azzal kizárólag csak neki ártok. Szeretném ha helytállna az életben. Bár ha ez a kérdés egyáltalán felmerült, valószínűleg már elszúrtam.
2019. okt. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
89%

Albérlet azért nem jó (szerintem), mert ott azért nekem kéne mindent csinálni, egy hotelben meg van takarítás, étterem, szobaszervíz.

Esetleg egy sajat szigetet, külön szolgaval aki kitorli a feneked nem kérsz?

Nehogy már neked a kisujad is mozdítani kelljen.

Szembekopnem magam ha ilyen lusta és életképtelen gyerekem lenne.

2019. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, kérdező, de nagyon nem vagy szimpatikus nekem. Elhiszem, hogy telik rá és nem is irigylem a szüleidtől, de a legutóbbi hozzászólásod kiverte nálam a biztosítékot, miszerint az albérlet azért nem jó, mert ott magad után rendbe kellene tartani a dolgokat, meg kitakarítani.

Elkényeztetett vagy, életképtelen és nagyon nem vagy tisztában a valósággal. Lesznek nehézségeid még az életben.


A kérdésre válaszolva pedig: nem engedném meg. Sőt, ha ilyennel állnál elém, kiröhögnélek, főleg ha levezetnéd, hogy te kifejezetten azért szeretnél inkább hotelezni, hogy ne kelljen a kisujjadat sem mozdítani.

Mondjuk azok a szülők, akik ilyennek neveltek, lehet észre sem veszik, mennyire kiábrándító egy jellem a tiéd, bár meglehet, ez már náluk is kiveri a biztosítékot.

2019. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy a kisujjamat sem mozdítom?

Tanulok, hogy meglegyen megint a 4,5 felett átlagom, ami egy erős középiskolában nem olyan könnyű (függetlenül attól, hogy 3 napja lázas vagyok, és levegőt alig kapok). Mellette emelt érettségire készülök, és felsőfokú nyelvvizsgára, ami szintén nem kis munka. Mert nekem jelenleg a tanulás a dolgom, a "munkám", ha úgy tetszik. Mert jövő ilyenkor már szeretnék az általam kiválasztott egyetemen tanulni.

2019. okt. 18. 11:05
 46/71 anonim ***** válasza:
91%

Kamu.

Egy ilyen full extrás hotelben minimum 35 ezer egy éjszaka, de ha koktél és tetőterasz is kell, akkor 50 ezer.

Az 1,5 millió egy hónapra.

Aki ezt zsebből kifizeti a kis hercegnőnek, ott nem fog csúszni egy építkezés sem, mert nem egy 75 milliós vidéki családi házról van szó, és kötbéreznek rendesen.

Ahol csúszhat ennyit az építkezés, ott meg nincs havi 1,5 milliócska szállodára.

2019. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg amúgy kamu a kérdés, ha tényleg ennyire elcseszték volna a szülei, akkor nem is lenne kérdés ez. Szimpla polgárpukkasztás, megvan a 40 válasz, továbbléphetünk.
2019. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
77%

Vagy hatalmas troll vagy (amit remélek) vagy hatalmas problémák vannak veled...


"A szülői hálóban alszik most a kisebb, de ha megszületik a baba, akkor ott már nem férne el rendesen, és a szülők is tartanak attól, hogy zavarná egymást a két kicsi, hogy tudnák összeegyeztetni az alvásokat, stb."

Tudod hányan laknak így?! Ezt csak te beszéled be magadnak (és anyukádnak), hogy ez így nem jó a két kicsinek. Csak azért, hogy te egyedül lehess egy szállodában.

És bármilyen ötlet szar, csak az a jó amit te kitaláltál.

Hát remélem anyukád nem engedi meg!

Azt a rövid időt ki lehet bírni kicsit összehúzódva, egy szobában.

2019. okt. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
88%

"Tanulok, hogy meglegyen megint a 4,5 felett átlagom, ami egy erős középiskolában nem olyan könnyű" - mint ahogy rajtad kívül nagyon sokan mások és nem derogál nekik, bepakolni egy mosást vagy elmosogatni pl.

Én nagyon erős gimibe jártam, nem hogy mosogattam, füvet is én nyírtam a hatalmas telken lány létemre, gazoltam, gereblyéztem, kerítést festettem anyummal stb. 4,7 átlaggal fejezetem be a 12-et, úgy vettek fel egyetemre, hogy már megvolt a két nyelvvizsgám, két emelt érettségim.


Ha neked ekkora nehézség tartani a 4,5 átlagot úgy, hogy mellette nem csinálsz semmit, akkor el kéne gondolkoznod azon az egyetemen, mert ezek szerint a tanulás neked nem az erősséged.

2019. okt. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
80%
Kamu. Az igazán gazdag családok kis hercegnője simán kipengetné magának a zsebpénzéből, a többiek meg 2 kisgyerek és építkezés mellett nem tehetik meg, hogy két-háromszázezret adjanak egy hónapra a szemük fényének. De vitaindítónak jó volt, és legalább kevésbé vad a szokásos sztoriknál. Mesélj, melyik hotelt nézted ki, hány csillagosról álmodsz? 😃
2019. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!