Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Leírnátok nekem, hogy milyen...

Leírnátok nekem, hogy milyen egy jó anya?

Figyelt kérdés

Én sajnos nemtudom ezt. Viszont van egy fél éves kisfiam, aki szeretném, ha nem úgy tekintene rám majd, mint én a nagyanyjára...

Hanem ha jó lenne a kapcsolatunk. Mindent megfogok tenni ezért. De érdekelne olyanok véleménye, akiknek jó a kapcsolatuk az anyukájukkal. Miket tett, hogy felnőttként is bizalommal fordultok hozzá? Konkrét példákat is írhattok. Köszönöm :)


2019. okt. 19. 07:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
15%
Elindítja úgy a gyerekét az életben, hogy boldoguljon. Stabil érzelmi háttér. Jó szakma, amivel el tud bárhol a világon helyezkedni, jó fizetéssel.
2019. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Anyukám jó anya volt. Én nem vagyok az. Amiben elbukom: türelem. Míg kicsi volt, nem volt ezzel se gond.
2019. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%
Feltétel nélküli szeretet, határok, korlátok, életre nevelés.
2019. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Még nem tudom milyen anyának lenni, még csak most fogok szülni. Szerencsére láttam jó és rossz példát is, hogy milyen a jó és milyen a rossz anyuka. Az én anyum nem rossz anya, csak vannak olyan dolgai, amit már a terhességem előtt megfogadtam, hogy biztosan nem úgy fogom csinálni. Sosem fogom a véleményemet ráerőltetni, és nem akarom olyan emberré faragni, amilyen én vagyok, jobban fogok bízni az önállóságában, mint bennem az én anyám. Ezeket tanultam. A többi meg magától jön majd és útközben fogok tanulni belőle, ha hibázom.
2019. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Én rettentő szerencsés vagyok, csodás az anyukám. Tett értem nagy áldozatokat, amikor kicsi voltam de sosem áldozta fel az “életét”. Mindig mindenbe belevont, a családi ügyekbe nekem már kicsiként is volt beleszólásom, szinte mindig tiszteletben tartották a véleményem. Nyilván nem én diktáltam, de mindig meghalgatták, én mit mondok. Mindig szeretett és mivel más a szeretet nyelvünk, megtanult úgy is szeretni ahogy nekem a legjobb. (Ő ölel, én mondom neki és más tettekkel mutatom pl.) Mindig ott van mögöttem, egyfajta háttér hatalom. Nem várja el, hogy bármikor is mondjuk írjak neki vagy hívjam, de ha hívom mindig örül 😊 És nyilván mivel imádom gyakran beszélünk, de mondom nem azért mert elvárja, hanem mert én akarom, Bármikor számíthatok rá, már felnőtt vagyok, de tudom hogy csak egy telefon és kocsiba pattan, hogy segítsen.

Soha semmi döntésembe nem szólt bele, a középiskolát is én választhattam meg, tanácsot is csak akkor ad ha kérek vagy valamit nagyon rosszul csinálnék. Rengeteget beszélünk és beszéltünk, mindent el merek mondani nekem és ő is nekem. Sosem tiltással nevelt, mindent megbeszéltem vele. Ha buli volt, akkor elmondta, hogy tudom mivel jár ez másnap és addig maradjak amig jónak érzem.

Egy szóval szeresd, adj neki teret, de legyél ott neki mindig. Szerintem ez a titok.

2019. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
30%

Amit én szeretek az anyukámban:


-van humora, öniróniája, és jókat lehet vele hülyéskedni

-mindig számíthatok rá

- kiskoromtól kezdve kikérte a véleményemet (és figyelembe is vette), illetve tiszteletben tartotta a magánéletemet

-értelmes, nyitott, jó beszélgetőpartner

- és végül: nagyon szeret engem és a testvéremet is :)

2019. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30%
ja, és még egy: sokat vitatkoztunk, veszekedtünk, de soha nem mondott olyat, amivel komoly fájdalmat okozott volna, és sosem ütött meg. Elég hirtelen haragúak vagyunk mindketten, de tudjuk a határokat, és sosem lépjük át.
2019. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Minőségi időt szán a gyerekére kicsi korában. Leül vele játszani, mesél neki. Nem depressziós.

Tudja tartani a helyes egyensúlyt munka, háztartás és a gyerek közt.

Én sajnos egyre nagyobb csődöt mondok. Őrület az, ami van a munkahelyemen. Kb. elvesztettem a gyerekemet, mióta vissza kellett jönnöm dolgozni. A főnököm 25 bőrt lenyúzna rólam. Sokszor olyan fáradt vagyok az éjszakázások miatt, hogy nem tudok a gyerekkel együtt felkelni reggel, ha nem kell oviba menni vagy dolgozni.

Nem tudom, mi lesz így velünk. Nincs segítségem, vagyis van, de nem terhelhetem akármikor, mert nem nagyszülő. Most pl. 3. hete beteg vagyok, de nem jutottam el még orvoshoz, mert a kicsim is beteg és nem fogom odacincálni órákra az orvosi rendelőbe, mire sorra kerülök. Arcüreggyulladásom van, fáj az egész fogsorom, kiköpöm a tüdőmet. Ha lenne nagymama, megkérném, hogy vigyázzon addig a kicsire, míg elmegyek orvoshoz, de így nincs pofám rábízni senkire, mert valószínű fertőzők vagyunk. Eközben a munkám olyan, hogy itthon is csinálni kell, tehát éjszaka dolgozok, az éjszaka másik felében a köhögéstől nem tudok aludni...

Milyen anya lehetek ilyen fáradtan? Mire kipihenem magam 1-1 szabadnapon, kezdődik minden elölről.

2019. okt. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Alap, hogy nem a csok és babaváró meg egyéb nyalánkságok vezérlik a gyerekcsinálásban!
2019. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha szereted a gyereked, onnantól minden ehhez szükséges dolog, tevékenység jön magától, és jó anya leszel.
2019. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!