Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben engednéd az...

Ebben az esetben engednéd az éppen 18 éves lányodnak, hogy szállodába költözzön átmenetileg?

Figyelt kérdés

Adott egy család, anya, a férje (a lány nevelőapja), a lány féltestvére (2 éves) és maga a lány. Eddig egy nagyobb lakásban éltek négyen, építkezni kezdtek, és mire megszületett volna a legkisebb gyerek, addigra kész lett volna a kertesház, mindenkinek külön szobával. Viszont az átadás csúszik, addigra biztos nem tudnak beköltözni, mire a legkisebb is megszületik, így a lánynak a középső testvérével kéne egy szobán osztoznia, átmenetileg. Ő ezt nem szeretné, nem akar "túlzsúfolt" helyen lakni, és átmenetileg, amíg be nem költözhetnek a családi házba, szállodába menne.


Ti, az anya helyében, belemennétek? (Most a "menjen dolgozni és fizesse magának" témát hanyagoljuk, ha lehet, mert 1. a lány középiskolás, érettségi előtt áll, 2. ettől az otthoniaknak nem szárazkiflin kell majd élni. Nem szeretnék sárdobálást a válaszok között.)


2019. okt. 18. 09:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
79%

Ezek szerint te vagy a lány, aki nem tud elviselni némi kényelmetlenséget. Fontosabb a bulizás, az esti kikapcsolódás (tanulás mellett), mint a kistestvéred jólléte. Az állapotos édesanyád nyugalma, pihenése sem zavar abban, hogy szállodába költözz, ahelyett, hogy neki segítenél.

És mi van a nevelőapával, aki tágasabb otthont teremt nektek? Állj elé az ötleteddel, ne told

magad elé fedezékül az anyádat!

Remélem, elhajt!

2019. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
63%
Emlékszem, épp elsőéves egyetemistaként terveztem elköltözni otthonról albérletbe, amikor anyukám elmesélte, hogy lehet, hogy terhes. És tudod mi volt az első gondolatom? Hogy na akkor lőttek a költözésnek, mert akkor maradok még egy-két évet, hogy segítsek neki a babával. Soha nem kért volna erre így kimondva, de én természetesnek vettem. Végül kiderült, hogy mégsem terhes, de ez egy elgondolkodtató helyzet volt mindenkinek. Valami nagyon félrement, ha te épp ebben az érzékeny időszakban húznál el a csaladodtól. Szereted te egyáltalán édesanyádat? Tudod te mi az a család?
2019. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy tudja.

Neki a család az, aki a szállodai szoba tetőteraszán a koktél kortyolgatását fizeti.

2019. okt. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
81%

Folytasd még kérdező. Mik a terveid?


Popcornt valaki?

2019. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
52%

Mucika, nem pusztulsz bele, ha 3-4 hetet lemondasz a szent privát teredről. Nem örökre kell megtenned.

Anyuci elkényeztetett kiskölyke.

2019. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
41%

"Nagyon szeretek egyedül lenni, főleg, ha még jár hozzá koktél és tetőterasz is (a hotelben)."


Na persze. Kiskorúnak nem fognak piát adni szállodában.

Tetőterasz. Én meg piros hobitokat akarok.


És nem, nem így szokták csinálni emberek, hiába mondja a barátnőd.

2019. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:

56!


18 éves, az épp nem kiskorú

2019. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
75%

Basszus, azt hittem a húgom elkényeztetett hp, mert kiborult, hogy négy napig olyat főztem, amit nem szeret, hisztizett, erre anyu csinált neki tojásosnokit. Szintén 18.

De megnyugodtam, hogy 100x rosszabb is lehetne.

Hogy csak kicsit térjek el a tárgytól: egész nyáron egy 5* superiorban dolgoztam. Ha négy hét koszt+kvártély árát felajánljátok a kivitelezőnek, egy héten belül kész lesz.

2019. okt. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 A kérdező kommentje:

Gondolkozzatok már, milyen stílust engedtek meg magatoknak. Jézusom, hát én itthon a kutyával szebben beszélek.


Kár volt kérdést kiírnom, mert kaptam pár normális választ, akik tényleg segíteni akartak, de amúgy csak a fikázást. Hogy jaj szegény kistestvéreim, meg jaj anyukám. Miért kéne őket sajnálni? Anyának van segítsége itthon, pontosan azért, hogy itthon ne az legyen, hogy mindenki be van osztva valamire, így van normális szabadidőnk (igen, neki is). Tudom, máshol divat ugráltatni a gyereket, de nálunk nem ez megy. Nem a nevelőapám teremti meg a házat, mivel ugyanannyit adott/ad bele anya is, mint ő. De én nem bizonygatok itt semmit, pont nem érdekel, hogy pár idegen milyen elkényeztetettnek gondol.


Hajrá diákmunka, mondjon le a gyerek otthon mindenről, nehogy szóvá tegye, hogy kell neki a privát tér, és természetes még otthon ezek után ugorjon az első szóra, hiszen segíteni keeeell, mert hát ez a család. Gyönyörű lehet, de ebből én nem kérek.

2019. okt. 18. 14:11
 60/71 anonim ***** válasza:
74%

Jól van, hercegnőcske, higgadj le, nem kell a hiszti.

Keresünk neked egy sugar daddyt, akihez odacuccolhatsz néhány hétre, jó?

Ingyen lakhatsz. Viszonylag.

2019. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!