Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek helyesen cselekedt...

Szerintetek helyesen cselekedtem annak idején?

Figyelt kérdés
2012-ben meghalt a nagymamánk, és ránk hagyott egy házat. Egy éven belül el is adtuk. 3 millió forintot kaptam belőle, a bátyám 4,5 milliót. Kifizettünk minden közüzemi tartozást, így maradt 2,5 millióm. Ezután felesben fizettük ki anyánk bankhitelét. 2 millióm maradt. Ebből éltünk. Ebből volt kaja, cigi, telefon, ruha, stb. Újabb egy év múlva, az utolsó 300 ezer forintommal eljöttem a fővárosba. Itt dolgozom, itt élek. Anyám most kitalálta, hogy nem vettünk neki házat. Vagyis én nem vettem, 1 millióért valami romhalmazt. Hogy én eljöttem, magára hagytam. Ha megvettem volna a házat, soha nem lett volna lehetőség dobbantani. Egy isten háta mögötti faluban élnek, munka nélkül. Anyám tartana el. Azt mondta, soha többé nem veszi fel a telefont, se nekem, se a bátyámnak.

2017. aug. 24. 10:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
73%
Van hol laknia anyátoknak?
2017. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Van. Költözni akar most, de azt sem tudja, hova. Most mindenki rossz csak ő a jó.
2017. aug. 24. 10:07
 3/36 A kérdező kommentje:
Én érzem rosszul magam. Lehet az volt a szíve vágya, hogy a 23 éves lányát ő tartsa el. El kellett jönnöm. Nem először hányja a szememre
2017. aug. 24. 10:10
 4/36 A kérdező kommentje:
2 csörgetés után kinyomja a telefont...
2017. aug. 24. 10:12
 5/36 anonim válasza:
90%
Szerintem jól döntöttél. Anyaként az a véleménye, hogy nem vagy köteles eltartani a szülődet, persze az, hogy segítsd az okés. 23 évesen elég nagy vagy ahhoz, hogy önállósodj, és ha anyukád ezt nem látja, nem érti, akkor a hiba nála van. Azt is értem én, hogy félt, de minden szülő életében eljön a pont, amikor a gyermekét EL KELL ENGEDNIE.
2017. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
4%

Nem az a kérdés, hogy mit tettél jól régen meg mit nem (szerintem azt biztos nem, hogy cigire költöttél meg hogy felélted a pénz nagy részét).


Az a kérdés, hogy most hogyan tovább. Egyedül érzi magát, az a baja. Depressziós. Nem az kell neki, hogy felhívd, hanem hogy ott legyetek vele.

2017. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
200 km-re vagyok. Minden hónapban megyek 2 napra. Ennél többet ennyi fizetésből nem tudok kihozni. Albérletet fenn kell tartanom, hitel is van, stb. Nincs hetente 2 szabadnapom meg fölös 6 ezrem utazgatni.
2017. aug. 24. 10:24
 8/36 anonim ***** válasza:
42%
A testvéred milyen gyakran látogatja?
2017. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem bocs, de hülye voltál, hogy feléltetek majdnem 2 milliót. Nekem az is fura, hogy hogy a fenébe gyűlik fel félmilliós közüzemi tartozás?? És miért kapott a bátyád többet a házból? No mindegy, én már a 2 millióval leléptem volna, beteszem valahova kamatozni a nagyját, és gyűjtök hozzá, vagy tanulok és ebből, meg diákmunkából élek addig. Gyakorlatilag 1 milliót odaadtál anyádnak az örökségedből, további 1,7 milliót közösen feléltetek, aligha lehet bármi, amit a szemedre vethet.
2017. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Kb fél évente. 30 km-re lakik tőle...Anyám nyomatékosan megkért, hogy ne rójam fel neki,mert van 2 gyereke...rizsa..
2017. aug. 24. 10:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!