Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés
A nővérem nagyon fiatalon özvegy maradt, két kicsi gyerekkel. Amíg a férje beteg volt, és utána is éveken keresztül a szüleimmel együtt gondot viseltünk róla és a két kicsiről. Beleérte anyagi, fizikai és pszichikai támaszt nyújtva. A két gyerek számomra olyanok mintha én lennék az anyukájuk, mivel nekem nincs sajátom. Időközben a nővérem párt talált magának, aminek mindannyian nagyon örültünk, mert végre valaki kihuzza a gödörből. Pár éve együtt is vannak, a férfi elvált, egy gyerekkel aki velük lakik. Tehát közösen nevelik a testvérem 2 gyerekét, meg a férfiét. Számomra nehéz volt elfogadni az új szélsőséges nevelési módod a mostoha apa részéről, de nem szóltam bele. Ha a nővérem úgy véli, hogy így jó az ő gyerekeinek, akkor hát legyen. Eldobta a kisebbik gyerek kedvenc játékát, mert már nagyon el van használodva szerinte.. Nos akkor a kicsi 5! Éves volt.. És hasonló példákat tudok felhozni.. Akkor én vettem neki egy ugyanolyat..egy plüss kutyáról van szó. A szüleim és én is, azon voltunk, hogy a gyerekek minél többet legyenek velünk, amit ők nem is bántak, mert hát a szüleim házát érzik az otthonuknak.Ezt többször elmondják. És amiért betelt a pohár... Múlt hétvégén születésnapot ünnepeltünk...ők éppen indultak haza, és a teraszig elkisértem őket. Miközben pakolásztak az autóba, arra lettem figyelmes, hogy a mostohaapa gyereke, aki 16 éves, rugdossa a nővérem gyerekét aki 6 éves.. A gyerek nem fordul meg, nem szól, csak néz előre és botladozik. Senki nem látja rajtam kívül.De kimentem.. Elborult az agyam.. Reszkedtem.. A kicsi áll és magában sír. Megkérdezik tőle miért sír, nem szól. A mostoha apa megszolal, hogy csak teszi magát..... Én pedig számon kértem igen hangosan, az elkövetőt, és elmondtam mindenkinek mit láttam. És ahelyett, hogy a rugdoso gyereket számon kérték volna, engem kezdtett el sértegetni a szülő, hogy folyamatosan beszologatok és kiabálok, és ne csináljam a feszkot... Persze beolvastam. A testvérem meg csak ránk szólt, hogy hadjuk abba. Ja, és a sógorom nagyon meg van sértve, mert kiabáltam vele, és a gyerekével.. Sok év után most szolaltam meg először.
2019. okt. 19. 10:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%

A sógorod jól tudja , hogy a növered milyen szánalmasan , tartás nélküli kétségbeeséssel kapaszkodik bele , és pont ezt használja ki , azért csúfságol a gyerekkel és röhög a markába jókat . Megéri a pénzét , mert egy alamuszi rossz ember , aki a testvéred beteges kapaszkodását kihasználja arra , hogy egy kisgyereket tönkretegyen .

De mégsem ö a fö hibás , hanem az a szegeny hibbant testvéred aki ” mostvégretársra talált”, megkapta a társát apám , csak a kár az , hogy nem öt rugdossák , de az is eljön .

Legyen tanulság a nöknek akik ”társra ” vágynak , ez az irás , hogy milyen árat fizet ezért sokszor a család az anyuka tömickölni vágyásáért .

2019. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
66%

Igen, helyesen cselekedtél.

Próbáld meg a nővéreddel megbeszélni, hogy jobban figyeljen a kicsire és a nagyra. A dolog nyilvánvaló: kisebb gyerek nagyobb figyelmet, gondozást igényel, amit a kamaszodó fiú nehezen visel, hiszen eddig "csak az ővé" volt az apja, most viszont az újdonsült asszony és annak 2 gyereke "veszi el" az apja figyelmét és nyilván a legnagyobbnak jut a legkevesebb figyelem és esetleg szeretet.


Nagyon-nagyon szükséges lenne náluk egy alapos családi beszélgetés, mert ha ez így marad, akkor a kamasz agresszivitása elfajulhat, felerősödhet és akár komolyabb baja is lehet a kicsinek.

Nagy szeretettel mondd el ezt a testvéredne: álljon ki a két kisebbért és üljenek le először az apával, majd az egész család beszélgetni: kinek milyen gondja van, mit szeretne, stb.

2019. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
66%

12 es , nekem nem úgy tunik , hogy a kamaszfiú kevesebb figyelmet kapna, túl feluletesen itéled meg a helyzetet , esetleg saját tapasztalatok szerint . Az irásból lejön , hogy a mostohaapa módszeresen késziti ki a két kicsit , túl nagy szigórúság mögé bújtatva a gyulöletét ....

És nem türi , ha megszólitják a fiát , azt mondja , hogy a hatéves csak teszi magát , amikor sir , miután összerugdosták .

Es ebböl te azt következteted le , hogy a kamaszfiú biztos kevés figyelmet kap ....

Hát ilyen figyelem , köszönöm nem kell

Összefogott a fiával és ketten csúfolkodnak a kicsikkel , még lehet biztatja is a fiát erre .

Családi életke

2019. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem szulj sajat gyereket, ok nem a tieid...
2019. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem van némi igazságod,DE...

Magad írod, hogy elborult az agyad, nyilván ráordítottad az összes felgyűlt dühödet egy gyerekre.

Tegye fel a kezét az a szülő aki jó néven veszi ha kvázi idegenek ráordítanak a gyerekére,főleg úgy hogy nem látott senki semmit, hogy mi történt... Bőven elég lett volna jelezni hogy X azért sír, mert Y megrugdosta sunyin, a szülő dolga ezt rendezni nem a tied. Hibába érzed úgy, mintha a saját gyereked lenne,nem az.

Nagyon max megjegyezheted Y-nak, hogy nem szép dolog 10évvel kisebbeket bántani, kezdjen a saját súlycsoportjával. De ez rád is vonatkozik ;) Nem kell(ene) azt a gyerekeknek látni, hogy ti veszekedtek, meg ordítoztok a fejük felett.

2019. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
61%

16 os , akkor is ilyen lazán elemeznéd a helyzetet , ha a te gyereked rugdosták volna addig , amig már sirni sincs ereje es segitséget sem kérni ? Rúgják a testvére gyerekét elöre es ö szépen higgadtan kéne fogalmazzon , hogy ” ej ej , kezdj a sajat súlycsoportoddal ”

Nem tudom egyesek miert szólalnak meg

2019. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
12%

Azért érdekes látni, hogy a fiatal nők mennyire elvannak szállva magukkal, semmi nem elég nekik, ezzel ellentétben a középkorú gyerekes asszonyok a semmivel is milyen jól beérik :)

Azért ironikus a sors.


Annó melóhelyeken is úgy váltogatták a munkásokat, mint a gatyát... Miután elfogytak, persze ment és megy is a sírás, hogy milyenek ezek a munkások (mintha ők nem éltek volna vissza a helyzetükkel). Lehet, hogy csak én érzek párhuzamot a szexuális forradalom és a kapitalizmus között, hát egye meg mindenki, amit főzött, és jöhet a lepontozás

:D

2019. okt. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
15ös!egészségügyi okok miatt lehet, soha nem lesz gyerekem, nekem csak ők vannak.. De, még ha az utcán látom, hogy egy 16 éves ütlegel egy 6 évest, ha idegenek is, akkor is közbeszolnék.Te nem? Szó nélkül hagynád? Ezeket a gyerekeket egy ideig én neveltem, nem értheted a helyzetet. 17es, neked pedig köszönöm a helyesbítést, és a többieknek is.
2019. okt. 19. 16:25
 19/25 A kérdező kommentje:
Igen elborult az ágyán, de azért nem üvöltöttem rá az összes dühömet.. Csak fennhangon megkérdeztem, miért csinálta.. Egymás után többször, mert csak mosolygott.. Utána az apját kérdeztem, hogy miért nem szól rá, ezt most miért nekem kell intéznem. Úgyhogy igen, örüljenek, hogy ennyivel megúszták, mert akár a gyermek védelmiseket is értesithetem, de teret hagyok a nővéremnek, hogy maga oldja meg a problémát.
2019. okt. 19. 16:29
 20/25 A kérdező kommentje:
És 15ös!undorító dolog valakinek ilyet mondani, hogy szüljön magának, mert ha ezt egy meddő nőnek mondod aki éveken át szeretne gyereket, vagy épp pár hónapja vetélt el, akkor gerinctelenül a lelkébe gázolsz.
2019. okt. 19. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!