Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nyerészkedem a...

Szerintetek nyerészkedem a lányomon?

Figyelt kérdés

Havi szinten ad 30ezret rezsire ami minden hónapban 11.000ft plusz negyed évente 3000 plusz 2 havonta 7000 rezsi költség van.

Ezen felül teljes mértékben fizeti a gázt és az internetet ami 8000 ft.

Nekem éves szinten marad szinte 180 ezer.

Ők is itt laknak a gyerekével egyébként. Bevásárlás, főzés teljesen külön működik.

Alkalomadtán persze kapok egy tvt, telefont, vérnyomás mérő vagy akár gyógyszert és még sorolhatnám.

Barátnőm szerint amennyit költekezik külön albérletbe is tudna szinte menni és nem szabadna elfogadtam ha én gondolnék az unokámra, mivel házra gyűjt.

És hogy rajta verem le azt is hogy a fiamtól még egy képeslapot sem kapok.

Hozzáteszem a férjem és az én bevételem például télen 180.000ft nyáron 380.000ft.

Én nem kértem de nem is utasítom vissza.

Annyit ad amennyit gondol de egyébként ennyit ad minden hónapban.


2019. okt. 20. 17:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha neked nem hiányzik ez a pénz, és rossz érzés elfogadni, tedd be egy számlára és add oda neki egy összegben, amikor a költözést tervezi.
2019. okt. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
45%
Durva,hogy lehuzod a gyereked. Zsidok vagytok?
2019. okt. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Tudod engem és a tesóimat, úgy neveltek a szüleim, hogy amíg tudtak segítettek, vagyis segítenek a mai napig.

Amíg otthon laktunk soha nem kellett a rezsibe fizetni, mindig azt mondták tegyük el azt a pénzt.

Mióta elköltöztünk mindig kapunk egy kis házi lekvárt, befőttet, savanyút, sütit, egy bevásárlást.


Szóval az én szemszögemből nem normálos amit csinálsz.

De amiket itt a gyakorin olvasok sokszor, hogy ha valaki betölti a 18-t menjen isten hirével, az alapján sajnos normális ☹

2019. okt. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
78%
Igen, nyerészkedsz! Csak azért imádkozom, hogy előbb-utóbb észrevegye és úgy otthagyjon, hogy kidőljön a házad, amikor becsapja rád az ajtót.
2019. okt. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%

Hát, tudod, nekem nagyon nem volt pénzem egy időben, nem volt munkám, csak minimális bevételünk volt, de eszembe nem jutott volna a lányomtól pénzt kérni vagy elfogadni. Ő otthon volt, ugyanúgy, mint a kisebb tesói. Jutott neki is minden. A rezsit kiszorítottam, én is azt mondtam, hogy tegye félre azt a pénzt, amit bele fizetne.

A saját dolgait extra kajákat megvette magának.

2019. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
a mi családunkban ez teljesen elképzelhetetlen lenne, hogy egy szülő pénzt kér a saját gyerekétől ilyen dolgokra, nálunk inkább adnak lakásra stb mert egy fiatalnak mindig nehezebb saját tőkéhez jutni mint aki már harminc éve dolgozik meg örökölt stb
2019. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!!!!Köszönöm a válaszokat előre.

Mint mondtak májustól szeptember végéig van csak keresetem. Ergo 180.000ft az összes bevételünk. Azért az nem sok. Míg neki 300.000 ft körülbelül.

Egyébként szoktam venni az unokámnak ezt azt, felsorolom ugyanazzal a természetességel mint amiket felsoroltam a kérdésemben hogy miket kapok a lányomtól.

Szóval....2 éves unokámnak boltból vásárolt új dolgok: kiságy, zenélő forgó, kismotor, hinta tricikli, trambulin, műanyag kis házikó, futóbicikli, ez sacper 180.000ft és ezekben nincsen benne az hogyha meglátok neki egy kis ruhát, szinten megveszem neki.


Hozzáteszem még azt is hogy nekem a gyerekeim 2 apától vannak. A férjem előző házasságából is van két lánya. Viszont a lányom áll úgy hozzánk ahogy elvárható így hát ez a ház az ő nevén van.

Szóval ha mi meghalunk akkor sem kell albérletet fizetnie ha nem gyűlik össze a külön házára való.

2019. okt. 22. 05:56
 18/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem a lányod tehet arról, hogy ti nem dolgoztok normálisan és egész évben 180 ezret kerestek. (Akkor mi az a 380ezer, meg mi van télen, mi van nyáron? WTF? Összevissza írsz!)Ha nem lakna ott, megnézhetnétek magatokat! És nem ők laknak nálatok, hanem ti náluk, ha az övé a ház. Tehát neked kéne fizetni neki! Kurv*gyorsan szégyelld el magad!!! Örülj, hogy egyelőre nem látja ezt át, mert különben mehetnétek az utcára. Közben olvasom még, amiket írkálsz, de egyre kuszább. Ha az övé a ház, miért ő menne albérletbe? Nektek haszonélvezeti jogotok van rajta? Ha elmenne, igencsak megnézhetnétek magatokat, mert hiába ő a tulaj, minden egyes számlát, gázszámlát, mindent fizethetnétek, ha a tiétek a haszonélvezet.
2019. okt. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, ezzel a kis kiegészítéssel még nyomorékabbnak tűnsz.

Ha a lányod nem lenne, már rég éhen haltatok volna ezekszerint.

Mért szűnik meg a bevételed? Mért nem mész el dolgozni máshova? Miért kell elfogadni azt, hogy mostantól a lányodra vagy utalva? Illetve, ha eddig is pluszba fizetett, akkor mért nem tetted el azt a pénzt, és akkor most sem élveznél hiányt, hiába nem lesz kereseted?

Ha az összes plusz pénzt elverted, így jártál.

Ha a lányodé a ház, azt sem értem, ő miért fizet nektek haza. Nektek kellene.

2019. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
A szükséges időszakban nem gond szerintem ha elfogadod amennyit ő szeretne adni de mihelyst jönnek a jobb időszakok a helyedben nem fogadnám el a felajánlt összeget, ezekben az időkben fele fele arányban fizetném vele együtt a rezsit. Ez így korrekt szerintem. Nyílván ha mindenkinek jó panasz nincs akkor az olyan embereket akikkel ezt megosztod ki kéne zárni az életetekből mert senkinek semmi köze ki hogy miként él és mennyit költ és hol lakik. Vagy hol lakhatna. Ő a lányod bármilyen helyzetben mellette a helyed így ha felmerülne ez a téma inkább vele beszélgess erről ne a barátnőddel. Nekem ez a véleményem!
2019. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!